img

Jak prawidłowo umyć i odżywić włosy?

Dążenie do czystych włosów nie jest niczym nowym - mówienie, że ewoluowało przez lata, jest niedopowiedzeniem. Dzisiejszy rynek jest wypełniony szamponami, odżywkami i innymi produktami do włosów, które pomagają konsumentom radzić sobie z brudnymi włosami. Ale czy używasz poprawnie szamponu i odżywki? Może być tego więcej, niż myślisz: na tyle, że chcemy zająć się ważną kwestią, jak właściwie stosować szampon i odżywkę. To może mieć ogromny wpływ na wyniki Twojej rutyny. Omówimy, jak myć włosy szamponem, jak odżywiać włosy, jak często używać szamponów i odżywek, co robią oba te produkty, a także przyjrzymy się z bliska naszej wspaniałej linii produktów czyszczących i odżywczych marki Beardbrand, takich jak Szampon i Odżywka oraz Utility Bar. Przyjrzymy się nawet powszechnie znanym mitom o szamponie i odżywce, aby rzucić nieco światła na to, co jest prawdziwe, a co fałszywe.

Szamponowanie włosów we właściwy sposób

Jak to się robi

Jeśli jesteś jak wielu mężczyzn, nie zastanawiasz się zbytnio nad myciem włosów. Wiesz, że musisz je umyć, ale prawdopodobnie nie poświęcasz zbyt wiele czasu na zastanawianie się, jak to zrobić. Znasz zasady: wlej szampon do dłoni, pocieraj włosy, aż uzyskasz ładną pianę, a następnie spłucz je, zanim przejdziesz do następnej części swojej rutyny pielęgnacyjnej. Powinieneś jednak podejść do mycia włosów jak do każdego innego ważnego zadania w twoim życiu; poświęć rutynie odpowiednią uwagę, stosuj właściwe techniki i mieszaj je z odrobiną umiejętności.

Prawidłowe mycie włosów pozwala na osiągnięcie wielu rzeczy, nie tylko na utrzymanie ich w czystości i świeżości. Oczyszcza także pory skóry głowy, złuszcza ją, usuwając z niej martwe komórki naskórka, a nawet poprawia ukrwienie skóry głowy, co z kolei przyczynia się do zdrowszych mieszków włosowych. Wygrzebmy się więc i pomóżmy opracować swój własny plan mycia i odżywiania włosów, który sprawi, że staną się one zdrowsze i oczywiście czystsze.

Krok 1: Wybór odpowiedniego szamponu Stolarz nigdy nie rozpoczyna budowy domu, jeśli nie ma odpowiednich narzędzi. Ta sama zasada odnosi się do pachołków - jeśli nie masz odpowiednich produktów, wszystkie Twoje wysiłki pójdą na marne. Ostrożnie dobieraj swój szampon. Nasz szampon z linii Beardbrand Silver jest strzyżeniem ponad resztę, ponieważ jest to produkt najwyższej jakości, który dokładnie oczyszcza Twoje włosy, nie uszkadzając ich. Jest na tyle delikatny, że możesz go używać codziennie. Porozmawiamy o tym i o naszej odżywce Silver Line nieco później. Ale na razie zrób sobie przysługę i nie oszczędzaj na swoim szamponie. Nie wyciągaj najtańszego szamponu z półki swojego ulubionego supermarketu lub apteki z błędnym nastawieniem, "Wszystkie szampony są takie same". Tani szampon może technicznie oczyścić Twoje włosy, ale może też stwarzać problemy, takie jak włosy pozbawione wilgoci lub podrażnienia skóry.

Krok 2: Wybierz właściwą temperaturę Założymy, na wszelki wypadek, że planujesz myć włosy pod prysznicem. Jeśli tak, trzymaj wodę ciepłą, ale nie za gorącą. Szamponowanie włosów pod ciepłą wodą może pozbawić je naturalnych olejków, które są niezbędne dla ich zdrowia. Możesz nawet użyć zimnej wody, ale całkowicie ją dostaniesz, jeśli nie masz ochoty na zimny prysznic.

Krok 3: Ładnie i mokro Upewnij się, że włosy i skóra głowy są dokładnie nasączone wodą przed nałożeniem szamponu. Mokry podkład, szczególnie ten stworzony przez ciepłą wodę, pomoże rozluźnić nadmiar sebum i otworzyć pory skóry głowy, aby szampon mógł głęboko wniknąć w jej strukturę. Nałożenie szamponu na włosy, które są suche lub niewystarczająco wilgotne, prawdopodobnie uniemożliwi im usunięcie wszystkich zabrudzeń i brudu.

Krok 4: Nakładanie szamponu Ten krok jest dość prosty; wyciśnij niewielką ilość szamponu na dłoń, ilość niklu jest zazwyczaj większa niż wystarczająca, a po wcieraniu szamponu między dłonie, aby utworzyć pianę, kontynuuj i wmasuj go w włosy końcówkami palców. Jeżeli masz długie włosy, upewnij się, że przeczeszeszesz włosy szamponem palcami, aby zapobiec plątaninie włosów.

Cokolwiek robisz, nie nakładaj szamponu bezpośrednio na włosy. Nie chcesz, aby Twój szampon usiadł na włosach w jednej kuli ziemskiej, zanim wcierasz go w skórę głowy, bo w końcu zmarnujesz produkt. Nałóż niewielką ilość szamponu na dłoń, spryskaj go i dodaj więcej tylko wtedy, gdy naprawdę uważasz, że go potrzebujesz. Uwaga: nie obawiaj się pozostawić szamponu na włosach i skórze głowy na chwilę, do około minuty, po jego nałożeniu.

Wskazówka dotycząca bonusu: Wielu ekspertów od włosów nie zaleca używania paznokci, aby podczas mycia głowy i włosów wykopać je pod skórę i włosy. Dlaczego? Cóż, pomyśl o tych wszystkich brudach, które gromadzą się pod paznokciami, niezależnie od wykonywanego zawodu. Chirurdzy używają pędzla do czyszczenia paznokci przed każdą operacją. Wykopanie pazurów w skórze głowy może ją podrażnić i przenieść zarazki, nie wspominając już o tym, że może szarpać i ciągnąć za włosy, powodując ich wypadanie.

Krok 5: Spłukiwanie włosów Naprawdę ważne jest, aby po zakończeniu mycia włosów, zapewnić im odpowiednie płukanie. Nieodpowiednie spłukanie jest częstym błędem popełnianym przez wielu mężczyzn - kiedy nie spłukujesz dokładnie włosów, pozostawiasz po sobie nagromadzony szampon, resztki i brud, które mogą powodować podrażnienia, swędzenie, łuszczenie się, a nawet łupież. Nie chcesz się spieszyć z płukaniem. Szampon może pozostać na skórze głowy, a nawet na włosach za uszami. Pamiętaj też, że mężczyźni są bardziej narażeni na rozwój łupieżu, a nagromadzenie niespłukanego produktu może wywołać śnieżycę białych płatków, jeśli nie będziesz ostrożna. Czy temperatura wody ma znaczenie przy płukaniu włosów? Może. Narażenie na działanie gorącej wody może mieć negatywny wpływ na zdrowie Twoich włosów i może sprawić, że będą wyglądać matowo, więc albo spłucz je ciepłą wodą, albo zimną wodą, aby zamknąć pory, jednocześnie uszczelniając wilgoć i zapewniając korzyści płynące z szamponu.

