img

Instagram dla salonów kosmetycznych: wszystko, co musisz wiedzieć

 1. Strona główna
 2. Blog AgendaPro Estetyka
 3. Instagram dla salonów kosmetycznych: wszystko ...

Instagram to sieć społecznościowa, która całkowicie zmieniła sposób prowadzenia biznesu w świecie cyfrowym, dlatego tym razem chcę Was zabrać na wycieczkę po tej platformie i poznać jej potencjał, aby zrozumieć, jak można ją wykorzystać do przyciągnięcia klientów do Waszych salonów kosmetycznych w rozpoczynającym się roku.

Instagram dla salonów kosmetycznych

Przede wszystkim chcę przedstawić powody, dla których warto zdecydować się na wykorzystanie tej platformy w swoich salonach kosmetycznych.

80% kont śledzi losy firmy. Oznacza to, że te 80% użytkowników jest skłonnych śledzić działalność firm, nawiązywać kontakty z firmami i niezliczonymi organizacjami, które niekoniecznie są ich przyjaciółmi i rodziną.

Z formatu Instagram Stories korzysta ponad 300 milionów kont. W dalszej części artykułu wyjaśnię, jak wykorzystać to narzędzie na korzyść Twojej firmy.

Każdego miesiąca na całym świecie aktywnych jest ponad 800 milionów kont na Instagramie. Wyobraź sobie, do jak wielu osób możesz dotrzeć, pokazać im, czym się zajmujesz i zaprosić do odwiedzenia Twojego salonu kosmetycznego. Każdego dnia zwiększają one możliwości poszerzenia grona klientów, ponieważ każdego dnia aktywnych jest ponad 500 milionów kont.

Zalety Instagrama dla salonów kosmetycznych

Ale jakie inne zalety ma Instagram, oprócz tego, że dociera do wielu osób? Oto 5 potężnych zalet korzystania z tej platformy:

 1. Tworzenie treści w sposób znacznie tańszy niż produkcja reklamy telewizyjnej czy spotu radiowego. Masz możliwość tworzenia, projektowania i publikowania wszystkiego za pomocą telefonu komórkowego, a w ciągu kilku minut możesz szybko i łatwo udostępnić to światu.
 2. Możesz stworzyć swego rodzaju katalog, w którym ludzie będą mogli łatwo zobaczyć wszystkie Twoje prace, kim jesteś i czym się zajmujesz. Jeśli zapytają Cię, jakie usługi oferujesz w ramach swojej działalności lub mają pytania dotyczące Twojej pracy, możesz powiedzieć: "Wejdź na mój Instagram, tam znajdziesz wszystkie moje prace".
 3. Istnieje możliwość tworzenia współpracy. Ponieważ na Instagramie jest tak wielu użytkowników, możesz nawiązać współpracę z influencerami lub osobami, które są bardzo popularne w tworzeniu treści. Jest to coś, co jest trudne do osiągnięcia na innych platformach, takich jak Facebook. Dzieje się tak również w przypadku Twittera, ponieważ jest to przestrzeń bardziej informacyjna i skupia się na momentach, które dzieją się w czasie rzeczywistym.
 4. Bezpośrednia interakcja z Twoją społecznością. Bez wątpienia jest to coś, co sprawi, że przyciągniesz klientów, ponieważ Instagram pozwala na dzielenie się ze społecznością w prosty i bezpośredni sposób. Możesz tworzyć ankiety za pomocą historii i dowiadywać się, czego potrzebują Twoi klienci, możesz prosić ich o odwiedzenie Twojej strony internetowej oraz wchodzić w interakcje za pomocą bezpośrednich wiadomości. Wkrótce pojawią się nawet połączenia grupowe przez Instagram. Platforma ta koncentruje się na ułatwieniu rozmowy między producentem, który tworzy treści, a społecznością, która je konsumuje, a w tym przypadku - usługi za ich pośrednictwem.
 5. Podsumowując, mogę zapewnić, że Instagram w zasadzie sprowadza się do: korzystania z urządzeń mobilnych, lepszej produkcji i zbliżenia się do społeczności w szybki i zabawny sposób. Dzięki Instagramowi możesz rozwijać się w zawrotnym tempie dzięki rekomendacjom i współpracy z innymi kontami oraz przyciągać nowych klientów, ponieważ masz możliwość łatwego wejścia do świata, który dobrze rozpoznaje kategorie i tematy.

