img

Najbardziej pożądane gałęzie medycyny

 1. Strona główna
 2. Blog AgendaPro Health
 3. Najbardziej pożądane gałęzie medycyny

Kiedy osoba decyduje się na studia medyczne, pojawia się wiele pytań, które pojawiają się przy wizualizacji, jaką specjalność wybrać, aby mieć dobrą przyszłość i zapewnić sobie pracę na całe życie. Niektórzy mają powołanie do danej specjalności od najmłodszych lat, inni mają do niej zamiłowanie, bo ich rodzice są lekarzami. A mniejszość szuka oddziału, który nie generuje dużego stresu, niepokoju czy konieczności spędzania długich godzin na dyżurach w szpitalu lub prywatnej klinice.

Ten świat kontempluje nieskończoną liczbę dziedzin, ale jeśli szukają takiego, który uzupełnia ich pracę w ubezpieczeniach społecznych z konsultacjami, które mogą zaoferować niezależnie w prywatnej klinice, trzy gałęzie medycyny najbardziej poszukiwane przez studentów stopnia są: Chorób Wewnętrznych, Pediatrii, Ginekologii i Dermatologii.

Najpopularniejsze gałęzie medycyny

Choroby wewnętrzne

Specjalność ta poświęcona jest kompleksowej opiece nad chorymi osobami dorosłymi. Specjalista skupia się na diagnozie i leczeniu (niechirurgicznym), które ma być zastosowane przez pacjenta. Kieruje on pacjenta do odpowiedniej osoby, która zajmie się leczeniem choroby. W ten sposób wyodrębnia się pole działania internisty od innych dziedzin klinicznych, takich jak między innymi: ginekologia, chirurgia, onkologia.

Pediatria

Ta specjalność koncentruje się na zdrowiu dzieci, od urodzenia do okresu dojrzewania. Wykrywa choroby, które mogą pojawić się w dzieciństwie, dlatego "może przynieść swoim specjalistom zarówno wielką radość, jak i głęboki smutek". Leczenie dzieci wymaga wielkiego powołania i subtelności.

Ginekologia

Jest to specjalność, która zajmuje się układem rozrodczym kobiety (w tym macicą, pochwą i jajnikami). Umożliwia diagnostykę i leczenie takich chorób jak nowotwory, wypadanie, amenorrhoea, dysmenorrhoea i niepłodność. Dbałość o zdolność kobiety do sprowadzenia na świat drugiego człowieka jest głównym powodem, dla którego uważa się ją za jedną z najbardziej zbadanych gałęzi medycyny.

Dermatologia

Jest to specjalność w medycynie, która zajmuje się badaniem skóry (największego organu w ludzkim ciele) i chorób, na które może zapadać. Specjalista od zdrowia w tej dziedzinie zajmuje się przywracaniem normalności skóry, a także higieną i wyglądem ciała. Jest jednym z najbardziej pożądanych, ponieważ nie wymaga dyżurów w przychodniach i szpitalach. Niepokój generowany przez sektor medyczny zmniejsza się w przypadku dermatologów.

Dla aspirujących lekarzy interesująca jest również kardiologia. Ze względu na dobrą reputację, którą mogą budować przez całą swoją karierę, oraz wielką wartość sentymentalną leczenia serca, kluczowego organu układu krążenia, którego główną funkcją jest pompowanie krwi w całym organizmie.

Gałęzie medycyny, które w przyszłości będą lepiej opłacane

Studiowanie specjalności jest ważne, aby lekarze mogli pozycjonować się na bardzo konkurencyjnym rynku pracy. Zostało to określone w wyniku różnych badań. Nie da się też ukryć, że technologia z dnia na dzień idzie coraz bardziej do przodu i może mieć coraz większy wpływ na ochronę zdrowia. Dlatego kolejne gałęzie medycyny wykazują już większy potencjał.

Onkologia

Specjaliści już teraz projektują terapie w oparciu o genetyczne uwarunkowania pacjenta. Jak również badania krwi, które będą w stanie wykryć nowotwory we wczesnym wieku.

Okulistyka

Już teraz, jak wskazuje kilka badań, implanty siatkówki mogą być w stanie przywrócić wzrok osobom niewidomym. A technologia jest wykorzystywana do produkcji cyfrowych soczewek kontaktowych. Ta gałąź medycyny może być częścią cudu.

Radiologia

Algorytmy AI są coraz skuteczniejsze w interpretacji zdjęć rentgenowskich. Idealny do skanowania obrazów w ciągu zaledwie kilku sekund, aby pomóc radiologom w podejmowaniu decyzji klinicznych.

Medycyna ogólna

Technologia coraz częściej umożliwia specjalistom monitorowanie postępów pacjenta z zacisza własnego domu. W przyszłości ludzie nadal będą otrzymywać odpowiedzi na swoje pytania za pośrednictwem chatbotów.

Top 10 najlepiej opłacanych gałęzi medycyny dzisiaj

 1. Chirurgia ogólna
 2. Pneumologia
 3. Radiologia
 4. Dermatologia
 5. Hematologia
 6. Onkologia
 7. Hematologia
 8. Onkologia
 9. Gastroenterologia
 10. Kardiologia inwazyjna

Niewątpliwie wśród gałęzi medycyny Chirurgia ma największą siłę ekonomiczną, ze względu na złożoność, jaką ma dla specjalisty operowanie drugiego człowieka. Według listy opracowanej przez Forbes Magazine w 2015 roku, chirurgia ogólna generuje zysk w wysokości około 4000 000 dolarów rocznie.

Interesujące byłoby również wymienienie, które z nich otrzymują najmniej środków ekonomicznych: Internistów, Endokrynologów, Pediatrów (mimo, że jest to jedna z gałęzi medycyny o większym zapotrzebowaniu) zarobki są niższe. Dane te mogą się różnić w zależności od kraju, w którym prowadzone są badania.

Wnioski

Gałęzie medycyny o największym zapotrzebowaniu na pacjentów to: Choroby wewnętrzne, pediatria, ginekologia i onkologia.

Technologia coraz częściej jest brana pod uwagę przy włączaniu jej do medycyny. Wskazane są zabiegi medyczne za pośrednictwem Telemedycyny. Pacjenci zadają pytania specjalistom za pośrednictwem czatu, zamiast konsultacji twarzą w twarz.

Specjalność chirurgiczna jest najlepiej opłacana obecnie (rok 2020) i uważa się, że będzie najlepiej opłacana w przyszłości. Ze względu na wysoki koszt instrumentów, wyposażenia sali anestezjologicznej i sprawdzone doświadczenie pracownika służby zdrowia, odpowiedzialnego za operację, a następnie Twój powrót do zdrowia.

Powiązane artykuły:
 1. 8 miejsc, w których można kupić uniformy medyczne w Mexico City.
 2. Części historii choroby
 3. Formularz historii choroby psychologicznej

Ewelina

Redakcja steskal-gastro.pl

Zobacz również