Krok 6: Powtórzyć lub pominąć rundę drugą Wiele szamponów zawiera z tyłu w instrukcji krok, który mówi: "Spłucz i powtórz". Jest to krok, który będzie zależał od długości włosów i/lub stopnia ich zabrudzenia. Należy pamiętać, że ten krok to taktyka sprzedaży, która ma na celu skłonienie Cię do stosowania większej ilości szamponów, dlatego też musisz wcześniej uzupełnić swoje zapasy. Ale dla niektórych osób, ten krok może być bardzo korzystny. Jeśli masz krótkie włosy, a Twoja codzienna utrata włosów jest minimalna, prawdopodobnie będziesz mogła pominąć drugą pianę.

Dla osób z dłuższymi włosami, może to być bardzo ważne, by spłukać je jeszcze raz i spłukać, aby prawidłowo usunąć nagromadzoną codziennie pianę. Jeśli robisz drugą płuczkę, za każdym razem możesz dodać do niej odrobinę niklu do wielkości piany. Pierwsza runda pomoże w usunięciu nagromadzonego oleju, a następnie ta druga runda sprawi, że naprawdę zauważysz różnicę w ilości piany, jaka się pojawi podczas masażu skóry głowy, zapewniając jej naprawdę głębokie oczyszczenie. Możesz spróbować zmienić swoją rutynę tak samo dobrze jak w ciągu tygodnia spróbuj spłukać i powtórzyć metodę, a dla pozostałych razy, gdy bierzesz prysznic, postępuj zgodnie z punktami 1-5. Twoja rutyna będzie dla Ciebie wyjątkowa, więc przy odrobinie prób i błędów odnajdziesz swoje własne nawyki do sukcesu.

Mycie włosów różnej długości

Jak umyć długie włosy

Techniki, które stosujesz do swoich włosów zależą od kilku zmiennych, w tym długości włosów. Mycie długich włosów różni się od mycia włosów krótkich i wymaga różnych rodzajów pielęgnacji, aby zachować ich zdrowie i zawsze wyglądać jak najlepiej. Oto kilka wskazówek, jeżeli masz kołyszącą się głowę z długimi włosami: Rzadziej myjesz włosy W dalszej części artykułu omówimy, jak często powinnaś myć włosy głębiej, ale powszechną szkołą myślenia o długich włosach jest to, że nie musisz ich myć codziennie. Chociaż rzadsze mycie włosów może wydawać się sprzeczne z intuicją ("Poczekaj, czy moje włosy nie staną się zbyt tłuste?"), może nie być konieczne ich codzienne mycie, zwłaszcza jeśli nie są naturalnie tłuste lub tłuste, a to, czego nie chcesz zrobić, to wysuszyć włosy, usuwając z nich naturalne olejki.

Rozważmy drugą rundę

Warto i tak spróbować, aby zobaczyć różnicę w wynikach jednego mycia i płukania, w porównaniu do dodawania w drugiej rundzie. Wspomniane powyżej, pomaga jedna runda, w której wmasowujesz szampon w skórę głowy, dokładnie go wypłukujesz, a następnie ponownie spłuczesz. Będziesz mógł zauważyć różnicę w tym, jak bardzo druga runda się podnosi. Końcowy rezultat będzie czuł się dokładnie umyty i gotowy do rutyny w Twoim stylu. Użycie dużej kuli szamponu nie zapewni Ci dokładniejszego mycia włosów. Zamiast tego, użyj mniejszej ilości szamponu i skoncentruj się na skórze głowy oraz cebulkach włosów, rozprowadzając je równomiernie. Nie martw się tak bardzo o końcówki włosów, ponieważ szampon wyczyści je po spłukaniu szamponu.

Rozluźnij ciepło.

Nie ma nic podobnego do uczucia gorącego prysznica, czy to z samego rana, czy pod koniec długiego dnia, ale cały ten parny upał niekoniecznie jest dobry dla Twoich włosów. Z czasem, zbyt wysoka temperatura może wysuszyć włosy i spowodować ich zniszczenie. Włosy są najbardziej wrażliwe, gdy są mokre, więc po umyciu ich szamponem i wyjściu z prysznica, pokaż im zasłużony TLC. Po pierwsze, unikaj suszenia włosów w zwykły sposób (szorując je z grubsza ręcznikiem frotte), ponieważ mogą one uszkodzić Twoje włosy. Przynajmniej może to spowodować nadmierne kręcenie się włosów. Lepiej jest użyć czegoś z bardziej miękkiego materiału, na przykład starej koszulki, i delikatnie ścisnąć włosy, aby wyciągnąć z nich nadmiar wody. Nie potrząsaj głową na boki, jak pies wysychający po zanurzeniu w jeziorze, ponieważ może to nadmiernie obciążyć Twoje włosy, nie wspominając już o Twojej szyi. Ostrożnie używaj suszarki do włosów Jeżeli nie masz czasu na suszenie włosów na powietrzu, co jest preferowaną metodą, używaj suszarki do włosów w ciepłym lub chłodnym otoczeniu, a nie na gorąco.

Odżywiaj swoje włosy

Odżywka jest Twoją przyjaciółką i możesz jej używać za każdym razem, gdy bierzesz prysznic, nawet jeśli nie umyłaś włosów. Jeśli używasz odżywki, spłucz ją chłodniejszą wodą, ponieważ zamyka ona skórki włosów, jednocześnie uszczelniając ich wnętrze przed wilgocią. Twoje włosy są tym, co jesz Utrzymanie zdrowej diety nie ma nic wspólnego z myciem długich włosów, ani włosów dowolnej długości, ale wpływa na ogólny stan zdrowia Twoich włosów, co jest ważne dla optymalnego, zdrowego wzrostu.

Zdrowa dieta, ogólnie rzecz biorąc, oznacza unikanie zbyt dużej ilości cukru i przetworzonej żywności, ale także upewnienie się, że otrzymujesz dużo białka. Keratyna, niezbędny składnik budulcowy włosów, skóry i paznokci, jest białkiem. Witaminy B12, B6, B3 i B5 są również pomocne w utrzymaniu zdrowej głowy włosów, a nawet mogą zapobiegać ich przedwczesnemu siwieniu. Inne elementy zdrowej diety, które mogą poprawić zdrowie Twoich włosów to: witaminy C i E, kwasy Omega 3, kwas foliowy, żelazo, cynk, potas i magnez. Uważaj na przyjmowanie zbyt dużej ilości witaminy A, ponieważ może ona prowadzić do wypadania włosów.

Jak myć krótkie włosy

Nie ma tu nic zbyt skomplikowanego, ponieważ ogólny proces mycia krótkich włosów jest taki sam jak mycia włosów długich, jak przedstawiono powyżej. Generalnie jednak, krótkie włosy trzeba myć jeszcze rzadziej niż długie, a krótsze nie wymagają aż tak dużo odżywki. Jeśli chcesz, prawdopodobnie możesz zrezygnować z odżywki raz lub dwa razy w tygodniu.

Jak odżywiać włosy?

