img

Podążaj za owcami, aby wyróżnić się spośród stada - naturalne składniki to wielki biznes dla Fine Fettle Grooming.

Naturalne oleje pozyskiwane z wełny owczej stanowią doskonałą bazę dla doskonale nawilżonej i odżywionej skóry oraz włosów na twarzy. Danny Baggs i Stuart Morse, założyciele Fine Fettle Grooming wiedzą o tym dzięki wyczerpującym badaniom, które przeprowadzili przed wprowadzeniem swojej marki na rynek w 2015 roku. Produkty bez parabenów i substancji szkodliwych są poszukiwane, ponieważ konsumenci stają się coraz bardziej świadomi długoterminowego ryzyka związanego z niektórymi szeroko dostępnymi składnikami w sektorze pielęgnacji osobistej. Danny i Stuart są pasjonatami tworzenia produktów, które w naturalny sposób działają na włosy i skórę i stworzyli markę, która działa w harmonii z olejkami i wilgocią, które skóra wydziela codziennie. Oczywiście wspaniała broda Stuarta była również doskonałym obiektem testowym!

Współzałożyciel Danny Baggs mówi: "Nasza filozofia w Fine Fettle polega na tym, aby wszystkie nasze produkty opierały się na podstawach kondycjonowania i pielęgnacji. Oczywiście, wszystkie one mają również niesamowite właściwości stylizacyjne, ale jeśli włosy nie są odżywione, nawilżone i odżywione, nigdy nie będą wyglądać najlepiej. Pozyskujemy składniki z natury, które uzupełniają naturalne funkcje skóry i włosów, łagodząc i pielęgnując twarz, tak jak odżywiają i pielęgnują włosy."

Lanolina klasy medycznej pozyskiwana z wełny owiec jest hipoalergiczna i zatwierdzona przez British Skin Foundation i jest składnikiem, który Danny i Stuart uznali za wyróżniający Fine Fettle na tle konkurencji. W przypadku mężczyzn z włosami owczymi lanolina działa w połączeniu z sebum, czyli tłustą, woskową substancją wydzielaną przez gruczoły w skórze. Wspólnie lanolina i sebum tworzą naturalną, oddychającą barierę, która zatrzymuje wilgoć, zapobiegając wysuszaniu włosów i skóry. W rezultacie skóra jest nawilżona i zdrowa, co oznacza, że włosy twarzy są naturalnie odżywione, miękkie i pełne blasku.

Opieranie się na czystych składnikach oznacza, że wszystkie produkty marki są pełne dobrych rzeczy i bogate w witaminy, które pozostawiają włosy elastyczne, a skórę rozświetloną. Aha...i jako że w końcu wkraczamy w lato (w końcu!), produkty te zapewniają również ochronę przed promieniowaniem UV.

Odwiedź stoisko C5 Fine Fettle na targach Barber Connect, które odbędą się w dniach 3-4 czerwca w International Centre Telford, aby się zaopatrzyć.

Maciej

Redakcja steskal-gastro.pl

Zobacz również