img

Jak wybrać najlepsze profesjonalne urządzenia do radiofrekwencji?

 1. Strona główna
 2. Blog AgendaPro Estetyka
 3. Jak wybrać najlepsze urządzenia ...

Energia o częstotliwości radiowej (RF) jest często wykorzystywana w dziedzinie dermatologii, ponieważ jest to szybki i komfortowy zabieg bez blizn, który pozwala na ujędrnienie skóry.

A stała się ona bardzo popularną metodą ze względu na swoje bezpieczeństwo i skuteczność. Profesjonalne urządzenia o częstotliwości radiowej przydają się również do modelowania sylwetki i redukcji cellulitu .

W tym artykule dowiesz się o wykorzystaniu energii RF w estetyce, jej zaletach oraz jak wybrać najlepsze profesjonalne urządzenia RF.

Czym jest radiofrekwencja?

Częstotliwość radiowa to rodzaj energii elektromagnetycznej, która jest mierzona w falach na sekundę .

Sygnał Wi-Fi, fale radiowe, lasery i kuchenki mikrofalowe - wszystkie wykorzystują ten rodzaj energii.

Urządzenia o częstotliwości radiowej w salonach kosmetycznych mają jednak fale świetlne o niższej częstotliwości niż lasery, co pozwala na bezpieczniejsze i głębsze wnikanie w skórę.

Jak to działa?

Prąd elektromagnetyczny może być stosowany do skóry, tkanki tłuszczowej i mięśni w celu wytworzenia ciepła (energii cieplnej).

Poprzez działanie ciepła możliwe jest odmłodzenie skóry, ponieważ tkanka skórna ulega napięciu, zmniejszając oznaki starzenia i pozostawiając bardziej płaską cerę, zwłaszcza w okolicach policzków, szczęki i szyi.

Ale jak osiąga się ten efekt? Kiedy energia o częstotliwości radiowej jest stosowana do skóry, włókna kolagenowe kurczą się, a jednocześnie fibroblasty są stymulowane przez ciepło do produkcji większej ilości kolagenu.

Powoduje to niemal natychmiastowe napięcie głębokich struktur skóry.

Korzyści wynikające z zastosowania maszyn RF do twarzy i ciała

 • Profesjonalne maszyny do radiofrekwencji generują bardzo powierzchowne ciepło, które nie wpływa na organizm.
 • Może być bezpiecznie stosowany u pacjentów o różnych fototypach skóry (ciemna lub jasna skóra) bez ryzyka depigmentacji.
 • Powrót do zdrowia po leczeniu jest krótki
 • Zwiększa procesy regeneracji komórek
 • Aktywuje tworzenie nowego kolagenu (neokolageneza)
 • Zwiększa przepływ krwi, sprzyjając lepszemu dotlenieniu i dostarczaniu składników odżywczych do skóry
 • Odmładza skórę

Jak wybrać najlepsze profesjonalne urządzenia do radiofrekwencji?

Każde urządzenie ma inne właściwości, które wpływają na końcowy efekt zabiegów.

Pierwsze urządzenia o częstotliwości radiowej były monopolarne, co oznacza, że energia elektromagnetyczna płynie z elektrody, przechodzi przez skórę, wytwarza ciepło i wraca do podkładki, która łączy się z ziemią.

Wadą tego urządzenia jest to, że zwykle powoduje ono ból o umiarkowanym lub niskim natężeniu; jest również ograniczone do leczenia powierzchownej skóry właściwej i górnego naskórka.

Aby zmniejszyć te wady , opracowano bipolarne urządzenia o częstotliwości radiowej, które mają dwie elektrody, co pozwala na osiągnięcie wyższych temperatur.

W ten sposób radiofrekwencja może być stosowana na ciało bez dyskomfortu, ponieważ zmiana prądu jest zbyt szybka, co pozwala na głębszą i bardziej komfortową penetrację.

Wraz z postępem technologicznym powstały inne urządzenia zwane wielobiegunowymi, ponieważ wykorzystują więcej niż dwie elektrody, lepiej ogrzewają tkankę tłuszczową i mają tendencję do stosowania w leczeniu cellulitu.

Najnowsze urządzenia o częstotliwości radiowej, które powstały, mają systemy kawitacyjne, światło ledowe czy uniesione mikroigły, dzięki czemu pacjent ma lepsze doznania, ciepło lepiej penetruje i jest mniejszy ból.

Maszyna, którą wybierzesz powinna być skuteczna i wydajna, zgodnie z Twoim spa, zabiegami, które oferujesz i ilością klientów.

Jaką markę sprzętu wybrać i gdzie go kupić?

Na rynku dostępnych jest wiele marek, dlatego przed zakupem warto wziąć pod uwagę cechy urządzenia, opinie klientów oraz przeznaczenie sprzętu.

Maszyny o częstotliwości radiowej, które łączą inne rodzaje technologii, są najczęściej stosowane, ponieważ oferują kompletne leczenie. Każdy producent ma dostępne swoje produkty i można je kupić online.

Strony online, na których można je kupić:

 • Venusconcep
 • Carltonbeautystore
 • Almalasersmedica
 • Innovapro

Jedne z najlepszych i najczęściej stosowanych profesjonalnych urządzeń o częstotliwości radiowej na rynku

Venus FreezeThermavisage Rf8


Taccent Ultra Vshapeendence Twin3d-lipoXcell RfLipo PromaxIndiba Deep Beauty Er45
Technologie oparte na RF wydają się być najbezpieczniejsze i zostały udowodnione klinicznie, mają niskie efekty uboczne i są bardzo skuteczne.

Konstrukcja i specyfikacje urządzeń RF mogą się różnić w zależności od producentów i rodzaju RF, z którego korzystają.

Pamiętaj, że należy w pełni korzystać z nowinek technologicznych, zachowując jednocześnie standardy jakości.

Powiązane artykuły:

1.Wszystko o sprzęcie dla Twojej estetyki

2. co to jest kabina spa?

Karolina

Redakcja steskal-gastro.pl

Zobacz również