Odżywianie włosów jest ważnym elementem utrzymania ich w zdrowiu i będziesz zadowolona z rezultatów, jeśli poświęcisz czas na ich właściwe odżywianie. Oto kilka wskazówek, zasad i innych sugestii dotyczących odżywiania włosów. Wybierając właściwą odżywkę, możesz wybrać odżywkę odpowiednią dla wszystkich typów włosów, np. odżywkę Silver Line, lub zdecydować się na zakup odżywki dostosowanej do konkretnego typu włosów. Możesz na przykład wybrać odżywkę zagęszczającą, która działa na wzmocnienie delikatnych włosów, które są bardziej podatne na osłabienie lub łamliwość, natomiast włosy suche wymagają bogatej w składniki odżywcze formuły, dzięki której Twoje włosy i skóra głowy będą dobrze nawilżone.

Kupując produkty, które na etykiecie mówią "wzmacniające", "wzmacniające" lub "zwiększające objętość", musisz być ostrożna, aby dokładnie przyjrzeć się składnikom. Jeśli Twoja skóra głowy i skóry głowy ma tendencję do wysychania lub masz płatki, prawdopodobnie będziesz chciała uniknąć tych określeń i przykleić coś, co ją nawilża. Jeżeli Twoje włosy są przetłuszczające się, powinnaś wybrać odżywki z takimi składnikami jak olejek z drzewa herbacianego lub mentol. Ale, ponownie, nasza Srebrna Linia odżywek (i szamponów) działa dobrze na wszystkie rodzaje włosów, jak będziemy omawiać później.

Najpierw szampon, czy nie?

Większość mężczyzn i kobiet stosuje odżywkę po umyciu włosów. Możesz jednak stosować ją również bez szamponowania, zwłaszcza jeśli Twoje włosy są gęste i podatne na uszkodzenia. Aby dowiedzieć się więcej o metodzie współmywania włosów, jak to się nazywa, możesz przeczytać nasz post na blogu tutaj. Jest wiele korzyści i zawsze warto spróbować, aby przekonać się, jak działa ona na Twoje włosy. Nie ma nic złego w tradycyjnej metodzie mycia włosów najpierw szamponem, a następnie nałożeniem odżywki. Jeśli masz cieńsze i/lub przetłuszczające się włosy, to może nie być konieczne stosowanie odżywki więcej niż kilka razy w tygodniu. Wykręcanie włosów z nadmiaru wody Po zakończeniu mycia włosów, wykręć nadmiar wody rękoma. Pomoże to zapewnić, że odżywka przyklei się do mieszków włosowych, umożliwiając im pełne wchłanianie i wchłanianie wody, bez jej spłukiwania.

Stosowanie odżywki Jedną z najważniejszych rzeczy, które musisz wiedzieć o stosowaniu odżywki, jest to, że musisz ją stosować tylko na końcówki włosów, a nie na skórę głowy, jak w przypadku szamponu. Nałożenie jej na końcówki włosów gwarantuje, że pokryjesz najstarszą i zazwyczaj najbardziej zniszczoną część pasma, a Ty będziesz mogła czerpać z niej wszystkie korzyści. Działanie odżywki na skórę głowy i cebulki może zatykać mieszki włosowe i powodować wzrost produkcji oleju.

Ilość używanej odżywki zależy od długości Twoich włosów. Będziesz potrzebować jej więcej, jeśli masz długie włosy. Im dłużej pozostawisz swoją odżywkę, tym więcej korzyści może ona przynieść Twoim włosom. Jeśli nie masz dużo czasu, zawsze możesz ją natychmiast wypłukać, ale Twoje włosy nie będą tak miękkie i lśniące, jak mogłyby być, gdybyś zostawiła ją na minutę lub dwie po zastosowaniu. Spłucz je tak, jak w przypadku szamponu, aby dokładnie wypłukać odżywkę z włosów. Jeżeli Twoje włosy nadal mają "tłuste" uczucie, prawdopodobnie oznacza to, że nie spłukałaś z nich całej odżywki. Spłucz włosy letnią, a nawet zimną wodą.

Wybór najlepszych produktów

Podchodzimy do pielęgnacji całego ciała; poruszamy się "poza brodą", że tak powiem. Nasza lista produktów premium obejmuje teraz szampon i odżywkę Silver Line, które pomogą Ci osiągnąć taki rodzaj zdrowych, ładnie wyglądających włosów, jakiego pragniesz i na jaki zasługujesz. Zarówno szampon jak i Odżywka do włosów są zgodne z etosem naturalnych składników marki Beardbrand. To czego nie znajdziesz w naszych produktach to silikony, laurylosiarczany sodu czy parabeny. Zamiast tego, opracowaliśmy nasz szampon i Odżywkę do włosów, które współgrają z naturalną chemią Twojego organizmu.

Najlepszy szampon

Po pierwsze, nasz szampon nie wysusza skóry głowy i nie powoduje uszkodzeń większych niż te, które powstają na co dzień z powodu zanieczyszczeń oraz normalnego czesania i szczotkowania. Szampon nie spowoduje też nadmiernego nagromadzenia się włosów, ponieważ szampony zawierają silikon lub sprawiają, że włosy stają się zbyt tłuste i przetłuszczające. Nie musisz martwić się o nadmierne mycie włosów i pozbywanie się ich naturalnych olejków, pozostawiając je zbyt suche, łuszczące się i kręcone. Szampon Silver Line dostępny jest w trzech wersjach zapachowych: Pikantne cytrusy, Tree Ranger i Tea Tree, wszystkie z nich pokochasz, ale to o wiele więcej niż tylko zapach. Jest to doskonale zbalansowany szampon premium, który wykracza daleko poza tańsze szampony, które można znaleźć w każdej aptece lub supermarkecie. Co więcej, działa on dla każdego rodzaju włosów i utrzyma je w optymalnym stanie. Nasza formuła szamponu tworzy delikatną pianę i spłukuje czysto, utrzymując jednocześnie Twoje włosy dobrze nawilżone. Jak wiele osób, możesz się zastanawiać, dlaczego nie możesz po prostu użyć naszego szamponu i odżywki do włosów na brodę, zamiast naszego szamponu do mycia i zmiękczania zarostu. Jest to dobre pytanie, ale sprawa wygląda tak: formułujemy nasz szampon i odżywkę do mycia i zmiękczania zarostu, które działają zarówno na brodę, jak i na skórę pod brodą. Skóra pod brodą jest cieńsza i bardziej wrażliwa niż skóra na skórze głowy. Co więcej, zarost ma mniej mieszków włosowych niż skóra głowy, a włosy na skórze głowy są grubsze, choć mogą nie mieć na to ochoty, gdy utrzymuje się np. zarost drwala. Nie oznacza to, że nie możesz używać naszych szamponów i odżywek do włosów na brodzie, ale możesz odczuwać nieco większą suchość niż podczas stosowania produktów przeznaczonych do mieszków włosowych zarostu.

