img

Fryzura z ulizanym tyłem tylko nożyczkami

Charlie moczy włosy i rozczesuje je. Na początku wycina kwadratową linię na dole, aby wiedzieć, gdzie później ciąć za pomocą detailerów. Przesuwając się w górę szyi, pracuje z boku na bok, używając nożyczek i grzebienia, aż dotrze do potylicy. Ponownie rozczesuje wszystkie włosy w dół i przycina wszystkie dłuższe włosy, które wystają. W ten sposób powstaje kolejna linia, którą będzie mógł później prześledzić przy pomocy detailerów.

Powyżej potylicy Charlie kontynuuje cięcie nożyczkami na grzebieniu, podążając za linią, ale pod kątem palców, tak aby włosy wydłużały się w miarę pracy. Z boku, Charlie zaczyna od linii podstawowej i podąża za linią pomiędzy różnymi długościami włosów. Cała zabawa z nożyczkami przy dłuższym cięciu polega na linii podstawowej. Tak długo jak podążasz za tą linią, możesz podnieść każdy kawałek włosów i stwierdzić, gdzie jesteś w trakcie strzyżenia. Charlie łączy tył i boki z wierzchołkiem, znajdując linię bazową i podążając za nią aż do wierzchołka.

Suszą włosy Simona i przygotowują je do usunięcia zbędnej objętości. Aby pozbyć się tych problematycznych obszarów, Charlie po prostu bierze nożyczki do przerzedzania i przeczesuje je grzebieniem. Sięga po detailer i czyści linie, które wcześniej zrobił, pozbywając się wszelkich małych włosków. Następnie Charlie układa Simonowi włosy i przechodzą do brody.

Zaczyna od krawędzi, potem przechodzi na policzki i dekolt, a kończy na odrostach, które mu przeszkadzają. Charlie zabiera detailer w miejsce, gdzie wcześniej była przycięta broda i robi ostrą krawędź. Podąża za tą linią w dół, w okolice ucha. Jeśli chodzi o dekolt, może być trochę trudno to ocenić, ale jest on albo na linii z jabłkiem Adama, albo tuż nad nim. Wąsy zaczesuje się w dół i przycina do miejsca, w którym widać tylko górną wargę. Na policzki i szyję wraca się z folią, aby pozbyć się zarostu pozostawionego przez detailerów.

Jeśli chodzi o długość brody, zawsze chcesz ją przyciąć tak, jak zwykle ją nosisz. Charlie lekko ją rozczesuje, żeby była schludna, a następnie zaczyna przycinać. Simon jest zadowolony z włosów na podbródku; przeszkadzają mu tylko boki. Chroni ucho i przycina włosy tuż nad twarzą, zgodnie z naturalnym łukiem. Policzki są ostrzyżone prostą maszynką do golenia. Aby zakończyć i nadać brodzie kształt, Charlie dodaje trochę balsamu stylizującego, który zapewnia kontrolę nad brodą i włosami.

Karolina

Redakcja steskal-gastro.pl

Zobacz również