img

Konsola fryzjerska – co to jest konsola fryzjerska?

Nazwa konsola pewnie większości z nas będzie się kojarzyć z DJ-em. Oczywiście jest w tym dużo prawdy. Konsola fryzjerska to podstawowe narzędzie pracy dla każdego fryzjera.

Tak naprawdę będzie bardzo ważny elementem wyposażenia każdego salonu. Obecnie wydaje się, że nie znajdziemy już takiego salonu, w którym takiej konsoli nie będzie, wykonuje się tam różne zabiegi i tak naprawdę to praktyczne przygotowywanie się do zadań jest bardzo ważne.

Wizerunek salonu i jego komponenty

Każdy salon powinien budować swój wizerunek oraz klimat, który tak naprawdę będzie niepowtarzalny. To on ma odpowiadać za to jak będziemy postrzegani oraz będzie decydował o tym co możemy dla klientów wykonać. Wpływa na to mogą mieć między innymi meble, które w całym salonie muszą być racjonalnie przygotowane i dopasowane do tych wnętrz. Warto na te kwestie zwracać uwagę i szukać takich mebli, które od strony praktycznej będą dobrym wyborem i stworzą całościowo dobry obraz naszego salonu.

Chodzi tutaj zarówno o strefę, która związana będzie z recepcją jak i też o te propozycje, które powiązane będą oczywiście z tymi elementami, które odnoszą się przykładowo do stanowisk pracy. Kolorystyka na jaką się decydujemy musi przede wszystkim nam odpowiadać i trzeba szukać takich rozwiązań, które od strony praktycznej będą udane. Należy pamiętać, ze obecnie raczej stawia się na kolorystykę jasną, która powszechnie uważana jest za taką, która najlepiej się sprawdza. Jednocześnie takie kolory nie dość, że są modne będą również czynić wnętrza optycznie większymi.

Oświetlenie salonu 

Oświetlenie to zawsze bardzo ważny element, na który musimy zwrócić uwagę, i o którym nie będzie można zapominać. oprócz tego, że mogą poprawiać wygląd salonu to również oświetlenie ma duże znaczenie praktyczne i w ten sposób także trzeba umieć na nie spojrzeć. To ono ułatwia między innymi wykonywanie pracy. dlatego te kwestie również mają istotne znaczenie i muszą być przez nas brane pod uwagę. Warto, by w salonie pojawiła się jakaś muzyka. Tutaj najlepiej wybierać coś neutralnego, co będzie tworzyło dobrą atmosferę, nie będzie męczyło naszych klientów i zostanie przez nich odebrane pozytywnie. Dlatego nie wprowadzamy w tym względzie elementów, które będą kontrowersyjne.

Karolina

Redakcja steskal-gastro.pl

Zobacz również