img

Właściwy sposób użycia mydła barowego i jego 16 wspaniałych zalet

Jesteśmy mężczyznami. Pocimy się. Czasami się brudzimy. Czasami śmierdzimy.

Potrzebujemy mydła.

Nie tylko mydła, ale także mydła barowego - tego skromnego narzędzia do pielęgnacji, które istnieje od prawie zawsze. Chociaż mydło barowe (przynajmniej w ostatnich latach) może być złym rapem, powinieneś zignorować przeciwników po przeprowadzeniu badań nad marką baru, którą chcesz, i skoncentrować się na takich rzeczach jak sposób używania mydła barowego i jego wielu zaletach.

Zrobimy dokładnie to z tym postem, ponieważ koncentrujemy się na wszystkich rzeczach mydła barowego. Uważamy, że mydło barowe jest świetne i nie jesteśmy sami.

JAK UŻYWAĆ MYDŁA BAROWEGO WE WŁAŚCIWY SPOSÓB

Jeśli jesteś jak większość ludzi, za każdym razem, gdy wchodzisz pod prysznic, wykonujesz podobną rutynę i robisz to bardziej z przyzwyczajenia niż cokolwiek innego. Nie ma w tym nic złego! Ale wiele eksperci uwodzenia zgadzają się że tam są sposoby używać twój bar mydło który pomaga ciebie najwięcej twój czas pod prysznicem przy upewniał się że wszystkie brud, brud i smród zmywa twój skórę i puszek.

NIEKTÓRZY TAK, A INNI NIE.

Nie - Użyj mydła barowego na twarzy. Używaj płynu do mycia twarzy lub żelu, chyba że mydło w kostce jest podobne do Utility Bar i jest wystarczająco delikatne, aby używać go na twarzy.

Zrób - Nie spiesz się . Nie spiesz się z zakończeniem prysznica, chyba że jesteś pod presją czasu. Nie spiesz się, aby upewnić się, że jesteś czysty od stóp do głów.

Zwykłe mydła w kostkach mogą naprawdę wysuszyć twoją skórę twarzy.

Zrób - Użyj świeżego ręcznika. Jeśli to możliwe, zawsze używaj świeżego ręcznika po każdym prysznicu. W ten sposób zapobiegniesz rozprzestrzenianiu się bakterii na skórze.

Nie - Umyj pachy i miejsca prywatne za pomocą kostki mydła. Zamiast tego, stwórz obfitą pianę i użyj rąk do szorowania tych miejsc.

ZACZYNAJĄC

Daj swojemu ciału dobre płukanki, aby rozluźnić brud i nadmiar olejków na skórze. Prysznicuj ciepłą, nie gorącą wodą. Woda, która jest zbyt gorąca, może wysuszyć skórę, a nawet skrócić żywotność mydła.

JAK UŻYWAĆ MYDŁA W KOSTCE POD PRYSZNICEM

Najlepszym, najczęściej zalecanym, sposobem użycia mydła batonowego pod prysznicem jest mycie od góry do dołu. Zacznij od twarzy i szyi, a następnie pracuj w dół.

Mycie twarzy

Upewnij się, że twoja twarz jest mokra i dobrze spłukana, zanim umyjesz ją mydłem w kostce. Przed rozpoczęciem mycia ręce powinny być czyste. Włóż mydło do ładnej pianki i nałóż je na twarz rękoma. Delikatnie wmasuj je w skórę okrężnymi ruchami przez około 30 sekund. Upewnij się, że nie szorowałeś tak mocno, aby nie podrażnić skóry.

Zaczynając od góry

Jednym z powodów, dla których najlepiej jest zacząć od góry i popracować nad swoim ciałem, jest to, że zapewnisz sobie całkowite spłukanie. Im mniej resztek zostanie po oczyszczeniu się mydłem w kostce, tym lepiej.

Ręce czy bez rąk?

Niektórzy mężczyźni wolą używać ściereczki do mycia pod prysznicem, inni pocierają mydło w kostce bezpośrednio na skórze, inni tworzą pianę w dłoniach, a następnie szorowują. Czy to ma znaczenie? Nie bardzo. Chociaż wiele osób twierdzi, że lepiej się pije przy użyciu ściereczki do prania lub luffy. (Więcej na temat potencjalnych problemów z praniem później.)

 • Kiedy już umyjesz twarz i szyję, szorować ramiona, ręce, klatkę piersiową, talię, aż po nogi i stopy. Wielu mężczyzn ignoruje swoje nogi i stopy, ale jest to kluczowy błąd taktyczny dla każdego, kto ma częsty zapach stóp.
 • Po oczyszczeniu przedniej części ciała, przełącz się na plecy (przynajmniej te miejsca, do których łatwo dotrzeć, to znaczy) i pracuj w dół, aż do pośladków i pleców nóg.

Krótka notatka na temat mycia rąk

Nie tylko wydawało się, że twoja matka zawsze dokuczała ci o mycie rąk, bo w rzeczywistości tak było. A to, co ją drażniło prawie tak bardzo, jak twoje zapomnienie o umyciu rąk, to fakt, że nigdy nie starałeś się tego zrobić.

