img

Jak urządzić salon fryzjerski - niezbędne elementy meblowe cz I

Jeśli ktoś jest młodym fryzjerem i szkołę ukończył nie tak dawno to pewnie marzy o tym, że uda się skutecznie rozwinąć biznes, który da nam wielkie zyski. Nie będzie to jednak takie proste. pojawia się więc pytanie jak urządzić salon, by rzeczywiście wszystko było tam dobrze przygotowane i spełniło oczekiwania.

Przepisy regulują nam dokładnie jak ma wyglądać taka powierzchnia pomieszczeń, by było tam rzeczywiście bezpiecznie i higienicznie. Przepisy szczegółowo będą regulować powierzchnię dla jednego pracownika. Ściany do wysokości 1,6 m muszą być pokryte takim materiałem, który będzie łatwo utrzymywać w czystości. Oczywiście do zakładu należy doprowadzić ciepłą oraz zimną wodę. Należy pamiętać o tym, by była tam szatnia, poczekalnia oraz pomieszczenie do dbania o higienę. Musimy mieć miejsce, gdzie będzie można przechowywać kosmetyki czy też brudną bieliznę. Ważne będą także takie elementy, które umożliwią nam uporządkowanie odpadów, które powstają w trakcie wykonywania usług fryzjerskich. Warto szczegółowo się z tym zapoznać zanim wybierzemy konkretny lokal i kupimy sprzęt.

Sprzęt fryzjerski przede wszystkim! 

Nie będą to oczywiście tylko nożyczki, potrzebne będą także takie elementy jak akcesoria fryzjerskie. Ten rynek ciągle się rozwija. Warto się oczywiście rozejrzeć w asortymencie i zastanowić się co może usprawnić. Meble, które nie zostały wyprodukowane z myślą o salonach fryzjerskich mogą nam jedynie utrudnić wykonywanie poszczególnych zadań, dlatego trzeba myśleć o takim dobrym wyposażeniu.

Wyposażenie 

Recepcja to takie miejsce, które będzie bardzo ważne, ponieważ stanie się tak naprawdę wizytówką całego salonu. Jest to pierwsze miejsce, z którym będzie się stykać klient, dlatego należy o nie odpowiednio zadbać. Powinna być estetyczna oraz nie może zajmować zbyt wiele miejsca. Hokery są takimi elementami, które umożliwiają komfortową pracę fryzjerom i na tą kwestię także można zwracać uwagę. Na hokerze można usiąść i potem wykonywanie pracy będzie łatwiejsze. Trzeba pamiętać o tym, że tych elementów, o jakie będzie trzeba zadbać jest naprawdę wiele. Tylko w ten sposób uda się nam przygotować wnętrze, które rzeczywiście świetnie się sprawdzi w trakcie pracy.

Sprawdź część drugą tutaj: http://steskal-gastro.pl/urzadz-swoj-salon/tdry/jak-urzadzic-salon-fryzjerski-niezbedne-elementy-meblowe-cz-ii.html

Karolina

Redakcja steskal-gastro.pl

Zobacz również