Najlepsza Odżywka

Odżywka z linii Silver jest również dostępna w wersji z przyprawami cytrusowymi, Tree Ranger i Tea Tree i nie zawiera silikonów ani innych substancji chemicznych, które mogą uszkodzić włosy z czasem. Zamiast tego, stosujemy formułę na bazie Shea, która zasadniczo działa jak odrobina kleju dla Twoich zniszczonych włosów, pomagając im poradzić sobie z rozdwajającymi się końcówkami. Jeśli regularnie stosujesz naszą odżywkę, Twoje włosy nabiorą zdrowszego wyglądu - bez uczucia ciężaru i wagi. Nie pozostawi Cię z włosami przetłuszczającymi się, jak w przypadku wielu tańszych produktów. Zamiast tego, Twoje włosy będą wyglądać zdrowo, lśniąco i będą łatwiejsze w pielęgnacji. Zapachy, którymi szczycimy się dzięki unikalnym zapachom naszych produktów do pielęgnacji, a szampon i odżywka nie stanowią wyjątku.

Zapach cytrusów z przyprawami jest ciepły, złożony i ma uniwersalny charakter. Składa się z unikalnej mieszanki goździków, wanilii i przypraw, która tworzy aromat, który nie ma sobie równych. Przypomina on ciepłe i pocieszające zapachy wakacji w domu. Nasz zapach Tree Ranger charakteryzuje się mocną mieszanką eukaliptusa, z nutami cedru i sosny, które dadzą Ci świeży urok kogoś, kto właśnie przeszedł przez północno-zachodni las Pacyfiku.

Spodoba Ci się również nasz zapach Tea Tree Tree, który charakteryzuje się orzeźwiającą, świeżą mieszanką, która wyczarowuje obrazy wychodzenia na zewnątrz w gorące, poranne powietrze gór. Zawiera ona nuty wanilii i mięty pieprzowej, które zapewniają orzeźwiający zapach, który możesz nosić o każdej porze. Oto kilka innych notatek na temat naszego szamponu i odżywki Silver Line, o których możesz dowiedzieć się więcej w tym filmie:

Po pierwsze, są one dostarczane w okrągłych butelkach, które pomagają odróżnić je od naszych produktów do brody (które są dostarczane w kwadratowych butelkach). Umieszczamy je również w pojemnikach o pojemności 3,4 uncji, dzięki czemu są gotowe do podróży, gdy jesteś na miejscu. Oba produkty powinny wystarczyć na kilka miesięcy, jeśli używa się ich codziennie.

Dlaczego naturalne szampony i odżywki są lepsze

Możesz czuć się komfortowo używając szamponu lub odżywki, które zawierają szkodliwe substancje chemiczne, a może naprawdę nie zastanawiasz się nad tym zbytnio. Być może i tak uważasz, że Twoje włosy wyglądają świetnie. Ale zanim następnym razem zrobisz zakupy na szampon i odżywkę, weź pod uwagę następujące kwestie. Produkty naturalne są łagodniejsze Omówiliśmy to już na różne sposoby, ale warto to powtórzyć: substancje chemiczne znajdujące się w wielu produktach do włosów mogą uszkodzić Twoje włosy, zwłaszcza jeśli są one już nieco delikatne. Są one lepsze dla Twojego zdrowia Trudno jest powstrzymać szampon i odżywkę przed przedostaniem się do innych części ciała podczas ich spłukiwania, co oznacza, że Twoja skóra ma kontakt z ostrymi chemikaliami występującymi w wielu szamponach. Ponadto, Twoja skóra może wchłaniać te substancje i mogą one prowadzić do wielu innych problemów zdrowotnych niezwiązanych ze zdrowiem Twoich włosów.

Mogą one przyczynić się do przyspieszenia wzrostu włosów

Podczas gdy szampon niekoniecznie sprawia, że włosy "rosną", szampony wypełnione chemikaliami mogą stanowić większe ryzyko wypadania włosów, ponieważ podrażniają gruczoły tłuszczowe, zmniejszają wielkość mieszków włosowych i wysuszają skórę głowy. Natomiast szampony naturalne zawierają składniki, które tworzą zdrowsze środowisko dla rozwoju włosów, a następnie ich wzrostu. Olejek z drzewa herbacianego, ekstrakty z grejpfruta i olej kokosowy należą do składników często spotykanych w szamponach naturalnych, które mogą wspomagać wzrost włosów. Pakują one jeden-dwa poncz Szampony naturalne mogą zapobiec zbyt tłuste i zbyt suche włosy. Choć może się to wydawać wysokim zadaniem, nie zawierają one silikonu, który może powodować nadmierne odkładanie się włosów, prowadzące do przetłuszczania się cebulek lub innych ostrych chemikaliów, które wysuszają włosy.

Są one przyjazne dla środowiska.

Mycie substancji chemicznych, które znajdują się w wielu szamponach w odpływie oznacza, że trafiają one do środowiska. Siarczany, silikony i inne składniki syntetyczne mogą powodować szkody dla środowiska. Nie musisz się o to martwić składnikami organicznymi, które ulegają naturalnemu rozkładowi. Upewnij się, że Twój szampon nie zawiera silikonów, siarczanów, ftalanów i parabenów, jeśli chcesz odciążyć środowisko.

Mogą one pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze.

Podczas gdy wiele szamponów naturalnych kosztuje nieco więcej niż szampony produkowane masowo, które zawierają dużo substancji chemicznych, możesz zdecydować się na zakup szamponów salonowych, które rozwiązują konkretne problemy, takie jak nadmiernie tłuste i suche włosy lub łupież. Szampony te mogą być nieco drogie i mogą nie przynieść oczekiwanych rezultatów.

Jak często myć i odżywiać włosy Jak często należy myć włosy?

Świetnym sposobem na rozpoczęcie debaty jest zadanie tego pytania grupie ekspertów ds. włosów. Odpowiedź nie wydaje się być idealna, a "właściwa" zależy od wielu zmiennych. Bez wątpienia jest to popularny temat, a my jesteśmy tu po to, by rzucić kilka różnych poglądów, starając się jednocześnie nieco zawęzić sprawy.

Jeden rozmiar nie pasuje do wszystkich Nie ma właściwej odpowiedzi na pytanie, jak często każda osoba powinna myć włosy. To, co mówi jeden z ekspertów, może być sprzeczne z opinią innego. Celem jest jednak utrzymanie czystych włosów przy zdrowej równowadze wilgoci. Nadmierne mycie włosów szamponem może wysuszyć włosy i zubożyć je z ich naturalnych olejków. Włosy suche mogą stać się kruche, wyglądać na matowe i pozbawione życia, a nawet tworzyć łupież. Niewłaściwe mycie włosów może spowodować, że staną się one tłuste i brudne.

Czy mam je myć codziennie? Jeżeli Twoje włosy nie są nadmiernie przetłuszczone, prawdopodobnie nie ma potrzeby mycia ich codziennie. W przypadku osób, których skóra głowy produkuje normalną ilość olejku, uczucie przetłuszczania, które towarzyszy zbyt długiemu oczekiwaniu między myciem, może pojawić się dopiero trzeciego dnia bez szamponu. Niektórzy eksperci twierdzą, że nawet jeśli masz szczególnie tłustą skórę głowy, dużo się pocisz lub masz super cienkie włosy, to i tak możesz zrezygnować z mycia włosów co dwa dni. W każdym razie, ważne jest, aby utrzymać zdrową warstwę sebum (olejki wytwarzane przez skórę głowy). Z drugiej strony, niedostateczne mycie włosów może spowodować nadmierne nagromadzenie olejków, co może doprowadzić do przerostu drożdży, a także do łupieżu.