Więc, zróbmy to w końcu we właściwy sposób:

 1. Nie spiesz się i energicznie pocieraj pianę po rękach i między palcami przez 20 sekund.
 2. Zmyj wszystkie miejsca na dłoniach, w tym opuszki palców, nadgarstki i pod paznokciami (wielu z Was prawdopodobnie zniosło dokładny "przegląd" paznokci).

Zakończyć pracę, dokładnie spłukując ręce. Jeżeli nie chcecie przenieść zarazków z powrotem na ręce, zakręćcie kranik łokciem lub czystym ręcznikiem.

SPRAWIĆ, BY MYDŁO PRĘTOWE TRWAŁO DŁUŻEJ

6 Wskazówki do naśladowania

Jest do bani, gdy znajdziesz idealny pasek mydła, a następną rzeczą, o której wiesz, jest rozmiar odrobiny. Podczas gdy niektóre kostki mydła mogą trwać dłużej niż inne, przychodzi czas, kiedy trzeba rozpakować kolejną kostkę i wyrzucić to, co zostało ze starej.

Oczywiście nie ma w tym nic złego, ale jeśli jesteś świadomy swojego budżetu, lub wolisz, aby mydło trwało dłużej niż teraz, są rzeczy, które możesz zrobić, aby przedłużyć jego żywotność.

TRZYMAJ SIĘ.

To prawda, nie możesz się powstrzymać od zamoczenia mydła w czasie, gdy się mydlisz, ale utrzymanie go pomiędzy kolejnymi użyciami ma ogromne znaczenie dla żywotności mydła barowego. Nie trzymaj go na półce pod prysznicem, gdzie jest wystawione na działanie strumienia wody lub nadmiernej ilości pary wodnej. Zamiast tego umieść je w naczyniu z mydłem, które odprowadza wodę i umieść je na półce z dala od wody.

Kolejna rada: Jeśli kilka osób używa tego samego mydła, szanse na to, że stanie się ono całkowicie suche są nikłe. Jednym ze sposobów na rozwiązanie tego problemu jest danie wszystkim kostki mydła i miejsca, w którym mogą ją przechowywać pomiędzy użyciami, aby wyschła.

UŻYĆ ŚCIERECZKI DO PRANIA

Podczas gdy dłonie doskonale nadają się do wytwarzania piany, ściereczka lub luffa wchłaniają ją i zatrzymują dla dodatkowego użytku. Zużyjesz mniej mydła, ale dostaniesz ładną, pieniącą się pianę, która przedłuży żywotność mydła barowego. Upewnij się tylko, że nie przechowujesz tej ściereczki zbyt długo, zanim odświeżysz ją nową, gdyż w przeciwnym razie zacznie pachnieć stęchlizną (czytaj dalej, aby poznać więcej plusów i minusów dotyczących ściereczek).

POTNIJ PRĘT NA KAWAŁKI

Powodem jest tylko to, że większa kostka mydła powinna wystarczyć na dłużej niż mniejsze kostki. Albo, może nie. Istnieją dowody, że mniejsza powierzchnia mydła oznacza, że mniej mydła trafia do wody, a to sprawia, że trwa ona dłużej. Przetnij pręt mydła na pół, lub na trzy - możesz być zaskoczony, jak długo każdy kawałek wytrzyma.

SPRAWDŹ SKŁADNIKI

Składniki mydła barowego również przyczyniają się do wydłużenia jego żywotności. Mydła wykonane z olejów i tłuszczów wytrzymują dłużej niż te wykonane z miękkich, płynnych olejów.

NIŻSZA TEMPERATURA

Nie ma nic lepszego niż gorący prysznic połączony z batonem mydła, który tworzy cudowną pianę. Jest jednak pewien minus, ponieważ gorąca woda sprawia, że mydło w kostce szybciej się rozpuszcza i wymaga nieco więcej wysiłku, aby opracować ładny zestaw mydła. Chłodniejsza woda sprawia, że mydło dłużej zachowuje swój kształt i konsystencję.

WIELKA DEBATA: CZY MYDŁO BATONOWE JEST NIEZDROWE?

Nie tak dawno temu mydło batonowe dostało zły rap z powodu twierdzeń, że hoduje bakterie i zarazki w niezdrowych ilościach. Wielu konsumentów zaakceptowało te twierdzenia jako prawdę ewangelii i przestawiło się na mydło w płynie, wierząc, że to ostatnie wyeliminowało problem bakterii.

Prawdziwa prawda nie jest jednak prawie tak pocięta i sucha, w rzeczywistości mydło w płynie wcale nie jest dla nas złe. Oczywiście, niektóre mydła barowe mogą wysychać lub podrażniać skórę, dlatego tak ważne jest, aby wybrać odpowiednie mydło dla danego typu skóry, ale nie różni się ono niczym od jakiegokolwiek produktu do pielęgnacji.

Oto wynik końcowy:

Tak, na twoim mydle barowym znajduje się kilka zarazków.

Rozważ to: połowa komórek w ludzkim organizmie to bakterie, a wiele z nich żyje na powierzchni skóry. Ale twoja skóra potrzebuje tych bakterii, ponieważ są one niezbędne dla twojego systemu odpornościowego i chronią cię przed patogenami.

