img

Wypadanie włosów, gdy rosną prosto.

Fluan przyjechał aż z Berlina, aby obciąć włosy i przyciąć brodę w klubie Gentleman & Rogues. Dave będzie dziś jego fryzjerem. Nie chce, aby jego włosy były zbyt krótkie z tyłu, ale chce zachować taką samą fryzurę na górze, z wyjątkiem lekkiego przedziałka.

Dave zaczyna od obcięcia włosów wokół głowy. Jego włosy rosną prosto, co sprawia, że bardzo trudno jest je ściąć. Pozwala to jednak skupić się na nadaniu fryzurze kształtu na samym początku strzyżenia. Wie, że może również zaokrąglić szorstką krawędź na samym końcu. Ponieważ jest to tylko 1 osłona w najniższym punkcie, Dave nie wprowadza linii. Zamiast tego, po prostu pracuje poprzez osłony. Zaczynając od 2 i przechodząc przez pół- i ćwierć-gwarancję aż do 1. Pracując od 1,5 do 1, Dave upewnia się, że nie zbliża się zbytnio do brody, ponieważ nie chce jej jeszcze zwężać.

Na czubku Dave przeczesuje koronę, aby sprawdzić jak naturalnie się układa. Fluan chce mieć przedziałek po jednej stronie, ponieważ tak naturalnie nosi włosy, ale ponieważ jego korona przesuwa włosy na drugą stronę, przedziałek byłby lepszy, gdyby był odwrócony. Zgodzili się więc na umieszczenie go po drugiej stronie. Nie odejmują zbyt wiele od czubka głowy, ponieważ potrzebują tej długości. Dave skupi się więc głównie na plecach i bokach.

Normalnie zgoliłby tę część brzytwą, ale Fluan chce mieć możliwość przerzucenia jej, więc chce zachować płynność. Następnie, używa maszynki do strzyżenia nad grzebieniem, aby usunąć ostre linie powstałe w wyniku wyrastających włosów. Dave dzieli włosy na pół, z tyłu i z przodu, a następnie pracuje nad połączeniem końcówek. Przed zakończeniem strzyżenia, suszy włosy, aby zobaczyć jak będą wyglądały naturalnie. Na koniec, wykonuje cięcie nożyczkami nad grzebieniem, aby nadać całości bardziej miękki wygląd.

Ewelina

Redakcja steskal-gastro.pl

Zobacz również