W jaki sposób włosy stają się tłuste?

Podobnie jak Twoja twarz, gruczoły znajdujące się na skórze głowy wytwarzają substancję tłustą, znaną jako sebum. Sebum jest dobre, ponieważ nawilża włosy, jednocześnie zapobiegając ich wysuszaniu. Gruczoły łojowe znajdujące się przy cebulkach włosów w warstwie skóry właściwej kierują sebum do mieszków włosowych. Ale nie każdy produkuje taką samą ilość sebum, co jest głównym czynnikiem decydującym o tym, czy masz tłuste, suche czy normalne włosy ("normalne", ponieważ skóra głowy nie produkuje zbyt dużo czy zbyt mało sebum, miałbyś dobrą równowagę z nietoperza). Ile sebum produkuje Twoja skóra głowy zależy od kilku czynników, w tym genetyki i hormonów. Większość nastolatków doświadcza gwałtownego wzrostu produkcji sebum, co prowadzi do przetłuszczania się włosów i trądziku. Konsystencja Twoich włosów ma znaczenie Konsystencja Twoich włosów jest czymś innym, o czym należy pamiętać, określając jak często myć włosy, ponieważ wpływa ona na to, jak szybko Twój sebum działa od nasady aż do końcówek mieszków włosowych. Jeśli masz grube lub kręcone włosy, rozprzestrzenianie się łoju trwa dłużej, co oznacza, że nie musisz myć włosów tak często, jak osoby o cienkich, prostych włosach.

Kiedy myć włosy codziennie Chociaż wydaje się, że wielu guru w dziedzinie pielęgnacji włosów jest zgodnych co do tego, że codzienne mycie włosów nie jest takie dobre, nie oznacza to, że wszyscy muszą przestrzegać tych samych zasad. Istnieją przypadki, w których codzienne mycie włosów nie jest wcale takim złym pomysłem: Jeśli dużo ćwiczysz, powiedzmy codziennie, powinieneś poważnie zastanowić się nad codziennym myciem włosów, a przynajmniej nad zwilżeniem i wmasowaniem skóry głowy, aby pomóc rozluźnić olejki podczas złuszczania martwych komórek skóry. Jeśli masz tłustą skórę głowy, może być konieczne codzienne mycie szamponem. Możliwe, że będziesz wiedziała, czy masz skórę tłustą, czy nie, a najprawdopodobniej jest to spowodowane czynnikami, na które nie masz wpływu. Tak czy inaczej, daj sobie czas na wypróbowanie rutynowych czynności co kilka dni, aby zobaczyć, jak reaguje Twoje ciało - może to być wypompowywanie nadmiaru sebum, aby nadrobić zaległości w częstym szamponowaniu, ponieważ zdrowe olejki są usuwane z głowy (w tym przypadku mniej szamponu może pomóc w zrównoważeniu poziomu sebum). Jeśli pracujesz w zawodzie związanym z pracą fizyczną, w którym dobrze się pocisz każdego dnia, warto rozważyć codzienne mycie włosów. I nie chodzi tylko o pot, ale także o brud i brud, który gromadzi się na włosach i skórze głowy w miejscu pracy. Ponadto, nie jest to dobry pomysł, aby przenieść pot i brud na poduszkę, gdy wychodzisz na noc. Jesteś palaczem? Jeśli tak, to Twoje włosy prawdopodobnie pachną popielniczką, a przynajmniej papierosami, cygarami, chwastami, czy też czymkolwiek, co lubisz i co sprawia Ci przyjemność. Nie zaszkodzi wypłukać przeciążenia papierosem. Wiele innych sytuacji i zawodów może wymagać codziennego mycia włosów, innym przykładem jest pracownik kuchni. Ten rodzaj pracy naraża Cię na duże ilości tłuszczu, który może gromadzić się w Twoich bujnych zamkach w ciągu dnia.

Kiedy myć włosy mniej

Nie mycie włosów każdego dnia jest pomocne na wiele sposobów, między innymi dlatego, że pomaga skórze głowy uzupełnić zapasy sebum, nie dopuszczając do tego, by włosy stały się zbyt suche. Jeżeli Twoje włosy nie są nadmiernie przetłuszczone i jeżeli pracujesz w zawodzie, który nie naraża Cię na zbyt wiele brudu, brudu i potu, być może uda Ci się uniknąć mycia włosów dwa do trzech razy w tygodniu. Jeśli nie ma nic innego, w dni, w których nie myjesz włosów, powinnaś je dokładnie spłukać, ponieważ pomoże to zmyć wszelkie nagromadzone w nich pot i brud. Ponadto, odrobina potu pomaga nadać włosom teksturę, więc zastanów się, ile potu w organizmie jest za dużo.

Jak często powinnaś odżywiać swoje włosy?

Najłatwiejsza odpowiedź na to pytanie brzmi: "po każdym myciu włosów". Nie oznacza to jednak, że nie możesz i nie powinnaś sama stosować odżywki. Odżywka ma wiele zalet dla włosów, między innymi uszczelnia mieszki włosowe, aby zablokować potrzebne składniki odżywcze, jednocześnie zapobiegając powstawaniu zabrudzeń i innych zanieczyszczeń. Ogólnie rzecz biorąc, powinnaś odżywiać włosy co najmniej dwa do trzech razy w tygodniu. Jednak, podobnie jak w przypadku szamponów, częstotliwość stosowania odżywki zależy od kilku zmiennych, które są dla Ciebie wyjątkowe. Jeśli masz dłuższe włosy, warto je częściej odżywiać, ponieważ końcówki mieszków włosowych są nie tylko starsze, ale także bardziej narażone na zanieczyszczenia i inne potencjalne uszkodzenia.

Odżywki używaj częściej, jeśli Twoje włosy są grube, suche lub zniszczone przez słońce, chlor lub z powodu farbowania włosów. Powinieneś rzadziej stosować odżywkę, jeżeli Twoje włosy są naturalnie cienkie i przetłuszczające się.

Mężczyźni z krótkimi włosami zazwyczaj nie muszą ich tak często odżywiać jak mężczyźni z dłuższymi włosami. Używaj odżywki, która nawilży Twoje włosy. Odżywianie i nawilżanie włosów pomoże również zapobiec rozdwajaniu się końcówek i wzmocni włosy, aby zapobiec ich łamaniu się w przyszłości. Mężczyźni z suchymi włosami zazwyczaj najwięcej zyskują na stosowaniu odżywki, ponieważ pomaga ona utrzymać wilgoć podczas uzupełniania wody w mieszkach włosowych. Jeśli masz przetłuszczające się włosy, powinieneś nadal używać odżywki, ale prawdopodobnie nie tak często. Wybierz odżywkę z takimi składnikami jak olejek z drzewa herbacianego lub mentol, które usuwają nadmiar oleju bez uszkadzania skóry głowy.

Pamiętaj, że szampon oczyszcza Twoje włosy, ale może również pozbawiać je naturalnych olejków, zwłaszcza marek el-cheapo, które można znaleźć w każdym supermarkecie, sklepie spożywczym lub drogeriach.