Tak więc, kiedy używasz mydła barowego, w zasadzie przenosisz mikroorganizmy ze skóry do mydła i z powrotem. To nie jest tak, że mydło ma kwitnącą, przeludnioną społeczność niezdrowych bakterii, które na nim żyją.

Twoja ścierka do prania czy luffa nie jest wolna od poczucia winy.

Ściereczki i luffy często pozostają wilgotne przez długi czas, co sprzyja rozwojowi pleśni i bakterii. Następnym razem, gdy bierzesz prysznic, przenosisz tę pleśń i bakterie do kostki mydła.

Ta sama zasada dotyczy uchwytu na mydło lub półki prysznicowej, na której zostawiasz kostkę mydła, gdy z nią skończysz. Stała wilgotność sprzyja rozwojowi i przyspiesza rozwój bakterii z mydła w kostce.

Oto jak pozbyć się zarazków mydła w kostce

OK, więc kontrowersje związane z twierdzeniem, że mydło barowe jest siedliskiem zarazków przez gazillion, nie są prawie całą prawdą, a nawet bardzo dużą jej częścią. Wciąż możesz się martwić o swój baton mydlany i jego potencjał do przechowywania zarazków.

Jeśli tak, oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby złagodzić swój niepokój:

 • Po zwilżeniu mydła, przez 15 sekund pracuj nad jego wypłukaniem na skórze, zanim zaczniesz je zmywać.
 • Nałóż mydło bezpośrednio na ciało, zamiast używać ściereczki do mycia lub luffy. Właśnie wspomnieliśmy o tym, jak te przedmioty mogą być siedliskiem zarazków w dużych ilościach. Jeśli wolisz używać ściereczki do prania, używaj nowej, suchej za każdym razem, gdy bierzesz prysznic. Możesz też od czasu do czasu wrzucić swoją luffę do pralki.
 • Między kolejnymi użyciami mydła w pralce należy utrzymywać je w stanie suchym. Do tej kwestii będziemy często wracać podczas tego stanowiska, ponieważ jest ona ważna z wielu różnych powodów. Po pierwsze, bakterie wolą mieszkać w wodzie pozostawionej na mydle niż na kostce mydła.

Jesteś bardziej narażony na kontakt z bakteriami w innych miejscach

Bakterie znajdujące się na mydle barowym są znacznie mniejszym problemem niż bakterie, z którymi masz kontakt w wielu innych miejscach, takich jak telefony komórkowe, klawiatury komputerowe, klamki, baterie, włączniki światła, a nawet na ręcznikach, których używamy do suszenia się po prysznicu. W rzeczywistości, ręczniki są jednymi z najbardziej obciążonych zarazkami przedmiotów w Twoim domu, szczególnie gdy są często używane i zatrzymują wilgoć przez długi czas.

Ale czy mydło w płynie nie jest bardziej higieniczne niż mydło w kostce?

Chociaż większość mydła w płynie ma właściwości antybakteryjne lub jest sprzedawane w ten sposób, nie oznacza to również, że jest ono całkowicie wolne od zarazków.

Po pierwsze, weź pod uwagę dozownik mydła w płynie. Jeśli nie czyścisz go już regularnie, to teraz czas zacząć, bo ciągle dotykasz jego pompy brudnymi rękoma. Powinieneś również regularnie czyścić dozownik mydła w płynie, jeśli często go napełniasz. Woda używana do produkcji mydła w płynie może tworzyć wewnątrz dozownika film, który jest obciążony bakteriami. Przed ponownym napełnieniem urządzenia należy pozwolić mu całkowicie wyschnąć.

Inną kwestią do rozważenia jest czystość dozownika mydła w płynie w Twojej kuchni. Jest to zrozumiałe tylko dlatego, że pompa, której często dotykasz rękoma, które właśnie obchodzą się z surowym mięsem i innymi przedmiotami, może być siedliskiem bakterii.

Nie mamy zamiaru niemiłosiernie myć mydłem w płynie, ale w końcu mydło w płynie i dozowniki znajdujące się w publicznych łazienkach mają oczywiście również wysokie stężenie bakterii. Jeśli dotkniesz ich po umyciu, na twoich rękach może pojawić się więcej bakterii niż przed myciem.

Czy mydło w płynie może wywołać u ciebie chorobę?

To pytanie wraca do pierwotnego pytania, tzn. czy mydło barowe jest higieniczne? Ponownie, podczas gdy niektóre zarazki żyją na mydle prętowym (nie tak bardzo, jak by się wydawało), szanse na to, że zachorujesz lub dojdzie do infekcji skóry z powodu tych zarazków są bardzo małe.

JAK UTRZYMAĆ MYDŁO BAROWE W CZYSTOŚCI

Najlepszym sposobem na zapewnienie, że pręt mydlany pozostanie możliwie jak najbardziej higieniczny, jest utrzymanie go w czystości. Jednym ze sposobów jest wypłukanie go pod bieżącą wodą przed przystąpieniem do czyszczenia, aby zmyć wszelkie zarazki "szlamu", które mogły się na nim zebrać od czasu ostatniego użycia.

Należy również przechowywać mydło z dala od wody, gdy tylko jest to możliwe, jednocześnie pozwalając mu wyschnąć pomiędzy kolejnymi użyciami. Utrzymywanie go w stanie suchym jest również sposobem na przedłużenie żywotności mydła barowego, o czym wspominaliśmy wcześniej.

