img

Historia Grega Berzinsky'ego

Znów wracamy z naszymi brodatymi przyjaciółmi, by przedstawić Wam przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Grega Berzinsky'ego. Jest on najstarszy (najstarszy) spośród wszystkich w naszym zespole influencerów. To trochę ironiczne, że jest tak postrzegany, ponieważ ma najmłodszą brodę. Może to przez te siwe włosy, albo po prostu przez to, jak się prezentuje. Ten pogląd pomaga mu dążyć do bycia wszystkim, czego społeczność od niego wymaga. Nawet przez te 2-3 lata, kiedy miał brodę, tak bardzo urósł.

Wracamy więc do dzieciństwa Grega. Dorastał na wiejskich przedmieściach poza Johnstown w Pensylwanii. Nie była to farma, ale też nie był to typowy biały płot. Było to miasteczko węglowe, a jego ojciec pracował w miejscowym młynie. Jego rodzina była lokalną, robotniczą, pracowniczą rodziną. Jego korzenie są uważane za skromne, w oparciu o gospodarkę, w której dorastał, gdzie mieszkał i jaki miał dom. Jego rodzice kochali się i byli bardzo głośni i ożywieni. On sam postanowił nieco złagodzić to w swoim życiu.

Jak już pewnie zauważyliście, jego nazwisko jest bardzo interesujące. Jest to polskie nazwisko. Jego ojciec był Polakiem, a matka Rosjanką. Dorastał w tyglu kulturowym, ale głównie wśród ludzi z Europy Wschodniej. Jego rodzice są z pierwszego pokolenia, a oboje wyemigrowali przez Ellis Island około 1910 roku. Dziadkowie ze strony ojca byli bardzo proamerykańscy. Odmawiali mówienia po polsku w obecności swoich dzieci, ponieważ chcieli, aby dorastały bez akcentu i mówiły tylko po angielsku. Greg podziwia ich za to, ale chciałby, żeby chociaż trochę nauczyli. Oni nie znają ani polskiego, ani rosyjskiego.

Dorastając, był wrażliwym dzieciakiem z sąsiedztwa. To grzeczny sposób Grega na powiedzenie, że się go czepiano. Nosił to ze sobą przez cały proces starzenia się. W głębi serca jest artystą i lubi rysować. Znęcanie się jest tematem bliskim jego sercu i zawsze stara się bronić małych chłopców. Nawet nienawistne komentarze przywołują te wspomnienia. Każdy przechodzi przez to w inny sposób, ale Gregowi chodziło głównie o to, że był chudy i nie miał atletycznej budowy ciała. Nie pasował do modelu, jak powinien wyglądać facet. Jednym z najlepszych wspomnień, jakie ma z ojcem, jest to, że chodzili oglądać, jak inne dzieci grają w małej lidze; jeden z innych ojców przyszedł i zapytał ojca: "Dlaczego Greg nie gra w baseball?", a on odpowiedział: "Potrafi naprawdę dobrze grać na puzonie i jest dobry w sztuce". On po prostu pamięta, że widząc ojca, który dorastał w latach 50-tych, gdzie hipermęscy faceci uprawiali sport, wspierał go.

W szkole był dobrym uczniem i była w nim część, która zawsze interesowała się projektowaniem. Nigdy tego nie wykorzystał ani nie połączył kropek, dopóki nie trafił do liceum i doradca zasugerował mu zrobienie z tego kariery. Jego rodzice mieli sekretny plan, że nigdy nie będzie pracował rękami. Żadne z jego rodziców nie ukończyło szkoły średniej. Jego ojciec rzucił szkołę w wieku 16 lat, aby zająć się matką i siostrami po śmierci ojca. Jego matka również rzuciła szkołę, ponieważ była ostatnim dzieckiem w domu, a jej rodzice nie byli już w stanie zadbać o siebie. Postanowili więc, że wszystkie ich dzieci skończą szkołę, pójdą na studia i zdobędą pracę. Wysłali wszystkie swoje dzieci na studia, a nawet pomogli niektórym z nich zdobyć wyższe stopnie naukowe. Na studiach zdał sobie sprawę, że nie każdy pochodzi z rodziny robotniczej. Po raz pierwszy zobaczył, że ludzie żyją życiem, które nie jest podobne do jego własnego. Z tym wiązała się lekka niechęć. Zawsze wiedział, że chce zostać architektem i skończył studia w pięć lat.

Zaraz po studiach został zatrudniony przez firmę architektoniczną w Filadelfii. Obawiał się powiedzieć o tym rodzinie, ale oni byli zachwyceni! Podobało im się, że mieszka w dużym mieście i dobrze sobie radzi. Jego żona pojawiła się na horyzoncie dopiero znacznie później. Mieszkał i pracował w Filadelfii od około pięciu lat. Poznał Mary przez przyjaciela, który zaprosił go na przyjęcie bożonarodzeniowe organizowane przez firmę zajmującą się projektowaniem wnętrz.

Greg nosił w sobie skutki wieloletniego znęcania się aż do dorosłości. Kiedy nie jesteś postrzegany jako "prawdziwy mężczyzna", a dręczyciele to podkreślają. Zaczynasz kwestionować swoją własną męskość. Największą niepewnością, jaką zabrał ze sobą, była informacja zwrotna o jego wadze. Kiedy skończył szkołę średnią, miał 180 cm wzrostu i ważył 138 funtów. Zawsze był chudym dzieciakiem i ciągle znosił uwagi, które dostawał od łobuzów, a nawet członków rodziny. To nie objawia się w zaburzenia jedzenia, ale Greg zaczął postrzegać siebie jako nieatrakcyjne, aż był w jego połowie 40-tych. W tym okresie Greg zdecydowanie starał się przybrać na masie, ale po przyjrzeniu się swojemu ojcu, zdał sobie sprawę, że jest to uwarunkowane genetycznie i niewiele mógł z tym zrobić.

Zaczął zapuszczać brodę znacznie później. Faceci, na których się wzorował w wieku 20 lat, nie mieli brody, więc nie przejmował się tym. To był raczej eksperyment. Patrzył, jak rośnie i gęstnieje, a potem przycinał ją i powtarzał ten proces. Jego broda jest biała, więc jest postrzegany jako starszy, ale w rzeczywistości sprawia, że czuje się dużo młodszy i pewny siebie. Dopiero gdy próbował zapuścić Movember, zdał sobie sprawę, że w końcu ma dość, by zapuścić pełną brodę.

Zamiast marzyć o czymś w życiu, trzeba coś z tym zrobić. W przypadku brody, to jeszcze nie jest twój czas. Rób, co możesz, póki rośnie. Nie musisz mieć pełnej brody, by być częścią społeczności. Możesz mieć wąsy, kozią bródkę lub tylko kilka kotletów, a my i tak pokochamy każdy twój kosmyk włosów.

Dla tych, którzy czują, że są zastraszani i nie mają dokąd pójść, po prostu porozmawiaj z kimś. Porozmawiajcie z nauczycielami, przyjaciółmi, rodziną, z kimś. To pomaga wyrzucić to wszystko z siebie. Jeśli trzymasz to wszystko w zamknięciu, to będzie cię to zżerać od środka.

Maciej

Redakcja steskal-gastro.pl

Zobacz również