img

Sprzęt potrzebny do założenia salonu

Niektóre z największych wydatków w rozpoczęciu nowego salonu, salon paznokci, lub day spa są dostawy. Dokonywanie kompleksowej listy, co sprzęt trzeba rozpocząć salon będzie duży pierwszy krok w zabezpieczeniu finansowania dla salonu, lub w tworzeniu wykresu przepływu środków pieniężnych. Oto lista wyposażenia salonu, którego będziesz potrzebować.

WŁOSY

Stanowiska fryzjerskie, krzesła, lustra
Stacje są najważniejszym miejscem do rozpoczęcia projektowania salonu i tworzenia budżetu salonu. Pomyśl o sprzęcie, na którym pracowałeś lub przepytaj stylistów, którym ufasz, aby ustalić jakie krzesła i lustra sprawdzą się najlepiej. Możesz rozważyć zakup delikatnie używanych krzeseł salonowych, stacji lub luster z zamykanego salonu.

Miski na szampon
Na każdych trzech stylistów będzie potrzebna jedna miska na szampon. Upewnij się, że miski i krzesła, które kupujesz dobrze ze sobą współpracują i mogą być łatwo dostosowane do różnych klientów. Wielu dostawców wyposażenia salonów sprzedaje gumowe nakładki, które można zamontować na miski na szampon, aby zmniejszyć okropny skurcz szyi!

Suszarki
Chociaż suszarki kapturowe mogą wydawać się staromodne, mogą być bardzo pomocne. Zajęty stylista może umieścić jednego klienta pod suszarką, podczas gdy on lub ona zaczyna następnego. Suszarki kapturowe są również świetne do upięć i innych fryzur, które wymagają ułożenia, jak również do koloryzacji.

PAZNOKCIE
Paznokcie są jedną z najłatwiejszych usług, jakie salon może dodać do swojej oferty, szczególnie jeśli Twój salon fryzjerski wykonuje dużo zabiegów koloryzacji.

Fotele do pedicure
Fotele do pedicure z wbudowanymi wanny do kąpieli stóp sprawiają, że salon stylizacji paznokci wygląda bardziej profesjonalnie i relaksująco.
Stanowiska do manicure
To chyba oczywiste, że jeśli zamierzasz robić paznokcie, potrzebujesz miejsca do ich robienia.

Stojaki na lakiery do paznokci
Atrakcyjna ekspozycja kolorów lakierów do paznokci to świetny sposób aby skusić kogoś na manicure.

Stanowiska sanitarne
Istnieją różne rozwiązania dla utrzymania sprzętu do paznokci w odpowiednim stanie sanitarnym. Warto wybrać coś, co sprawi, że sprzęt ten będzie w zasięgu wzroku klienta. Klienci wolą widzieć jak sprzęt do paznokci jest odkażany.

Lampy do suszenia
Posiadanie odpowiedniego miejsca do wyschnięcia paznokci zapobiegnie częstemu ponownemu malowaniu rozmazanych paznokci. Miejsce do suszenia pomoże również stworzyć relaksujące otoczenie.

Przed zakupem wyposażenia salonu warto również zastanowić się jak bardzo przyjazny dla środowiska ma być nasz salon lub spa.

Karolina

Redakcja steskal-gastro.pl

Zobacz również