Umieść gąbkę w naczyniu z mydłem pod prętem mydła, aby wchłonąć płyn mydlany i ewentualnie zarodki, które mogą się na nim zgromadzić.

Nie musisz spędzać zbyt wiele czasu martwiąc się o dzielenie się tą samą kostką mydła z członkami rodziny, ponieważ i tak dzielisz wiele tych samych mikroorganizmów. Ale twoje mydło będzie trwało dłużej, jeśli każdy członek będzie miał swoje własne.

ZALETY MYDŁA BAROWEGO - NIEKTÓRE FAKTY, KTÓRYCH MOŻESZ NIE ZNAĆ

W świecie, w którym jest wiele różnych rodzajów mydła, pomocne jest poznanie korzyści płynących z każdego rodzaju mydła oraz tego, jak mogą one działać na Twój typ skóry i styl życia. Skupiamy się na mydle prętowym, więc oto niektóre z jego wielu zalet i kilka faktów, które możesz, ale nie musisz o nim wiedzieć.

KORZYŚĆ 1: RÓŻNE MYDŁA BAROWE DO WYBORU

Nie wszystkie mydła barowe są równe. Istnieją na przykład różnice w procesach produkcyjnych i nigdy nie zaszkodzi wiedzieć, jaki rodzaj mydła kupujesz. Jak się przekonamy, niektóre mydła najlepiej sprawdzają się w przypadku niektórych rodzajów skóry, i nie tylko.

Generalnie jednak, tutaj są najbardziej popularne rodzaje mydła barowego:

Tradycyjne mydła barowe

Historia mydła barowego sięga czasów przed biblijnych, ale można śmiało powiedzieć, że proces produkcji mydła przeszedł długą drogę od tego czasu. "Tradycyjne" mydło barowe pochodzi z mieszanki olejów, takich jak tłuszcze zwierzęce i oleje roślinne, woda i alkalia. Zasada działa z olejami, uruchamiając proces chemiczny znany jako zmydlanie, który ostatecznie zamienia mieszaninę olejów, wody i zasady w mydło.

Zasadą stosowaną w procesie wytwarzania mydła jest wodorotlenek sodu (ług). Ale ług tylko katalizuje proces chemiczny; jest on całkowicie rozpraszany podczas tworzenia mydła barowego.

Podczas gdy tłuszcz zwierzęcy jest nadal wykorzystywany w procesie produkcji mydła, większość producentów mydła używa obecnie takich składników jak olej kokosowy, oliwa z oliwek, olej palmowy i inne oleje orzechowe i roślinne.

Bary mydlane Syndet

Typowa kostka mydła, którą widzisz na półce w supermarkecie, zazwyczaj kwalifikuje się jako kostka mydła "syndet". Oznacza to, że mydło zawiera syntetyczne środki powierzchniowo czynne wykonane z oleju, tłuszczów lub produktów naftowych i jest przetwarzane inaczej niż tradycyjny proces zmydlania.

Batony "syndetowe" zawierają składniki o nieco zniechęcających nazwach chemicznych, takich jak sulfobursztyniany, sulfoniany, betainy i izotenian kokosowy sodu. Nie musi to oznaczać, że mydła te są szkodliwe dla skóry, ponieważ w wielu przypadkach są dość delikatne.

Gołębica, pierwszy batonik syndetyczny, który trafił na rynek już dawno temu, jest dobrym przykładem łagodnego batonika syndetycznego.

Na marginesie, producenci mogą odnosić się do swojego produktu jako mydła batonowego tylko wtedy, gdy zawiera głównie sole zasadowe kwasów tłuszczowych. Dlatego też sztabki syndetowe nazywane są najczęściej "detergentami".

Mydła wysokotłuszczowe (Superfatted Soaps)

W niektórych przypadkach proces zmydlania pozostaje niepełny podczas produkcji mydła batonowego. W ten sposób powstaje mydło, które ma więcej tłuszczu i oleju, co może być dobrym rozwiązaniem, ponieważ poprawia właściwości nawilżające mydła i sprawia, że jest ono mniej drażniące dla skóry. Minusem supertłustego mydła jest to, że niektórzy użytkownicy uważają je za zbyt ciężkie i nie oczyszczające wystarczająco.

Batony mydlane kombinowane

Jak sama nazwa wskazuje, mydelniczka kombinowana łączy w sobie składniki syndetu i kostek mydła supertłustego. W rezultacie powstaje mydło, które ma za zadanie zmaksymalizować oczyszczanie przy jednoczesnym zminimalizowaniu suchości i podrażnień.

Przezroczyste batony mydlane

Kluczowym składnikiem przezroczystych pasków mydła jest gliceryna (dodawana do tradycyjnych pasków mydła podczas procesu produkcyjnego). Gliceryna czyni przezroczyste mydła nieco łagodniejszymi niż inne rodzaje mydła, choć nie zawsze tak jest. Składniki przezroczystego mydła w batonikach mogą nadal podrażniać skórę.

