img

Konsole fryzjerskie przeznaczenie

Konsola fryzjerska to taki element, wyposażenia, który musi być w każdym zakładzie fryzjerskim. Konsole to tak naprawdę połączenie stołu, półek oraz lustra. Rozróżnić można dwa rodzaj dostępnych propozycji – wiszące oraz wolnostojące.

Oczywiście wybór odpowiedniego rodzaju uzależniony jest od warunków jakie mamy w naszym salonie. Z całą pewnością będzie trzeba brać pod uwagę takie kwestie jak estetyka wykonania, funkcjonalność oraz to czy będzie tam odpowiednia ilość gniazdek elektrycznych. Takim doskonałym rozwiązaniem może być produkt firmy Ayala, która specjalizuje się w takich elementach i zawsze ma świetne propozycje. Doskonały wygląd, estetyka wykonania czy też szerokie półki. To wszystko sprawi, że konsoleta będzie rzeczywiście idealna.

Wyposażenie salonu fryzjerskiego

Wydaje się, że bardzo ważnym, ale nie jednym istotnym aspektem sukcesu w zakładzie fryzjerskim będą odpowiednie umiejętności fryzjera. Zastanawialiście się kiedyś Państwo dlaczego niektóre salony nie mają zainteresowania klientów, a w innych trzeba się pojawiać nawet kilka tygodni wcześniej by się zapisać?

Chodzi o to, że dla klienta bardzo ważna jest również jakość usług, które będą realizowane. Trzeba zwracać uwagę na czystość oraz profesjonalne wyposażenie salonu fryzjerskiego. Meble, na których będzie można wygodnie usiąść i się odprężyć w czasie realizowania usługi będą bardzo ważne i trzeba na nie zwracać uwagę. Można myśleć o takich dodatkach jak komfortowe oparcia czy też wygodne dla klientów podnóżki. W jaki sposób można więc zadbać o to, by klienci chcieli do nas wracać.

Aranżacja salonu 

Przede wszystkim ważna będzie jakość samej usługi, sprawne ręce fryzjerski, jej odpowiednia wyobraźnia oraz dopasowanie do wymagań jakie mogą mieć klientki będzie bardzo ważne. Trzeba umieć również wyczuć styl i trendy. Bardzo istotne będzie także całkowicie przygotowywane wyposażenie salonu. Recepcja jak i też pozostałe meble, które będą się tam znajdować powinny się oczywiście charakteryzować najwyższą możliwością jakością. Trzeba dbać oczywiście o funkcjonalność takiego wyposażenia. Liczy się ten sprzęt, który będzie się dało również zachować w odpowiedniej czystości a jednocześnie będzie wyglądał doskonale.

Maciej

Redakcja steskal-gastro.pl

Zobacz również