img

Nowe wytyczne rządowe przed ponownym otwarciem salonów fryzjerskich w Anglii

Rząd Wielkiej Brytanii ujawnił nowe oficjalne wytyczne dla barbershopów i salonów fryzjerskich otwierających ponownie działalność w Anglii od 12 kwietnia 2021 roku. Nowe wytyczne obejmują dziewięć kluczowych tematów, które będą znane z poprzednich wytycznych, oraz trzy nowe elementy, które będą niezbędną lekturą przed ponownym otwarciem działalności.

Co się zmieniło w najnowszych wytycznych Rządu Wielkiej Brytanii dla salonów fryzjerskich i fryzjerów otwierających ponownie działalność w Anglii?

Najnowsze wytyczne Rządu Brytyjskiego dla salonów fryzjerskich i fryzjerów otwierających ponownie działalność w Anglii 12 kwietnia 2021 roku zawierają nowe informacje na temat następujących kwestii:

 • Wentylacja
 • Testy
 • Nowe wymagania dla NHS Test and Trace

Kliknij tutaj, aby zapoznać się z nowymi, oficjalnymi wytycznymi rządu Wielkiej Brytanii dla salonów fryzjerskich, zakładów fryzjerskich i barbershopów przed ponownym otwarciem w dniu 12 kwietnia 2021 roku.

Co musisz wiedzieć o wytycznych Rządu Wielkiej Brytanii dotyczących wentylacji przed ponownym otwarciem Twojego zakładu fryzjerskiego w Anglii?

Nowe wytyczne dotyczące wentylacji stwierdzają:

"Wentylacja powinna być stosowana jako środek kontroli w celu zmniejszenia ryzyka przenoszenia aerozolu COVID-19 w zamkniętych przestrzeniach. wentylacja nie zmniejszy ryzyka przenoszenia kropelkowego lub powierzchniowego, dlatego wymagane są również inne środki kontroli, takie jak czyszczenie i dystans społeczny".

Sugestie dotyczące zapewnienia wentylacji w środowisku salonu fryzjerskiego obejmują:

 • Wentylację mechaniczną z wykorzystaniem wentylatorów i kanałów
 • Naturalną wentylację z wykorzystaniem otworów takich jak drzwi, okna, otwory wentylacyjne
 • Połączenie wentylacji mechanicznej i naturalnej.

Więcej informacji znajduje się w wytycznych HSE dotyczących wentylacji i klimatyzacji, dzięki czemu można podjąć niezbędne kroki w celu poprawy wentylacji w salonie fryzjerskim lub barbershopie.

Co należy wiedzieć o wytycznych rządu brytyjskiego dotyczących testów przed ponownym otwarciem?

Nowe wytyczne dotyczące testów stwierdzają:

"Ważne jest, abyś nadal wprowadzał środki mające na celu zmniejszenie ryzyka przeniesienia wirusa Covid-19, w tym utrzymywanie dystansu społecznego, częste sprzątanie, dobrą higienę i odpowiednią wentylację, nawet jeśli Twoi pracownicy otrzymali ostatnio negatywny wynik testu i / lub mieli szczepionkę (albo 1 lub 2 dawki)".

Wytyczne wyjaśniają, że jeśli zapewniasz testowanie w ramach swojego salonu fryzjerskiego lub barberskiego, musisz zapewnić, że testowanie jest przeprowadzane w bezpieczny sposób i w odpowiednim otoczeniu, w którym istnieją środki kontroli, aby zarządzać ryzykiem przeniesienia COVID-19 podczas procesu testowania.

Te środki kontroli obejmują:

 • Utrzymywanie dystansu społecznego, jeśli to możliwe
 • częste sprzątanie
 • Właściwą higienę
 • Odpowiednia wentylacja
 • Ponadto, zapewnienie osobom oczekującym na wynik testu odpowiedniego miejsca, w którym będą mogły przebywać w trakcie jego przeprowadzania.

