img

3 wskazówki, dzięki którym stali klienci poczują się wyjątkowo

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro Beauty
  3. 3 wskazówki, które sprawią, że stali klienci poczują się ...

Klient jest podstawą każdej firmy, a tym bardziej firm związanych z urodą, w których sukces zależy w dużej mierze od kontaktu pracownika z klientem. Dlatego dla sukcesu firmy kluczowe znaczenie ma to, by klient czuł się usatysfakcjonowany i brany pod uwagę. Nasi lojalni klienci są naszymi szczególnymi klientami i musimy o nich dbać.

Badanie przeprowadzone przez firmę Bain & Company wykazało, że w branży odzieżowej stali klienci wydają nawet o 67% więcej niż osoby kupujące po raz pierwszy. Fakt ten przemawia za tym, jak ważne jest opracowanie strategii budowania lojalności wśród stałych klientów, skupiając wysiłki na bardziej wypłacalnych ścieżkach.

Kluczowym krokiem do osiągnięcia tego celu jest sprawienie, aby klienci czuli się wyjątkowo podczas każdej wizyty, ale jak to zrobić?

Spraw, aby Twoi klienci czuli się wyjątkowo

Dzięki tym prostym krokom możesz sprawić, że Twoi klienci poczują się wyjątkowo.

Poznaj klienta

Dzięki ewidencji klientów online można prowadzić historię każdego klienta, wiedząc, kim jest i co regularnie kupuje. Pomoże im to poczuć, że są ważni dla firmy, co spowoduje zbliżenie i lojalność, ponieważ będą wiedzieli, że nie są tylko kolejnym numerem. Ponadto pozwoli to Twojemu salonowi, gabinetowi kosmetycznemu, spa lub klinice przewidzieć potrzeby klientów.

Korzyści z oferty

Co jest lepsze od dokonania zakupu z wartością dodaną? Dlatego też oferowanie ciekawych gratisów - takich jak rabaty czy ekskluzywne wydarzenia- jest doskonałą strategią budowania lojalności wśród stałych klientów. Zadowolony klient to lojalny klient, który będzie polecał Twoje produkty i usługi innym.

Bliskość w sieciach społecznych

W dzisiejszych czasach technologia pozwala nam "scharakteryzować" firmę, nadać jej cechy osoby, nawiązać przyjazne i bliskie relacje z konsumentami, korzystając z przydatnych narzędzi, takich jak Facebook, Twitter, Instagram czy blogi. W ten sposób będziesz mógł edukować, promować produkty i usługi, a także szybko odpowiadać na pytania klientów, dzięki czemu poczują się oni blisko Ciebie.

Te użyteczne strategie lojalności klientów są proste do wdrożenia, ale będą miały duże znaczenie dla Twoich klientów, dzięki czemu poczują się wyjątkowi i ważni. Nagrodą za to będzie lojalność, ponieważ jeśli obsługa i uwaga są dobre, a firma przyjazna, zagwarantowana zostanie solidna i trwała relacja.

Powiązane artykuły:

  1. Wszystko, co musisz wiedzieć o instagramie, aby przyciągnąć klientów do swojego salonu kosmetycznego.
  2. Stwórz reklamę, która przyciągnie do Twojego salonu wielu klientów.
  3. Stwórz atrakcyjne broszury i poznaj przykłady najlepszych z nich.

Maciej

Redakcja steskal-gastro.pl

Zobacz również