Wiele firm obawia się Instagrama, ponieważ sądzą, że jest to platforma dla bardzo kreatywnych osób, projektantów, artystów, fotografów, lub że muszą zatrudnić agencję reklamową do zarządzania swoimi kontami (w pewnym momencie może się to zdarzyć), ale zależy to między innymi od wielkości firmy i zasięgu marki.

Narzędzia do tworzenia treści na Instagramie

Chodzi o to, że obecnie istnieje wiele narzędzi, które mogą pomóc w skutecznym zarządzaniu kontem na Instagramie. Jedną z największych obaw podczas tworzenia treści jest projekt, dlatego polecę Ci kilka aplikacji, których możesz używać z telefonu komórkowego lub komputera, aby projektować posty tak, jakby były profesjonalne.

 • Canva: To narzędzie do projektowania, z którego może korzystać dosłownie nawet dziecko. Jest świetny, ponieważ nie tylko tworzy infografiki, ale także obrazy, nagłówki do mediów społecznościowych, zaproszenia i różne elementy graficzne, ma wiele szablonów, które można dowolnie edytować, a w przypadku Instagrama ma format postów Feed (kwadratowy) i Insta Stories (pionowy, pełnoekranowy).
 • Spark PostSpark Post: Jest to aplikacja stworzona przez firmę Adobe, która ma na celu podkreślenie jakości obrazu przy tworzeniu słynnych historii z Instagrama. W ciągu kilku minut można tworzyć historie w stylu pro, wstawiając tekst, wysokiej jakości obrazy, klipy wideo, własny głos oraz inne ikony i naklejki dekoracyjne.
  Narzędzie to pozwoli Ci w krótkim czasie, przy niewielkim nakładzie pracy i z dużą siłą oddziaływania tworzyć oszałamiające wizualnie elementy graficzne, które są bardzo trudne do pokonania i które pozwalają, bez żadnej wiedzy z zakresu projektowania graficznego, tworzyć prawdziwe cuda, które zdobywają polubienia, będące pokarmem sieci społecznościowych.
 • RozwińUnfold: aplikacja o bardzo specyficznym, delikatnym i minimalistycznym stylu. Oferuje również wiele edytowalnych szablonów, w których można tworzyć historie z Instagrama z bardzo szykownym i profesjonalnym wykończeniem. Podobnie jak Canva jest łatwy w użyciu. Jest to aplikacja, która idealnie nadawałaby się do tworzenia treści dla salonu kosmetycznego, ponieważ skłania się ku kobiecej stronie, delikatnym, pastelowym kolorom i miękkim filtrom.

Są to narzędzia, które bardzo Ci się przydadzą, zapewnią dużą widoczność Twoich treści, co pomoże Ci rozwijać się na Instagramie, a jeśli uda Ci się skonsolidować swoją cyfrową społeczność, zapewniam Cię, że przyciągniesz o wiele, wiele więcej klientów.

Jak rozwijać swoją społeczność na Instagramie?

Jeśli chcesz rozwijać swoją społeczność na Instagramie, musisz skupić się na pewnych parametrach:

Zawartość strony

Aby Twoje konto rosło i było zdrowe, treści, które udostępniasz, muszą nawiązywać do Twoich zwolenników. W przypadku salonu kosmetycznego ważne są usługi, które świadczysz. Musisz pokazać te usługi, ale nie tylko powiedzieć: "w moim centrum urody oferujemy takie i takie usługi", ale także pokazać, jak to robią, jak przebiega proces, jak wyglądają klienci przed i po, jakie mają doświadczenia, jak się czuli, jak byli traktowani w Twojej firmie - jest naprawdę wiele aspektów, które możesz ujawnić, aby nawiązać kontakt z publicznością, która Cię szuka i chce Cię poznać, zanim pójdzie do Twojej firmy.

Kreatywność

Jeśli znasz swoich odbiorców, ich zainteresowania i generujesz dla nich dobre treści, musisz również dodać do tej strategii kreatywność. Musisz sprawić, by Twoi odbiorcy czuli, że zawsze będziesz ich zaskakiwać i że będziesz starać się dostarczać im treści wysokiej jakości.

Należy poszukać czegoś, co nas wyróżnia, wiele salonów kosmetycznych oferuje mniej więcej takie same usługi. Seth Godin, autorytet w świecie reklamy i marketingu, twierdzi, że tym, co zmienia firmy, jest umiejętność wyróżniania się.