KORZYŚĆ 2: MOŻESZ WYBRAĆ DLA SWOJEGO TYPU SKÓRY

Mydło barowe nie jest uniwersalnym produktem. Mydła w kostkach nie tylko zawierają różne składniki, ale także najlepiej pasują do różnych rodzajów skóry. Będziesz chciała mądrze wybrać swoje mydło, zwłaszcza jeśli masz wrażliwą skórę, ale każdy rodzaj skóry jest wyjątkowy i będziesz chciała uzyskać takie, które najlepiej Ci odpowiada.

Podzielmy się tym:

Mydło do skóry wrażliwej

Mężczyźni o wrażliwej skórze są bardziej podatni na swędzenie, wysypkę i inne podrażnienia, które stają się niekomfortowe. Jeśli jesteś jednym z tych mężczyzn, poszukaj organicznego mydła barowego, które zawiera przyjazne dla skóry naturalne składniki, w tym zioła, które są kojące dla wrażliwej skóry.

Mydła na bazie łoju, tj. ich składniki zawierają tłuszcze zwierzęce, zapewniają doskonałe nawilżenie dla wrażliwej skóry i są bardzo łagodne w porównaniu z niektórymi innymi składnikami. Mogą być również dobre dla mężczyzn, którzy cierpią na zaburzenia skóry, takie jak egzema.

Mydło do skóry suchej

Zimowa suchość i letnia ekspozycja słoneczna mogą sapać wilgoć z Twojej skóry i pozostawić ją w rozpaczliwej potrzebie nawilżenia. Równowaga wilgoci jest koniecznością dla zdrowej skóry, a jeśli twoja skóra jest naturalnie sucha lub wysuszona przez elementy musisz wybrać odpowiednio mydło w pasku.

Łagodniejsze mydła, w tym te z organicznymi składnikami, są idealne dla osób z suchą skórą. Składniki łagodzące, takie jak aloes, witamina E, masło shea lub kakaowe, oliwa z oliwek i olej migdałowy pomogą utrzymać nawilżenie skóry przez cały dzień.

Tłuszcze roślinne zawarte w oleju kokosowym, oleju palmowym i maśle shea mają również doskonałe właściwości nawilżające. Kiedy tylko jest to możliwe, wybieraj mydła bezzapachowe, ponieważ nie zawierają one ostrych substancji chemicznych, takich jak siarczan laurowy sodu, występujących w wielu mydłach barowych.

Mydło do cery tłustej

Wielu mężczyzn ma tłustą skórę, a nadmiar potu i włosów na ciele może pogłębiać uczucie zmętnienia i tłustości. Najlepsze mydła barowe do skóry tłustej zwykle zawierają glicerynę, która pomaga oczyścić skórę bez pozbawiania jej zbyt dużej ilości oleju.

Poszukuj mydeł, które są niekomedogenne, ponieważ nie zatykają porów. Niekomedogeniczne mydła oczyszczają skórę z nadmiaru tłuszczu, nie pozbawiając jej wilgoci niezbędnej dla zdrowej skóry.

Uważaj na nadmierne mycie skóry, jeśli jest ona tłusta, więc może kopnąć sebum (naturalne oleje twojej skóry) produkcji do nadmiaru i pozostawić skórę uczucie jeszcze bardziej tłuste i filmowania.

Mydło do skóry z trądzikiem i trądzikiem

Trądzik się zdarza. Pot, nadmiar oleju i zanieczyszczeń może zatykać pory i prowadzić do wyłamywania się trądziku. Nadmierne wysychanie mydła w kostce powoduje zatrzymywanie brudu, oleju i bakterii, które powodują jeszcze częstsze powstawanie trądziku.

Mydła zawierające kwas salicylowy pomogą w walce z zaskórnikami i zaskórnikami, warto rozważyć użycie mydła leczniczego lub antybakteryjnego. Triclosan, środek antybakteryjny, jest kolejnym składnikiem, którego należy szukać w mydle barowym, jeśli Twoja skóra jest podatna na trądzik.

Możesz złuszczyć skórę za pomocą żwirowego mydła lub peelingu wykonanych z naturalnych składników. Złuszczanie usuwa martwe komórki skóry, które gromadzą się naturalnie, co może zatykać pory skóry i prowadzić do problemów takich jak trądzik.

W razie wątpliwości należy pamiętać o kilku rzeczach przy wyborze odpowiedniego mydła barowego dla danego typu skóry:

 1. Poproś dermatologa o zalecenia, jeśli nie jesteś pewna swojego typu skóry i jakiego mydła paskowego użyć.
 2. Zwróć uwagę na to, co czuje twoja skóra. To, że mydło w kostkach świetnie działa na kogoś innego, nie oznacza, że jest odpowiednie dla Ciebie.

KORZYŚĆ 3: MYDŁO W KOSTKACH JEST BARDZIEJ PRZYJAZNE DLA ŚRODOWISKA NIŻ W PŁYNIE

Opakowanie mydła batonowego składa się zazwyczaj z papieru lub tektury, które nadają się do recyklingu i łatwiej ulegają rozkładowi na składowiskach odpadów niż plastikowe opakowania mydła w płynie.

