img

6 fryzur dla kobiet o kwadratowej twarzy

 1. Strona główna
 2. Blog AgendaPro Beauty
 3. 6 fryzur dla kobiet o kwadratowej twarzy

Czasami wybór idealnej fryzury może być trudny. Jeśli jednak dobrze poznasz style, które pasują do określonych kształtów twarzy, będziesz o krok bliżej, by pomóc klientce znaleźć styl, który najbardziej jej odpowiada.

W tym artykule pomożemy Ci znaleźć najlepszą fryzurę dla kobiet o kwadratowej twarzy.

Różne typy twarzy

Zanim przejdziemy do zaleceń dotyczących fryzur, musimy omówić różne kształty ludzkich twarzy. Istnieją twarze okrągłe, trójkątne, a nawet kwadratowe. Istnieje niezliczona liczba kształtów, które możemy rozpoznać na twarzy, ale w tym artykule skupimy się na twarzach kwadratowych.

Jak wygląda kwadratowa twarz?

Mówimy, że dana osoba ma kwadratową twarz, gdy spełnia określone cechy. Na ogół osoby o kwadratowej twarzy mają wysokie kości policzkowe, szeroką szczękę i spłaszczony podbródek. Niektóre osoby o kwadratowych twarzach można rozpoznać po Angelinie Jolie, Olivii Wilde i Keirze Knightley.

Jeśli ustaliłeś, że Twoja klientka ma kwadratową twarz, możesz zacząć zastanawiać się nad zaleceniami dotyczącymi jej następnej fryzury .

Najlepsze fryzury dla kobiet o kwadratowej twarzy - zalety i korzyści

Jednym z elementów, o którym należy pamiętać przed zaleceniem fryzury klientowi, jest znalezienie uczesania, które złagodzi rysy twarzy i nieco ją zaokrągli. Z tego powodu zaleca się stosowanie fryzur o różnych kształtach twarzy. Oznacza to, że nie zaleca się prostych i kwadratowych cięć , ale raczej fryzury z warstwami, objętością i różnymi teksturami, które pozwalają wyróżnić twarz klientki, jednocześnie łagodząc i zmiękczając jej rysy.

Jedną z zalet kwadratowych twarzy jest to, że można eksperymentować z wieloma stylami. Od strzyżenia na boba po tekstury faliste - możesz zastosować wszystko, aby osiągnąć idealny styl swojej klientki.

Krótkie fryzury dla kobiet o kwadratowej twarzy

 • Bob cut: To chyba najczęściej wybierana fryzura przez kobiety o kwadratowej twarzy. Bob jest zawsze dobrym rozwiązaniem, ponieważ można go wykonać z różnymi warstwami, aby nadać włosom nieco więcej tekstury, a ponadto można go dostosować do każdego rodzaju włosów.

 • Fryzura typu pixie: To kolejna idealna fryzura dla kobiet o kwadratowej twarzy, które chcą wejść w świat krótkich włosów. Fryzura pixie charakteryzuje się tym, że jest bardzo krótka, ale towarzyszą jej warstwy, które nadają włosom dużo objętości i ruchu.

Średnie fryzury dla kobiet o kwadratowej twarzy.

 • Fryzura typushag: Ta fryzura stała się bardzo popularna w ostatnim roku i polega na strzyżeniu na długość ramion z dużą ilością warstw i nierównych cięć, co nadaje jej lekko niechlujny wygląd. Można ją dostosować do wielu rodzajów włosów i na życzenie klientki dodać do niej grzywkę.

 • Styl teksturowany: Temu cięciu towarzyszą różne warstwy, które nadają włosom teksturę i objętość. Może mieć długość do ramion i być noszona z frędzlami na koturnie, które dodają jej jeszcze więcej objętości.

Długie fryzury dla kobiet o kwadratowej twarzy

 • Fale wszędzie: Jedną z najlepszych fryzur, jaką możesz polecić klientkom o długich włosach i kwadratowej twarzy, są f ale. Niezależnie od tego, czy są naturalne, czy też powstały w wyniku zastosowania różnych produktów, fale dodają włosom objętości i pomagają zrównoważyć surowość niektórych rysów twarzy.

 • Przedziałek z boku: Jest to prosty, ale bardzo elegancki sposób noszenia włosów . Aby to zrobić, należy wykonać normalne cięcie, zawsze traktując warstwy priorytetowo, ale stylizując je na jedną stronę. Można je również łączyć z grzywkami, aby nadać im nieco więcej ruchu.

Istnieją tysiące fryzur dla kobiet o kwadratowej twarzy - każda z nich ma swoje zalety, ale wszystkie stawiają na pierwszym miejscu objętość, warstwy i fakturę. Wszystkie przedstawione tutaj fryzury możesz dostosować do rodzaju włosów swojej klientki. Możesz bawić się teksturą, długością, a nawet kolorem, nadając jej w ten sposób wygląd, który uzupełni jej wyjątkowe cechy.

Powiązane artykuły:

 • Profesjonalna koloryzacja dla fryzjerów i salonów fryzjerskich
 • Acripie: technika, potrzebne narzędzia i wskazówki
 • Różne fryzury na imprezę dla kobiet

Karolina

Redakcja steskal-gastro.pl

Zobacz również