img

Najlepsze darmowe oprogramowanie dla dietetyków

 1. Strona główna
 2. Blog AgendaPro Health
 3. Najlepsze darmowe oprogramowanie dla dietetyków

Właściwe odżywianie jest jednym z wymogów, które najbardziej wyróżniają się w promowaniu i motywowaniu do prowadzenia zdrowego trybu życia. Czy wiesz, że obecnie wielu ekspertów ds. żywienia zaleca nie tylko zdrowy tryb odżywiania, ćwiczenia fizyczne i dobry sen w celu przyswojenia pożywienia, ale także utrwalenie tych zasad za pomocą narzędzi technologicznych, które ułatwiają ich przestrzeganie i pomyślną realizację.

Może się to wydawać dość nowe, ale obecnie Internet tak dalece przekroczył swoje granice, że nawet zdrowe odżywianie może zależeć od specjalistycznego oprogramowania, które nie tylko pomaga w przeliczeniu efektów zmiany diety, ale także potrafi zaplanować i koordynować spożywanie posiłków .

Poleganie na konkretnym oprogramowaniu żywieniowym może mieć ogromne znaczenie, ponieważ są to pojemniki na niezliczone diety i specjalizują się w prowadzeniu statystycznego zapisu wszystkiego, co spożywasz, co powinieneś spożywać, a czego nie. Oto krótka lista najpopularniejszych programów do stosowania przez dietetyków lub użytkowników zainteresowanych poprawą swojej diety:

Czy korzystanie z oprogramowania żywieniowego jest wygodne?

Aplikacje i oprogramowanie żywieniowe coraz częściej pojawiają się w naszych urządzeniach mobilnych i komputerach. Do najczęściej pobieranych aplikacji żywieniowych należy na przykład aplikacja MyRealFood, która ustanowiła kamień milowy pod względem liczby pobrań w specyficznej niszy żywieniowej zarówno na urządzeniach z systemem Android, jak i iOS.

Jednak mimo ich przydatności i ogromnej popularności, jaką zdobyły, istnieją pewne kryteria, które decydują o zastosowaniu każdego z tych programów oraz nadają im określone cechy i wady. Dlatego też, jeśli myślisz o rozpoczęciu pracy w świecie oprogramowania dla dietetyków, powinieneś wziąć pod uwagę następujące zalety i wady :

Zalety

 • że ich masowe i regularne stosowanie oraz wysoki poziom zarządzania informacjami o żywności przyczyniły się do pozytywnej przemiany nawyków żywieniowych znacznej liczby użytkowników w nieco bardziej zrównoważone i świad ome.

 • Zwiększyło to zainteresowanie alternatywnymi sposobami odżywiania się i zachęciło do wprowadzenia niewielkich zmian we wzorcach konsumpcyjnych niektórych społeczności.

 • Służą one jako narzędzia dla specjalistów ds. żywienia na całym świecie, którzy znaleźli w tych programach dodatkowe wsparcie w podejmowaniu decyzji, tworzeniu harmonogramów oraz zarządzaniu pacjentami i wizytami.

Z drugiej strony, oprócz możliwych do zidentyfikowania zalet, stosowanie i rozpowszechnianie oprogramowania dla dietetyków spowodowało również szereg wad:

Wady

 • Wykorzystanie nieaktualnych informacji i dużej listy niewiarygodnych źródeł informacji, które mogą w dużym stopniu dezorientować lub wywoływać niezdrowe działania u niczego niepodejrzewających użytkowników.

 • Łatwo promują wzorcekonsumpcji , które mogą być generowane przez monopole spożywcze w celu kreowania trendów konsumenckich i osiągania zysków.

 • Wywołują one myślenie, które traktuje "zielone" jako paradygmat zdrowotny, podczas gdy niekoniecznie jest to zgodne z prawdą o współczesnych trendach ekologicznych.

Jakie funkcje posiadają?

W świecie oprogramowania do zarządzania żywieniem można znaleźć różne funkcje w zależności od producenta. Każdy z nich można dostosować do potrzeb konkretnego konsumenta. Wśród najbardziej charakterystycznych funkcjonalności można znaleźć

 • Wykorzystanie czatów z możliwością przesyłania filmów, notatek głosowych i plików w celu dokładniejszego śledzenia rozwoju pacjenta.