W porównaniu z mydłem w kostkach występuje również czynnik "odpadowy" w postaci mydła w płynie. Nadmierne zużycie jest powszechnym problemem związanym z mydłami w płynie ze względu na ich działanie pompowe lub butelki do wyciskania. Bez względu na to, czy używasz ściereczki, luffy, czy też dłoni, łatwiej jest wiedzieć, kiedy dozowałeś odpowiednią ilość mydła w kostkach. Jeśli weźmiesz pod uwagę wyższy koszt większości mydeł w płynie, ich nadmiar może uszczknąć Twojemu budżetowi.

Wreszcie, co nie mniej ważne, naukowcy twierdzą, że ilość energii użyta do produkcji mydła w płynie jest większa niż energia użyta do produkcji mydła w kostkach. Produkcja mydła w płynie wymaga również długiej listy różnych substancji chemicznych i wymaga do 20 razy więcej opakowań niż produkcja mydła w kostkach.

KORZYŚĆ 4: MYDŁO W KOSTKACH JEST DOBRE DLA SKÓRY

Podczas gdy mydło w kostkach jest często oznaczane jako "wysychające" dla skóry, jest to stwierdzenie, które szereguje tam na górze z powiedzeniem, że kostki mydła są wypełnione zarazkami. Wiele wysokiej jakości, spreparowanych mydeł zawiera glicerynę, środek utrzymujący wilgoć w skórze, który przyciąga i zatrzymuje wilgoć. Mogą one również zawierać składniki takie jak aloes i oleje botaniczne, które są zdecydowanie przyjazne dla skóry.

KORZYŚĆ 5: MYDŁO BAROWE NIE ZAWIERA KONSERWANTÓW

Mydło w kostkach nie potrzebuje konserwantów, aby pozostać skutecznym, świeżym i bezpiecznym w użyciu. Wszystkie inne rodzaje myjek, które wykorzystują płyn, muszą zawierać środki konserwujące (choć nie wszystkie środki konserwujące są szkodliwe).

KORZYŚĆ 6: MYDŁO W KOSTKACH TRWA PRZEZ DŁUGI CZAS

Mydło w kostkach może wystarczyć na cztery do sześciu tygodni, a nawet więcej, o ile pozwoli się wyschnąć między kolejnymi użyciami.

KORZYŚĆ 7: MYDŁO W KOSTKACH JEST ŁATWE W UŻYCIU

Nie ma nic skomplikowanego w używaniu mydła w kostkach: wyjmuje się je z pudełka, obiera skórkę z opakowania (jeśli jest) i pociera się o skórę lub ściereczkę.

KORZYŚĆ 8: NIE PŁACISZ ZA WODĘ

Głównymi składnikami wysokiej jakości mydła są zazwyczaj oleje i masła. Głównym składnikiem większości mydeł w płynie jest, *drum roll*, woda! Właściwie utwardzone mydło w kostce ma bardzo mało wody, więc nie płaci się za nadmiar płynu.

KORZYŚĆ 9: MYDŁO BATONOWE MOŻE POMÓC W UTRZYMANIU ŚWIEŻOŚCI UBRAŃ

To prawda, wszystko co musisz zrobić, to owinąć suchą belkę mydła w torebkę z materiału lub kawałek tkaniny i przechowywać ją w swojej szafie z ubraniami. Twoje ubrania nie tylko będą pachnieć świeższym zapachem, ale mogą nawet pomóc w odstraszeniu owadów.

KORZYŚĆ 10: MOŻE ZŁAGODZIĆ UKĄSZENIA ROBAKÓW

Masz dość swędzących ugryzień robaków? Nie musisz sięgać po tę butelkę drogiego środka przeciw swędzeniu, ponieważ możesz złagodzić swędzenie pocierając zwilżonym mydłem ugryzienie robaka.

KORZYŚĆ 11: MOŻESZ UŻYĆ MYDŁA BAROWEGO DO ZBIERANIA STŁUCZONEGO SZKŁA.

Wszyscy tam byliśmy: Rzucasz szklankę na podłogę lub pokład w kuchni i rozpada się na kilka dużych kawałków i dziesiątki znacznie mniejszych. Sprzątanie jest często bolesne, ale, wierzcie lub nie, kostka mydła może ułatwić pracę. Zwilż kostkę mydła i naciśnij ją w dół na obszar pokryty potłuczonym szkłem; kostka odbierze nawet najmniejsze kawałki. Upewnij się tylko, że nie używasz go pod prysznicem, nawet jeśli myślisz, że to będzie "złuszczanie", to tylko będzie bolało.

KORZYŚĆ 12: MYDŁO BAROWE MOŻE ROZPIĄĆ ZAKLINOWANY ZAMEK BŁYSKAWICZNY

Prowadzenie kostki mydła wzdłuż suwaka, który utknął lub zahaczył się, może spowodować, że rzeczy się rozpakują, zanim się o tym dowiesz. Hej, twoja mama mogła nawet użyć tej metody na twojej kurtce, kiedy byłeś dzieckiem.

KORZYŚĆ 13: KOSTKA MYDŁA ODŚWIEŻY CUCHNĄCE BUTY

Stopy mogą się pocić. Pot i bakterie mogą łatwo doprowadzić do powstania nieprzyjemnego zapachu w bucie. Ale nie panikuj: Włóż kostkę mydła do obraźliwego buta i pozwól jej nasączyć się smrodem w ciągu nocy.