Każdy, kto ma objawy COVID-19 jest uprawniony do bezpłatnego testu w ramach NHS, a Ty zamawiasz szybkie testy przepływu bocznego, aby przetestować pracowników bez objawów COVID-19.

Zestawy szybkich testów przepływu bocznego są bezpłatne dla firm zarejestrowanych w Anglii oraz dla pracowników, którzy nie mogą pracować w domu do 30 czerwca 2021 roku. Należy jednak zarejestrować się do godziny 23.59 dnia 12 kwietnia 2021 roku. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się, jak zarejestrować się już teraz.

Pracownicy mogą również uzyskać swoje własne testy przepływu bocznego z lokalnej witryny testowej. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o lokalnych punktach testowych w pobliżu.

Co musisz wiedzieć o nowych wymaganiach dla NHS Test and Trace przed ponownym otwarciem salonów fryzjerskich w Anglii?

Nowe zasady NHS Test and Trace w wytycznych rządowych dla kiedy Twój salon fryzjerski lub fryzjer/barbering biznesu otwiera się ponownie w Anglii są:

 1. Wyświetlanie oficjalnego plakatu z kodem QR NHS. Oficjalne plakaty NHS QR mogą być wygenerowane online.
 2. Poproszenie każdego klienta lub gościa w wieku 16 lat i powyżej o zameldowanie się w Twoim lokalu lub podanie swoich danych kontaktowych. Osoby mogą szybko i łatwo zameldować się za pomocą aplikacji NHS COVID-19 i zeskanować plakat z kodem QR NHS.
 3. Należy dysponować systemem umożliwiającym zbieranie informacji od klientów i gości, którzy nie mają smartfona lub nie chcą korzystać z aplikacji NHS COVID-19. Musisz przechowywać te dane przez 21 dni i dostarczyć je do NHS Test and Trace, jeśli zostaniesz o to poproszony. Kliknij tutaj, aby sprawdzić, jakie dane należy gromadzić i jak należy nimi zarządzać.

Wiele firm, które przyjmują rezerwacje z wyprzedzeniem, w tym salony fryzjerskie i barberingowe, będą miały już systemy do rejestrowania tych informacji. Jeśli takie systemy istnieją, mogą one być skutecznym sposobem gromadzenia danych kontaktowych dla celów systemu NHS Test and Trace.

We wskazówkach podkreślono znaczenie przestrzegania zasad NHS oraz Test and Trace. Stwierdza się w nim:

"Każda firma, która nie spełnia tych wymogów, będzie podlegać karom finansowym. Jest niezwykle ważne, abyś przestrzegał tych wymogów, aby pomóc w zapewnieniu bezpieczeństwa ludziom i utrzymać otwarte firmy".

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o wymaganiach NHS Test and Trace.

Co jeszcze jest zawarte w wytycznych rządu brytyjskiego przed ponownym otwarciem?

Nowe wytyczne dla salonów fryzjerskich i fryzjerów z siedzibą w Anglii obejmują również informacje na temat następujących dziewięciu tematów:

 1. Myślenie o ryzyku
 2. Zapewnienie bezpieczeństwa klientom i gościom
 3. Kto powinien iść do pracy
 4. Dystans społeczny dla pracowników
 5. Czyszczenie miejsca pracy
 6. Sprzęt ochrony osobistej (PPE)
 7. Zarządzanie miejscem pracy
 8. Towary przychodzące i wychodzące
 9. Testy i szczepienia

Kliknij tutaj, aby zapoznać się z nowymi, oficjalnymi wytycznymi rządu Wielkiej Brytanii dla angielskich salonów fryzjerskich, zakładów fryzjerskich oraz salonów barberskich i firm barberskich przed ponownym otwarciem w dniu 12 kwietnia 2021 r.

Czytaj dalej

Powody, dla których warto wziąć udział w konkursie Modern Barber Awards 2021

Rada Fryzjerów i Barberów współpracuje z Salon Owners United

Zwiększone wsparcie finansowe dla freelancerów

Ewelina

Redakcja steskal-gastro.pl

Zobacz również