Rodzaje szamponów i odżywek

Wiele rodzajów szamponów

W minionym stuleciu szampon przeszedł długą drogę i część tej podróży wiąże się z tworzeniem produktów, które służą konkretnym potrzebom. Na przykład, jeśli masz suche włosy, masz tam szampon dla siebie, a to samo można powiedzieć, jeśli masz skłonności do łuszczenia się. Poniżej przedstawiamy wiele rodzajów szamponów dostępnych obecnie na rynku:

Szampon do włosów tłustych

Szampony do włosów tłustych zawierają składniki, takie jak detergenty, które służą do usuwania nadmiaru sebum z skóry głowy i mieszków włosowych. Posiadają one minimalną ilość środków kondycjonujących, jeśli w ogóle istnieją. Dobre szampony nie usuwają jednak całkowicie tłuszczu z włosów.

Szampon do włosów suchych

Znany również jako szampony nawilżające, szampon do włosów suchych składa się z receptur przeznaczonych do dodawania włosom wilgoci. Nie powinnaś ich stosować, jeśli masz normalne, nie suche włosy, ponieważ mogą one obciążać mieszki włosowe.

Szampon do włosów normalnych

Większość mężczyzn może używać szamponów do normalnych włosów, ponieważ są one zazwyczaj łagodniejsze i nie chcą usuwać olejków z włosów i skóry głowy. Szampony dla osób z normalnymi włosami zapewniają miłe uczucie oczyszczenia, a także odrobinę odżywienia. Oczyszczają tylko tyle, ile potrzeba do produkcji normalnego sebum.

Szampon 2 w 1

Szampony typu "dwa w jednym" zapewniają zarówno oczyszczanie, jak i pielęgnację. Zawierają one nieco więcej substancji odżywczych niż łagodne szampony, takie jak szampony do włosów normalnych, i mogą dobrze działać na delikatne włosy, które wymagają delikatnego oczyszczania i niewielkiej dawki odżywki.

Szampon oczyszczający

Głównym celem szamponu oczyszczającego jest usunięcie nagromadzonych produktów z włosów i skóry głowy. Działają one szczególnie dobrze w przypadku osób z tłustymi lub wiotkimi włosami, które są ważone olejkiem i produktami do włosów. Szampony oczyszczające są zwykle bardziej szorstkie niż inne rodzaje szamponów i nie należy ich stosować częściej niż raz w tygodniu.

Szampon dodający objętości

Jak sama nazwa wskazuje, szampon dodający objętości i grubości włosom, otwierając skórki włosów, aby ułatwić ich wzrost. Dodadzą włosom objętości i grubości, otwierając łuski włosa, aby pobudzić ich wzrost. Szampon neutralizujący Szampony neutralizujące służą do zrównoważenia poziomu pH Twoich włosów i skóry głowy. Produkty do stylizacji mogą wytrącić naturalne pH włosów z równowagi, więc szampon neutralizujący pomaga przywrócić równowagę, a jednocześnie sprawia, że Twoje włosy są ogólnie zdrowsze.

Szampon medyczny

Szampony lecznicze pomagają łagodzić infekcje, swędzenie i złuszczanie się skóry głowy i są zwykle przepisywane przez dermatologów, chociaż niektóre z nich można kupić bez recepty. Zawierają one na przykład składniki aktywne, takie jak smoła, siarka lub kwas salicylowy.

Szampon przeciwłupieżowy

Szampony przeciwłupieżowe są stosowane od dziesięcioleci i zostały opracowane w celu zapobiegania objawom łupieżu, tj. białym płatkom, swędzeniu i łuszczeniu się z nimi związanym. Uwaga: łupież jest często mylony z suchą skórą głowy, dlatego przed użyciem szamponu przeciwłupieżowego należy się upewnić, że ma on miejsce. Objawy obejmują grubsze płatki niż przeciętna sucha skóra głowy i powodują podrażnienie skóry głowy - nie suchej, które szampon nawilżający i odżywka mogą łatwo rozwiązać. Jeśli nie masz pewności, najlepiej skontaktować się z dermatologiem i zasięgnąć jego opinii.

Szampon kolorowy do włosów

Jeśli farbujesz włosy, najlepiej jest użyć szamponu przeznaczonego do nich. Większość z nich nie zawiera siarczanów i ma tendencję do dostarczania odżywki, podobnie jak szampony do włosów suchych i zniszczonych. Niektóre z nich są nawet wyposażone w odżywki do włosów farbowanych.

Szampon do włosów suchych

Suchy szampon jest dostarczany w proszku lub szybkoschnącym sprayu, który daje wygląd czystych włosów bez wody. Dostępny jest również w formie pasty, choć najczęściej stosowanymi opcjami są pudry i spraye. Szampon suchy wchłania nadmiar olejków i może pomóc dodać włosom objętości. Co więcej, pomaga wyeliminować nieprzyjemny zapach, który może utrzymywać się na włosach, i zazwyczaj jest dostępny w wersji bezzapachowej lub zapachowej.

Bary szamponowe

Jak mydło, szampon może być również w formie baru. Jednak w przeciwieństwie do mydła, szampon w formie kostki jest specjalnie opracowany do czyszczenia włosów. Użycie dowolnego mydła w kostce na włosach może spowodować ich wysuszenie i niepożądane gromadzenie się. Nasz batonik jest świetny do mycia włosów, jeśli wolisz batoniki z szamponami lub chcesz mieć więcej podejścia typu "wszystko w jednym" do swojej rutyny prysznicowej.

Wiele rodzajów odżywek

Podobnie jak w przypadku szamponów, nie wszystkie rodzaje odżywek są takie same: Odżywka błyskawiczna Wiele kobiet i mężczyzn stosuje odżywki błyskawiczne, które są przeznaczone do stosowania bezpośrednio po umyciu włosów, a następnie pozostawia się je na krótko we włosach, aby szybko je odżywić. Możesz stosować je codziennie, lub kilka razy w tygodniu, przy normalnych włosach, które nie doznały większych uszkodzeń.

Głęboka odżywka

Głębokie odżywki są idealne dla osób z suchymi i zniszczonymi włosami lub włosami, które zostały nadmiernie przetworzone. Są one nawet bardziej skoncentrowane niż odżywki błyskawiczne i przeznaczone są do stosowania sporadycznego. Lista składników odżywki zawiera zazwyczaj olejki, które pomagają nawilżyć włosy i zapewniają im dodatkowe odżywienie.

Odżywka do spłukiwania kremem

Kremowe płukanki dobrze sprawdzają się przy rozczesywaniu włosów i zapewniają ochronę termiczną przy późniejszej stylizacji. Mają one zazwyczaj cieńszą konsystencję niż inne rodzaje odżywek.

Odżywka białkowa

Odżywki proteinowe pomagają naprawić uszkodzenia mieszków włosowych. Odżywki białkowe są jak odżywki białkowe, ponieważ pomagają naprawić uszkodzone włosy, ale również zawierają element nawilżający, który oferuje dodatkowe nawilżenie. Odżywki regenerujące zapewniają głęboką pielęgnację wnikając głęboko w łodygę włosa, a nie tylko działają na jego powierzchnię.