KORZYŚĆ 14: POMAGA UTRZYMAĆ PAZNOKCIE W CZYSTOŚCI

Wielu mężczyznom nie przeszkadza odrobina brudu pod paznokciami, a wiele zawodów pozostawia ci mały wybór. Można jednak utrzymać brud pod kontrolą, skrobiąc paznokcie po kostce mydła przed pracą na podwórku lub w ogrodzie. Po zakończeniu pracy wystarczy tylko dobrze zmyć paznokcie, a brud i mydło od razu wyjdą na zewnątrz.

KORZYŚĆ 15: MYDŁO W KOSTCE JEST PRZYJAZNE W PODRÓŻY

Mydło barowe nie wybuchnie ani nie wyciekną w twoim zestawie dopp, co jest oczywiście dobrą rzeczą. Przesuwanie mokrego mydła do worka po każdym użyciu jest bardzo bolesne, ale jeśli po skończonej pracy posmarujesz je na sucho, a następnie owiniesz baton w jakiś sposób, pomoże to uniknąć bałaganu z płynami.

KORZYŚĆ 16: DO GOLENIA MOŻNA UŻYWAĆ MYDŁA W KOSTCE.

Piana do mydła w kostce i dobra maszynka do golenia to wszystko, czego potrzebujesz do golenia, niezależnie od tego, czy krem do golenia się kończy, czy zapomniałeś go zapakować. Nasz Beardbrand Utility Bar jest również idealny do golenia.

CO TO JEST BAR UŻYTKOWY

A Word or Two About Our Fabulous Utility Bar

Więc, czym dokładnie jest Beardbrand's Utility Bar? Czy to mydło do ciała? Środek do mycia brody i twarzy? Szampon?

Odpowiedź na to wszystko.

Utility Bar poradzi sobie z tym wszystkim, od oczyszczania brody, poprzez mycie twarzy i ciała, aż po umycie włosów, do cholery, można go nawet używać jako pianki do golenia. Jest to prawdziwy bar all-in-one.

Kolejnym plusem jest to, że Utility Bar jest świetny w podróży i pomaga utrzymać rzeczy w torbie Dopp do nagich rzeczy niezbędnych. Nie musisz pakować płynu do mycia ciała, szamponu, brody ani balsamu do golenia, ponieważ Utility Bar spełnia wszystkie te funkcje.

Utility Bar pomaga uprościć Twoje życie, ponieważ wypełnia tak wiele ról podczas podróży lub gdy idziesz na siłownię, a jego lista składników zapewnia bardzo delikatne pranie i bogatą, nawilżającą pianę. Poczujesz świeżość i czystość bez pozostałości po wielu innych produktach, a skóra i włosy pozostaną nawilżone.

Nasz Utility Bar jest dostępny w sześciu doskonałych zapachach: Tree Ranger, Spiced Citrus, Tea Tree, Old Money, Temple Smoke i Four Vices.

8 SZTABEK MYDŁA FAKTY, KTÓRYCH MOŻESZ NIE ZNAĆ

DŁUGA HISTORIA

Historia mydła barowego

Dążenie człowieka do czystości jest dalekie od nowości, ponieważ dowody wskazują, że mydło istniało w starożytnym Babilonie już w 2800 r. p.n.e. Już wtedy wydaje się, że bycie "dojrzałym" nie było czymś, czego można by pragnąć.

Tymczasem produkcja mydła w Stanach Zjednoczonych datuje się na początek XVI wieku. Do połowy XIX wieku istniało wyraźne rozróżnienie między mydłem kąpielowym, zwykle w kształcie batonów, a mydłem do prania. Pierwsza duża firma produkująca mydło w Stanach Zjednoczonych, William Colgate Company, rozpoczęła działalność w 1806 roku.

CZY MYDŁO JEST NAPRAWDĘ "MYDŁEM?"

Dotknęliśmy tego wcześniej, ale mydło barowe, które kupujesz w sklepie, nie zawsze jest "mydłem" i technicznie może być detergentem. Problem z detergentami jest taki, że pozbawiają skórę jej naturalnych olejów i pozostawiają ją w potrzebie nawilżenia. Sklepowe mydła zawierają także sztuczne składniki i zapach, które mogą być ostre na skórze.

JAK MYDŁO CZYŚCI

Proces oczyszczania mydła działa na dwa sposoby:

 • Mydło zmniejsza napięcie powierzchniowe wody, dzięki czemu zwilża to, co trzeba oczyścić, a nie kuleje na powierzchni. To drugie zjawisko może spowalniać proces czyszczenia.
 • Cząsteczki mydła są z jednej strony przyciągające wodę, a z drugiej hydrofobowe (hydrofobowe). Część hydrofobowa cząsteczki celuje w brud i olej, podczas gdy końcówki hydrofilowe wystają na zewnątrz, czekając na spłukanie wodą.

Mydło może również zawierać materiały ścierne przeznaczone do czyszczenia powierzchni z brudu i zanieczyszczeń. Uwaga: Mydło, które pozostawia "film" na skórze często dostaje zły rap; ale film ten zawiera naturalne oleje, które nie są złe w żaden sposób.

Produkcja mydła to ogromny przemysł

W 2010 r. przychody z produkcji mydła i środków czyszczących wyniosły ponad 50 mld USD.