 • Niektóre z nich zapewniają dostęp do konkretnej strony internetowej marki lub do ekskluzywnych treści związanych z oprogramowaniem. Wiele z nich posiada aplikacje, które można dostosować do różnych urządzeń.

 • Dostępne są wersje bezpłatne lub demonstracyjne.

 • Najbardziej rozwinięte z nich mogą świadczyć usługi 24/7 w czasie rzeczywistym.

 • Mogą one obejmować konkretny system rezerwacji wizyt.

 • Mogą one być zsynchronizowane z osobistymi programami.

 • Generują one zautomatyzowaną korespondencję za pośrednictwem poczty elektronicznej.

4 najlepsze darmowe programy do obsługi żywienia

Praca dietetyka, oprócz zaangażowania, jest niezwykle żmudnym zajęciem. Monitorowanie, obliczanie i zapisywanie diety dostosowanej do charakteru pacjenta wymaga wysokiego stopnia profesjonalizmu, a przede wszystkim odpowiedzialności.

Najtrudniejszym wyzwaniem dla każdego dietetyka jest dotarcie do sumienia pacjenta i wprowadzenie zmian w jego codziennym życiu, czyli doprowadzenie do tego, by w pełni stosował się do zaproponowanego planu żywieniowego. Właśnie w tym miejscu oprogramowanie żywieniowe ma sens, ponieważ działa jako przedłużenie prywatnej konsultacji, jest instalowane w codziennym życiu każdego pacjenta jako stałe przypomnienie o procesie, przez który przechodzi.

Jeśli chcesz korzystać z tego towarzystwa jako lekarz i osiągać swoje cele jako pacjent, polecamy 4 najlepsze programy do nauki o żywieniu:

Monitor odżywiania

Jest to jedna z najbardziej kompletnych. Do jego podstawowych funkcji należy możliwość planowania terminów spotkań, a także pełnienie funkcji archiwum plików. Jest to jedna z 10 najlepszych aplikacji dla pracowników służby zdrowia. Zawiera również oprogramowanie żywieniowe, które umożliwia tworzenie i wysyłanie planów żywieniowych do pacjentów, ponieważ pozwala pacjentom rejestrować informacje o przyjmowaniu pokarmów w celu ich monitorowania.

Nutrium

Jest to platforma, która bardzo dobrze równoważy udział pacjenta i dietetyka oraz promuje ścisłą pracę zespołową, w której obaj pracują nad osiągnięciem wyznaczonych celów. W przeciwieństwie do innych programów, Nutrium ma tę zaletę, że pozwala na znacznie dokładniejszą analizę przyjmowanych przez pacjenta pokarmów dzięki analizie mikro- i makroskładników na spożycie. Program oferuje 14-dniowy bezpłatny okres próbny oraz płatne plany żywieniowe i plany wsparcia.

Zrównoważona dieta

Jedna z aplikacji o największej liczbie pobrań. Oprócz tego, że służy jako oprogramowanie dla ogółu użytkowników, ma możliwość dodania do procesu każdego z nich katalogu dietetyków , którzy mogliby służyć jako doradcy w zależności od zainteresowań użytkownika. W ten sposób, jeśli użytkownik sobie tego życzy, może nawiązać bezpośredni kontakt z pracownikiem gastronomii.

Dietowin

Jest to program, który pomaga w opracowaniu diet. Jego główną zaletą jest prosty i bardzo wydajny interfejs. Oprogramowanie to umożliwia automatyczne tworzenie spersonalizowanego planu żywieniowego zgodnie z wysokimi standardami krytycznymi, medycznymi i żywieniowymi.

Instaluje się na komputerze, oferuje szeroki zakres funkcji i przechowuje wszystkie dane w chmurze. Automatycznie generuje diety i organizuje kalendarze spotkań, a także zapewnia całodobową zdalną pomoc w nagłych przypadkach.

Powiązane artykuły:

 1. 8 miejsc, w których można kupić uniformy medyczne w mieście Meksyk
 2. Części dokumentacji medycznej
 3. Formularz wywiadu psychologicznego

Karolina

Redakcja steskal-gastro.pl

Zobacz również