Produkcja

Zdjęcia są najważniejszym atutem kont w mediach społecznościowych, a w branży beauty tym bardziej - postaraj się, aby wyglądały dobrze. Używaj filtrów lub pobierz aplikację do edycji (jest wiele darmowych), dzięki której możesz poprawić swoje zdjęcia, nie zmieniając wyników swoich zabiegów ani świadczonych usług - nie chodzi o to, aby oszukać klienta, ale o to, aby poprawić wizerunek swojego kanału.

Dyscyplina

Podobnie jak w wielu innych przedsięwzięciach w życiu, na Instagramie i ogólnie w mediach społecznościowych, dyscyplina zamieszczania postów jest niezbędna do zapewnienia rozwoju konta. Jeśli nie zrobisz dobrego show, nie będziesz miał widzów, a jedyną rzeczą, która da Ci wiedzę o tym, co się podoba, a co nie, jest pisanie postów, więc bądź zdyscyplinowany. Ustal w tygodniu, jakiego rodzaju treści będziesz publikować każdego dnia, na przykład: jeśli w poniedziałki masz zniżki na masaże redukcyjne, możesz skupić się na promowaniu tego dnia.

Inwestowanie w reklamy na Instagramie

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć, jest to, że Ads to to samo, co reklama w sieciach społecznościowych. Inwestowanie w reklamę na Instagramie to dobra opcja, o ile dokonasz właściwej segmentacji, znajdziesz idealny cel i zdołasz wykorzystać wskazówki, aby Twoje reklamy działały lepiej.

Istnieją dwa rodzaje reklam na Instagramie: reklamy promowane i reklamy, które zwiększają liczbę postów. Można na przykład opublikować film o oczyszczaniu twarzy i powiedzieć, że chcesz, aby zobaczyły go kobiety w wieku od 20 do 50 lat, określić miasta, do których chcesz dotrzeć, a nawet język, w którym zazwyczaj udostępniają treści.

Instagram Business

Instagram ma stronę o nazwie Instagram Business. Na tej stronie można zapoznać się z przykładami reklam i pokazać udane reklamy małych firm i znanych marek, które już zainwestowały, aby można było zobaczyć i lepiej pokierować produkcją tych reklam.

Po połączeniu Instagrama i Facebooka jedną z głównych korzyści, jakie Facebook wniósł do Instagrama, było udostępnienie platformy do tworzenia reklam i mierzenia ich skuteczności.

Instagram jest najbardziej zainteresowany tym, abyś uzyskiwał większe przychody dzięki reklamom, więc wykorzystaj to narzędzie jak najlepiej. W tej części, jeśli nie jesteś bardzo zainteresowany obszarem cyfrowym, zalecam skorzystanie z pomocy eksperta, który może Cię lepiej poprowadzić w tym temacie, ponieważ wymaga to inwestycji, a nie chcemy, abyś zmarnował swoje pieniądze.

Reklamy w opowiadaniach

Reklamy na Insta Stories są bardzo przydatne, szczególnie dla firm, które posiadają stronę internetową, na której klient może znaleźć więcej informacji.

Pamiętaj, że klienci przechodzą przez fazę zachwytu, w której są zachwyceni wszystkim, co im oferujesz, i przechodzą do fazy rozważania, w której zastanawiają się, czy skonsumować to, co oferujesz, czy nie, więc w tej fazie rozważania ważne jest, abyś podał im więcej szczegółów na temat tego, co możesz zaoferować i jak będą chcieli zobaczyć więcej, pójdą tam, gdzie im wskażesz, a wezwanie do działania jest w tym momencie kluczowe.

Słynne przesunięcie w górę jest niemal nie do odparcia, a jeśli uda Ci się przyciągnąć klienta do Twojego terytorium, prawdopodobnie przejdzie on do fazy konsumpcji. Kupowanie reklam w historiach jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla salonów kosmetycznych, ponieważ historie są idealnym formatem do przedstawiania procesów, w których świadczysz usługi.

Celowa współpraca

Zaproś ludzi z branży beauty, specjalistów, influencerów, artystów, osoby uznane i wiarygodne do wspólnego tworzenia treści.

Ty i Twój współpracownik będziecie się nawzajem polecać i docierać do znacznie większej liczby osób. Osoba, która podąża za Twoim partnerem, będzie teraz chciała podążyć za Tobą i w ten sposób tworzy się łańcuch.