Wczesne mydło było lecznicze

Dowody sugerują, że wczesne mydło było często używane do celów leczniczych, w tym jako pomoc w leczeniu odleżyn. Co więcej, wczesna produkcja mydła w Europie koncentrowała się raczej na przemyśle sukna niż na czystości ludzi.

Połączenie mydło-dynamit

Nie ma potrzeby martwić się o wysadzenie łazienki, ale istnieje związek między mydłem a dynamitem. Wszystko zaczęło się od zniesienia podatku od mydła podczas Rewolucji Przemysłowej, co ułatwiło stworzenie łagodniejszego i lepiej pachnącego mydła.

Usunięcie podatku od mydła otworzyło drogę dla gliceryny, niegdyś wyrzucanego produktu produkcji mydła, do wykorzystania jako nitrogliceryna w dynamicie - wówczas nowego wynalazku.

The Soap Gangster

Amerykański oszust i szef kryminalistów Jefferson Randolph Smith założył kryminalne oszustwo mydlane, w którym on i jego gang sprzedawali mydło, które podobno zawierało pieniądze w niektórych barach. Sprzedawali bary po zawyżonej cenie, a wszystko to zarobił Smithowi pseudonim "Soapy". Można powiedzieć, że "sprzątał", dopóki nie ujawniono jego brudnego czynu.

Najdroższe mydło na świecie

Masz ochotę się trochę rozchlapać czy, cóż, dużo? W takim razie rozważ najdroższą kostkę mydła na świecie, której cena wynosi $2,800. Wyprodukowana w Katarze, lista składników mydła zawiera złoto i proszek diamentowy.

JAK MYDŁO JEST ROBIONE

Produkcja mydła przeszła długą drogę od swoich skromnych początków. Naukowcy uważają, że najwcześniejsze mydła pochodziły z mydła niektórych roślin, ale mydlarze szybko odkryli, że tłuszcze, w połączeniu z alkaliami, wytwarzały związki zmydlone, przypominające mydło.

Technologia produkcji mydła sprowadza się do dwóch procesów: tłoczenia na zimno i mielenia. Metoda tłoczenia na zimno obejmuje proces ręczny i nie niszczy zalet olejków eterycznych, jeśli są stosowane. Mydła "naturalne" i rzemieślnicze pochodzą zazwyczaj z procesu tłoczenia na zimno.

Mydło mielone odnosi się do produkowanego w dużych ilościach mydła, które może zawierać składniki naturalne lub syntetyczne. Proces produkcji mydła mielonego obejmuje wyższe temperatury niż w przypadku prasowania na zimno, a sztabki mydła mielonego zazwyczaj trwają dłużej i są tańsze niż mydła prasowanego na zimno.

Wyższe temperatury stosowane w procesie produkcji mydła mielonego mogą spowodować wypalenie gliceryny produktu. Gliceryna jest świetnym środkiem nawilżającym skórę.

 • Tłuszcze, olejki i ług

Dzisiejsze mydło barowe pochodzi z mieszanki tłuszczów i olejów, która reaguje z ługiem. Tłuszcze płynne reagują z ługiem i zagęszczają się podczas zmydlania (zamieniają się w mydło). Płyn twardniejący wlewa się do form i staje się wystarczająco twardy do cięcia i owijania, zwykle w ciągu jednego dnia. Proces zmydlania trwa jednak przez kilka tygodni, aż do momentu, gdy cały ług wejdzie w reakcję z olejami.

 • Domowej roboty vs. handlowej

Po zakończeniu procesu zmydlania otrzymujemy pasek mydła, który zawiera 75% mydła i 25% gliceryny. W domowym mydle pozostaje gliceryna, która działa nawilżająco i zmiękczająco na skórę, nadając jej jednocześnie miękkość.

Gliceryna jest często usuwana z komercyjnego mydła. Tłuszcze z oleju kokosowego i oleju z ziaren palmowych są często dodawane, aby zapewnić całkowitą reakcję ługu i nadać mydłu miękkość.

 • Proces czajnika

Jedną z najbardziej tradycyjnych metod produkcji mydła jest topienie tłuszczów i alkaliów w dużym czajniku (jak w trzech piętrach, w niektórych przypadkach). Mieszanka zagęszcza się w czajniku, ponieważ tłuszcz wchodzi w reakcję z zasadą.

 • Mielenie

Wiele komercyjnych mydeł pochodzi z procesu mielenia, w którym mielenie jest dodatkowym etapem. Schłodzone mydło jest rozdrabniane i ugniatane, ponieważ jest podawane przez kilka zestawów ciężkich walców. W trakcie tego procesu dodawane są również substancje zapachowe.

Proces wytwarzania mydła może zawierać inne etapy i procesy, których nie wymieniono tutaj, ale chcieliśmy omówić niektóre z nich.

PODSUMOWANIE

Jeśli jest jedna rzecz, którą można powiedzieć o mydle barowym, to że po tych wszystkich latach nadal jest mocne. Pozostaje jednym z najskuteczniejszych produktów podnoszących ogólną higienę i utrzymujących zdrowie, a także ma wiele korzyści poza utrzymaniem czystości i doskonałym zapachem.

Ewelina

Redakcja steskal-gastro.pl

Zobacz również