Odżywka typu "leave-in

Odżywka typu "leave-in" jest, jak sama nazwa wskazuje, produktem, który nakłada się na świeżo umyte i odżywione włosy i pozostawia do następnego mycia. Odżywki bez spłukiwania zapewniają włosom dodatkową dawkę wilgoci i miękkości oraz są idealne dla osób z cienkimi, delikatnymi lub szorstkimi włosami, które stają się łamliwe pomiędzy szamponami.

Jak działa szampon

Jest o wiele więcej do umycia, niż spotkanie z oczami. Właściwości pianotwórcze i głęboko czyszczące to składniki i reakcje chemiczne, które sprawiają, że włosy są intensywnie czyszczone i odżywiane, a jednocześnie pomagają im wyglądać i pachnieć świeżo.

Rola środków powierzchniowo czynnych

Słowo "środki powierzchniowo czynne" jest często używane podczas omawiania szamponów, ponieważ są one głównymi składnikami wielu szamponów. Ale czym są środki powierzchniowo czynne, znane również jako składniki powierzchniowo czynne?

Po pierwsze, cząsteczki środków powierzchniowo czynnych mają dwie odrębne części, jedna z nich jest przyciągana przez wodę, a druga przez brud i brud. Część łańcucha tłuszczowego cząsteczki środka powierzchniowo czynnego otacza cząsteczki brudu i unosi je z dala od włosów i skóry głowy, zanim zostaną rozproszone w wodzie. Anionowe środki powierzchniowo czynne, które mogą składać się z siarczanu laurylowego sodu, laurylosiarczanu sodu i innych siarczanów, zapewniają wiele właściwości pianotwórczych i odstraszających szamponu. Kationowe środki powierzchniowo czynne, najczęściej stosowane w odżywkach, znajdują się również w wielu szamponach. Ten rodzaj środka powierzchniowo czynnego nie oczyszcza włosów, ale pomaga poprawić ich gładkość.

Co robi szampon

Skóra głowy, podobnie jak reszta skóry, produkuje sebum, naturalny olej z ciała. Sebum pokrywa zewnętrzną część każdego pasma włosów i pomaga nadać im zdrowy połysk. Jednak nadmierne nagromadzenie sebum powoduje, że pasma się sklejają i może sprawić, że Twoje włosy będą wyglądać na nadmiernie przetłuszczone i matowe. Sebum powoduje również, że brud, pyłki i inne cząsteczki przyklejają się do pasm włosów. Szampon zawiera detergenty, które działają jak środki powierzchniowo czynne, usuwając sebum i brud z pasm włosów podczas płukania włosów po umyciu szamponem.

Dlaczego więc nie użyć zwykłego płynnego detergentu do włosów? Ponieważ zwykłe mydło lub detergenty do mycia naczyń mogą czyścić Twoje włosy, ale nie zawierają składników, które pomagają zastąpić powłokę ochronną na włosach, tak jak szampon.

Ponadto, szampony często zawierają składniki, które pomagają w tworzeniu piany. W przeciwieństwie do tego, co myśli wiele osób, piana szamponu nie przyczynia się do jego zdolności czyszczących i kondycjonujących. Wielu konsumentów docenia jednak uczucie pienistej piany, nawet jeśli nie ma ono nic wspólnego z oczyszczaniem włosów.

Jak działa odżywka Dlaczego to ma znaczenie?

Twoje pasma włosów składają się z warstwy otoczki. Gdy są one zdrowe, nadają włosom naturalny połysk. Płatki naskórka tworzą warstwę otoczki ponad 120 000 pasm włosów, które na przeciętnej skórze głowy wyglądają najlepiej, gdy układają się ciasno na sobie. Kiedy jednak warstwa otoczki zaczyna się ścierać, włosy zaczynają wyglądać na wiotkie lub kręcone, ponieważ płatki nie układają się już ściśle ze sobą. I wtedy właśnie nadszedł dobry moment, by sięgnąć po odżywkę.

Co robi odżywka?

Typowa butelka z odżywką do włosów nie zawiera długiej listy składników, ale zawiera kationowe środki powierzchniowo czynne, które wykonują większość prac związanych z odżywianiem włosów. Dodatni ładunek na jednym końcu kationowej cząsteczki środka powierzchniowo czynnego wiąże się z ujemnym ładunkiem pasma włosów z taką siłą, że środek powierzchniowo czynny otacza pasmo, pokrywając płatki otoczki. W międzyczasie, niewielka ilość kwasu znajdującego się w odżywce sprawia, że płatki otoczki włosa dociskają się mocno do siebie, aby pomóc włosom ponownie poczuć się gładkimi. Inne substancje chemiczne i olejki znajdujące się w odżywkach pomagają zrównoważyć naturalny poziom pH skóry głowy i włosów. To ostatnie pomaga określić, jak suche lub tłuste wyglądają Twoje włosy; dodanie odżywki do włosów naturalnie tłustych tylko sprawi, że będą wyglądały na bardziej tłuste.

Odżywki pomagają rozplątać włosy. Dobry szampon oczyści Twoje włosy, ale może pozostawić je splątane, olejki w odżywkach działają jak smary, wygładzając sęki i plątaninę. Olejki pokrywają pasma włosów, aby ułatwić ich układanie i zmniejszyć ich uszkodzenia. Niektóre olejki, takie jak kokosowy i oliwa z oliwek, mogą nawet poprawić elastyczność włosów, jednocześnie czyniąc je bardziej miękkimi. Odżywka może zawierać substancje nawilżające, które przyciągają wodę do włosów i zapobiegają ich ucieczce. Jeżeli Twoje włosy stają się kręcone, zwłaszcza gdy są wilgotne, odżywka z substancjami nawilżającymi może stanowić rozwiązanie. Inne odżywki zawierają proteiny, które tworzą powłokę ochronną na uszkodzonych włosach. Niektóre z tych rodzajów odżywek podobno naprawiają włosy, ale jest to coś złego, ponieważ naprawa nie jest trwała. Najważniejsze jest to, że składniki odżywki współpracują ze sobą, aby uzupełnić wilgoć, wygładzić włosy i ułatwić ich układanie. Odżywka pomaga również nadać włosom zdrowy wygląd, a nie taki, który jest nudny i pozbawiony życia. Twoja definicja tego, jak wyglądają zdrowe włosy, może różnić się od definicji kogoś innego, ale jeśli podoba Ci się wygląd włosów gładszych, jedwabistych i lśniących, to odżywka jest dla Ciebie.

Szampon i Odżywka Mity o powszechnym stosowaniu szamponów Mity o powszechnym stosowaniu szamponów

Szampon jest jak każdy inny produkt w tym, co zawsze słyszałeś o nim, niekoniecznie jest prawdziwy. Poza tym, twoje doświadczenie z szamponem może być zupełnie inne niż czyjeś, a osobiste doświadczenia zazwyczaj ujawniają większą prawdę. Oto kilka mitów na temat szamponów, które mogą podważać lub potwierdzać to, co zawsze słyszałeś. Twoje włosy same się oczyszczą, jeśli nie będziesz ich szamponować Uh, nie. Twoja skóra głowy nie oczyszcza się automatycznie, chociaż wszyscy uwielbiamy samooczyszczającą się skórę głowy, staje się ona brudniejsza, im dłużej jej nie myjesz. Spójrz na to w ten sposób, jeśli nie myjesz ciała przez kilka dni, to czy staje się ono czystsze? Poproś swojego znaczącego rozmówcę lub partnera, aby zobaczył, jak ci się to udaje. Zbyt dużo szamponu wysusza włosy To nie jest taki mit jak niektóre inne, ponieważ zależy to od marki i rodzaju szamponu, którego używasz. Jeśli używasz właściwego produktu z odpowiednimi składnikami, szampon może pomóc w ponownym nawilżeniu włosów.

