img

Konsoleta podstawą wyposażenia każdego stanowiska w salonie fryzjerskim

Mająca lustro, nierzadko również podstawkę z szufladkami bądź szafkami, sprawia, że klienci mogą obserwować poczynania fryzjerów, a także albo podziwiać osiągane efekty, albo też czuwać nad przebiegiem sytuacji. Mianem konsolet określane są również same lustra, które nie mają żadnych mebli mających pełnić rolę podstawek.

Wysoka jakość, nowoczesny design

W tym wypadku tradycyjnie pionierzy w produkcji wyposażenia przeznaczonego do salonów fryzjerskich nie mają sobie równych, jeśli chodzi o ilość oraz jakość wyprodukowanych konsolet. Konsoleta to wydatek od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Tak szeroki zakres cen sprawia, że fryzjerzy dostają do wyboru rozmaite modele konsolet. Wybierać można więc między modelami prostymi i skomplikowanymi, tymi, które są nowoczesne oraz stylizowane na pochodzące z dawnej epoki, kolorowe i czarne, duże oraz małe. Do tego wszystkie posiadają rozmaite szafki, szuflady oraz półeczki. Każdy właściciel salonu fryzjerskiego bez trudu znajdzie coś, co będzie nie tylko odpowiadało jego gustom, ale będzie także pasowało do stylu, w jakim urządzony został salon.

Standardowa konsoleta czy stylizowany mebel

Decydując się na zakup konsolety do naszego salonu, można wybierać między rozmaitymi modelami, które dość istotnie różnią się między sobą. Trzeba jednak pamiętać, że o wiele bardziej od wyglądu liczy się funkcjonalność. Konsoleta powinna być wyposażona w tak duże lustro, aby klient nie miał problemów z dostrzeżeniem tego, co dzieje się na jego głowie. Ozdoby na lustrze nie mogą ograniczać odbicia. Doskonałym rozwiązaniem są znajdujące się nad bądź wokół lustra żarówki bądź diody LED. Takie dodatkowe oświetlenie rekompensuje wszystkie braki w oświetleniu stanowiska. Dzięki temu fryzjer ma zapewnione lepsze warunki pracy, a samo odbicie w lustrze jest lepiej widoczne. Oczywiście trzeba zwrócić uwagę na to, aby lustro było wolne od jakichkolwiek skaz na szkle. Idealnie, jeśli wyposażone jest w ramę.

Salon fryzjerski to przecież miejsce pracy. Źle oprawione lustro to zawsze ryzyko poważnych uszkodzeń, które mogłyby stanowić również zagrożenie dla klienta. Stawiając na lustro z podstawką, trzeba wybrać taką, która będzie naprawdę funkcjonalna.

Ewelina

Redakcja steskal-gastro.pl

Zobacz również