img

Historia tego walijskiego fryzjera jest naprawdę inspirująca

Fryzjer Josh Downes, 24, zawsze zmagał się z jego zdrowia psychicznego i po barbering odwrócił swoje życie teraz tworzy bezpieczne przestrzenie w jego Cardiff barbershops dla klientów, aby porozmawiać z nim o swoich zmartwieniach. Jego cel? Powstrzymać innych przed dotarciem do tak ciemnego miejsca jak on.

Ciężka praca i poświęcenie Josha w oddawaniu się innym opłaciły się - niedawno został finalistą Great British Entrepreneur Awards za swoją pracę przy zakładaniu salonów fryzjerskich Lostboys i tworzeniu Fundacji Lostboys.

Oto historia Josha Downesa ...

Oryginalny Lostboys Barbershop przeszedł z siły na siłę po otwarciu w 2018 roku, a Josh otworzył swój drugi sklep rok temu. Jednak życie nie zawsze rozdawało Joshowi dobrą rękę.

Niestety Josh zaczął się samookaleczać od wczesnego wieku. Powiedział Wales Online: "Zaczęło się to, gdy miałem około 11 lat i właśnie wchodziłem w siódmy rok.

"Zawsze miałem zmienne nastroje i zacząłem się samookaleczać. Uderzałem się w twarz, aż nie mogłem widzieć. Moje oczy by spuchły i moje usta by spuchły, ale ponieważ robiłem to z dala od wszystkich innych, ludzie nie wiedzieli, co jest nie tak."

Josh powiedział, że spędził miesiące chodząc tam i z powrotem do lekarzy. Testy zostały podjęte, aby spróbować dowiedzieć się, co było nie tak, ale nie powiedział im, że szkodził sobie za zamkniętymi drzwiami.

Josh powiedział: "Nikt nie miał pojęcia, co się dzieje. Wyładowałem to wszystko na sobie. Opuściłem prawie dwa lata szkoły - przychodziłem na kilka tygodni, a potem wylatywałem na całe wieki. Raz złamałem sobie rękę - cóż, też próbowałem.

"Kiedy chodziłam do lekarzy, byłam całkowicie pewna, że ktoś to podniesie. Przestałem, gdy wchodziłem w dziewiąty rok i zacząłem chodzić do szkoły trochę więcej".

Po szkole Josh pracował w fabryce i został hydraulikiem, ale nie był zainspirowany żadną z tych karier. Na szczęście, gdy odnalazł swoją pasję do strzyżenia włosów, wszystko zaczęło się dla niego kręcić. Jednak po zapisaniu się na kurs fryzjerski życie rzuciło mu kłody pod nogi.

Josh dowiedział się, że zostanie ojcem. Opisuje to jako "ogromny sygnał alarmowy". Zdał sobie sprawę, że musi coś zrobić, aby wyzdrowieć.

Po wizycie u lekarza ostatecznie zdiagnozowano u niego zaburzenie nastroju zwane cyklotymią - łagodną formę dwubiegunówki - i zaczął korzystać z poradnictwa oraz przepisano mu leki.

To sprawiło, że Josh znalazł się w wystarczająco pozytywnej sytuacji, aby stworzyć swój barbering business, który obecnie składa się z dwóch salonów fryzjerskich i fundacji charytatywnej.

Fundacja Lost Boys Club została założona, aby zebrać pieniądze dla klubów sportowych i małych firm, aby uzyskać dostęp do kursów świadomości zdrowia psychicznego. Organizacja charytatywna jest dedykowana do uzyskania pomocy dla tych, którzy jej potrzebują. Aby dowiedzieć się więcej o Fundacji Lost Boys, odwiedź ich stronę internetową tutaj.

MB życzy Joshowi Downesowi powodzenia w Great British Entrepreneur Awards, które odbędą się 23 września.

Czytaj dalej

Jak jest twoje zdrowie psychiczne po-lockdown?

Barbershops może wznowić "bliski kontakt usługi twarzy" od sierpnia

Kto jest na scenie Modern Barber na Salon International 2020

Maciej

Redakcja steskal-gastro.pl

Zobacz również