img

Co zapowiedź Borisa Johnsona oznacza dla fryzjerów

Premier Boris Johnson ogłosił wczoraj w Izbie Gmin, że w Anglii zostaną podjęte dalsze kroki przeciwko firmom, które nie przestrzegają wytycznych - co jest dobrą wiadomością dla przestrzegających wytycznych fryzjerów.

To dobra wiadomość dla fryzjerów i salonów fryzjerskich, którzy przestrzegają zasad, ale byli zniechęceni widząc, że inne firmy przestrzegają swoich własnych wytycznych.

Jak donosi National Hair and Beauty Federation, wytyczne będą teraz prawnie egzekwowalne. Jeśli nie będą one przestrzegane, zostaną nałożone kary pieniężne, a firmy mogą zostać zmuszone do zamknięcia działalności. Dla tych firm, które już stosują się do wytycznych, wszystko przebiega jak zwykle.

Poza tym, że wytyczne są prawnie egzekwowalne, nie ma żadnych dalszych szczegółów dotyczących ograniczeń dla salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Jednak z ludźmi, którzy są zachęcani do pracy w domu "jeśli mogą", prawdopodobnie będzie to miało negatywny wpływ na salony fryzjerskie, które polegają na pracownikach biurowych, aby wypełnić swoje krzesła.

Premier powiedział: "Dziś określiłem pakiet ostrzejszych środków w Anglii - wczesne zamknięcie dla pubów, barów; tylko obsługa stołów; zamknięcie firm, które nie są covid bezpieczne; rozszerzenie stosowania zakryć twarzy, a nowe grzywny dla tych, którzy nie spełniają wymagań; i po raz kolejny prosząc pracowników biurowych do pracy w domu, jeśli mogą, przy jednoczesnym egzekwowaniu zasady sześciu wewnątrz i na zewnątrz - ostrzejszy pakiet krajowych środków w połączeniu z potencjałem dla ostrzejszych lokalnych ograniczeń dla obszarów już w zamknięciu. "

Oto link do pełnego oświadczenia

.

Przepisy w Szkocji

Dalsze oświadczenie zostało wydane przez Pierwszego Ministra Szkocji, Nicola Sturgeon, że od jutra, środa 23 września, najnowsze ograniczenia COVID-19 zakazują mieszania gospodarstw domowych w pomieszczeniach. Nie dotyczy to obwoźnych usług fryzjerskich i barberskich. Jednak mobilne usługi kosmetyczne pozostają zakazane.

Ogłoszono pakiet wsparcia dla osób proszonych o samoizolację, w tym £500.00 dla osób o niskich dochodach, a szczegóły zostaną podane później.

Rząd Szkocji oferuje również dalsze środki dla dodatkowych urzędników zdrowia środowiskowego i prosi władze lokalne o wzmocnienie ich inspekcji i środków wykonawczych.

We

wszystkich przypadkach ważne jest, aby firmy fryzjerskie i kosmetyczne postępowały zgodnie z wytycznymi swojego kraju i chroniły nasz przemysł.

Read nextThis

grooming brand is making moves to going plastic-freeEviction

ban extended until end of year

MB Mentor: Johnny Baba doradza nowemu właścicielowi barbershopu Jamesowi

Ewelina

Redakcja steskal-gastro.pl

Zobacz również