Zbyt dużo szamponu powoduje wypadanie włosów.

Większość ludzi traci do 100 włosów dziennie, niezależnie od tego czy szamponuje je czy nie. Szamponowanie go po prostu usuwa włosy, które w pierwszej kolejności były gotowe do wypadnięcia. Powinieneś zawsze umyć włosy przed ich kondycjonowaniem Niekoniecznie. Niektórzy eksperci sugerują, aby zmieniać kolejność od czasu do czasu, zwłaszcza w tych dniach, w których chcesz uzyskać wyjątkową objętość włosów. Dobrze jest najpierw odżywić włosy, aby nadać im odrobinę blasku i zdrowia, a następnie umyć odrosty włosów, aby nadać im większą objętość.

Powinieneś zawsze starać się, aby Twoje włosy były "piskliwe". Jeśli chcesz, aby Twój szampon był czysty, możesz zrezygnować z niego. W końcu, jeśli Twoje włosy są wystarczająco czyste, by piszczeć, prawdopodobnie oznacza to, że szampon usuwa z nich naturalne olejki ochronne.

Niektóre mity na temat Odżywki do włosów z Odżywką do włosów są podobne do szamponów, w których nie możesz uwierzyć we wszystko, co o nich słyszysz. Oto kilka powszechnych mitów na temat odżywki:

Odżywka naprawia rozdwojone końcówki

Odżywka nie "naprawia" rozdwojonych końcówek, może je tymczasowo pokrywać, ale jedynym sposobem na pozbycie się rozdwojonych końcówek jest ich przycięcie. Zamiast tego, pomaga zapobiegać ich powstawaniu, ponieważ nawilża i chroni włosy.

Odżywka działa najlepiej, jeśli zostawisz ją na jakiś czas.

Stale rozwijająca się technologia poprawiła kondycjoner, podobnie jak wiele innych rzeczy. Zaletą jest to, że korzyści płynące z zastosowania odżywki są niemal natychmiastowe w przypadku większości odżywek.

Odżywka waży włosy w dół

Osoby o cienkich włosach mogą myśleć, lub słyszeć, że odżywka obciąży ich włosy, jeśli zastosują jej zbyt wiele. Odżywka przeszła jednak długą drogę na przestrzeni lat, a dzisiejsze produkty działają od wewnątrz, od nasady aż po końcówki, więc nie musisz jej stosować ani jednej tony na końcówki włosów. Odżywka przynosi natychmiastowe pozytywne rezultaty.

To, co zauważysz przy pierwszym użyciu odżywki, to jej zapach, odczucie i niektóre z korzyści. Jednak pełne działanie odżywki odczujesz dopiero po kilku zastosowaniach, co dotyczy również szamponu.

Jak korzystać z suszarki z rozdmuchem w prawidłowy sposób

Wielu mężczyzn wysusza włosy po umyciu ich szamponem i odżywką, a prawidłowe suszenie może pozostawić na nich wspaniałe ciało i zdrowy wygląd oraz połysk. Sprawdza się ono również w przypadku wielu różnych fryzur i długości włosów.

Zanim zaczniesz

Przed wysuszeniem włosów usuń plątaninę za pomocą wysokiej jakości grzebienia, aby usunąć wszelkie sęki i pląsawiska, zanim uruchomisz suszarkę. Pozwoli to na bardziej równomierne wysuszenie włosów. Na tym etapie lepiej jest używać grzebienia niż szczotki, ponieważ grzebienie są delikatniejsze i nie uszkadzają słabszych pasm, gdy są mokre. Jeżeli Twoje włosy są kręcone, użyj grzebienia z szerokimi zębami.

Najlepsze techniki Używaj suszarki na średnim ogniu Zbyt duża ilość ciepła do wysuszenia włosów może je uszkodzić i spowodować, że staną się kędzierzawe i trudne do opanowania. Dobrym pomysłem jest użycie suszarki na średnim ogniu, a nawet w chłodnym miejscu, zwłaszcza jeśli masz włosy cienkie, słabe lub łamliwe. Jeśli Twoje włosy są zdrowe, możesz zrezygnować z najwyższej temperatury, ale również w przypadku większości mężczyzn średnia temperatura jest najlepsza, a regularne stosowanie wysokiej temperatury może z czasem zniszczyć Twoje włosy.

Nie trzymaj suszarki zbyt blisko.

Jeśli trzymasz suszarkę zbyt blisko głowy, możesz uszkodzić włosy i skórę głowy. Zamiast tego, umieść ją w odległości 6 do 8 cali od włosów; w razie potrzeby, możesz podciągnąć włosy bliżej suszarki grzebieniem lub palcami. Uważaj, aby nie wysuszyć zbyt długo jednego obszaru włosów. Ogólnie rzecz biorąc, pięć sekund wystarczy, zanim przejdziesz do innego obszaru. Pomachaj suszarką tam i z powrotem, aby zapobiec zbyt długiemu przesuwaniu suszarki w określone miejsce. Skoncentruj się na suszeniu włosów od nasady aż po końce. Skieruj swoje włosy grzebieniem, szczotką lub palcami. Możesz je układać i kierować nimi grzebieniem, szczotką lub palcami. Stylizuj od nasady aż po końcówki, aby uzyskać lepszą kontrolę i zmniejszyć kręcenie się włosów. Suszenie włosów ruchem do góry doda im więcej objętości. Możesz użyć suszarki, która często wyposażona jest w suszarkę, aby ułatwić kierowanie strumienia powietrza na włosy. Jeżeli chcesz, by Twoje włosy leżały płasko, skieruj strumień powietrza w dół. Unieś i wysusz włosy od linii włosów w górę, jeżeli chcesz dodać im więcej objętości, użyj palców lub grzebienia, aby unieść je poniżej linii włosów nad czołem. Delikatnie unieś włosy podczas suszenia, aby nadać im naturalny wygląd i objętość. Używając okrągłej szczotki, podciągnij włosy do góry i odsuń od głowy podczas suszenia, aby nadać im większą objętość.

Ustaw swój styl zimnym powietrzem.

Aby ustawić swój styl, zakończ suszenie podmuchiem zimnego powietrza z suszarki. Zimne powietrze usztywnia mieszki włosowe, co ułatwia ułożenie preferowanej fryzury. Zimne powietrze dodaje również włosom blasku.

Wniosek.

Jak widzisz, nie tylko szampon i odżywka do włosów, ale i oko. Ale wykonywanie obu tych zadań we właściwy sposób pomoże Twoim włosom wyglądać i czuć się lepiej, a jednocześnie utrzyma je w zdrowiu i bez uszkodzeń, które mogą prowadzić do problemów takich jak wypadanie włosów. Cieszymy się z Twoich opinii, jak zawsze.

Maciej

Redakcja steskal-gastro.pl

Zobacz również