Oznacz znajomego

Dosłownie mówiąc "oznacz przyjaciela", jest to wezwanie do działania. I udowodniono, że ludzie to robią. Jeśli zamieścisz film pokazujący klienta poddającego się masażowi antystresowemu i napiszesz "oznacz znajomego, który potrzebuje masażu", z pewnością wiele osób zostanie odesłanych na Twój profil przez swoich znajomych.

Interact

Interakcja ze społecznością jest bardzo ważna - w ten sposób pokazujesz swoim klientom i zwolennikom, że są dla Ciebie ważni. Im bliższe są relacje między Tobą a Twoimi naśladowcami, tym większe masz możliwości rozwoju.

Bądź naturalny

Odkryj osobowość swojej marki i nie pokazuj siebie takim, jakim nie jesteś, szukaj inspiracji, ale nie kopiuj. Im bardziej autentyczne jest Twoje konto, tym większy podziw zyskasz. Nie epatuj też swoich zwolenników tym, że zawsze oznaczasz swoich sławnych przyjaciół lub modelkę, która pojawiła się w Twojej stylizacji, ponieważ w ten sposób pokazujesz desperację w swoich działaniach, a to ma negatywne skutki. Nawet jeśli wszystko jest zaplanowane i wyprodukowane, pokaż naturalność.

Daj miłość

Nie chodzi tylko o Ciebie i Twoje konto, ważne jest także, aby doceniać treści tworzone przez innych. Bądź hojny w polubieniach, aby pokazać, że inni też mogą mieć Twoją uwagę.

Aby osiągnąć rezultaty, trzeba to wszystko stale stosować, a nie tylko trzymać się tego, co się robi - trzeba codziennie uczyć się nowych rzeczy i dowiadywać się, co najlepiej działa w danym przypadku i co podoba się klientom.

Jak w pełni wykorzystać możliwości Instagram stories

Jeszcze jedno zalecenie - udostępniaj treści w formie opowieści. Jest to format, który przyniósł wspaniałe rezultaty w rozwoju marek, które stosowały go stopniowo i systematycznie.

Jeśli jednak nie jesteś przekonany, podam Ci jeszcze 5 powodów, dla których powinieneś zacząć udostępniać treści w Instagram stories:

 1. Instagram publicznie stwierdził, że Stories zwiększyło produkcję i konsumpcję treści przez użytkowników. Jest więcej do zobaczenia i są lepsze narzędzia do opowiadania historii.
 2. Treść opowiadań ma duży wpływ na użytkowników. Ich natura sprawia, że są one autentyczne, niepozowane, prawdziwego formatu. Ponadto funkcje (filtry, naklejki, geolokalizacja) pozwalają twórcom na większą kreatywność i lepsze opowiadanie historii. Ta "prawda", napędzana przez kreatywność, wywiera silny wpływ na odbiorców.
 3. Opowiadania zajmują cały ekran telefonu. W związku z tym słuchacze poświęcają im więcej uwagi; mniej jest czynników rozpraszających. Zwiększa to zdolność użytkowników do zapamiętywania informacji.
 4. Opowiadania pozwalają na stworzenie przekazu i wyraźnego wezwania do działania po jego zakończeniu. Przekieruj na stronę internetową, poproś o opinie odbiorców lub zachęć swoich zwolenników do śledzenia innych kont.
 5. Mogą one stać się ważną częścią strategii marketingowej lub komunikacyjnej przy bardzo niskich kosztach.

Jakie tematy rozwijać w opowiadaniach?

Oto kilka przykładów:

 • Możesz pokazać produkty, których używasz, powiedzieć, gdzie je kupujesz, czy są naturalne, jakie mają składniki, porównać jedne z drugimi.
 • Ucz innych - możesz nauczyć swoich klientów, jak przygotować maseczkę z naturalnych składników do stosowania w domu, wyjaśnić, jak zrobić peeling itp.
 • Pokaż kulisy tego, jak przygotowują się przed otwarciem drzwi firmy dla publiczności - jak już wspomniałem, jest wiele rzeczy, którymi możesz się podzielić, a które mają wartość dla Twoich odbiorców.

Zdefiniuj, do kogo skierowana jest historia i dlaczego ważne jest jej opowiedzenie.

Z kim rozmawiasz? Zdefiniuj swoją idealną grupę odbiorców (nie chodzi o to, kto dziś Cię śledzi, ale o to, do kogo chcesz dotrzeć).

Dlaczego warto opowiedzieć tę historię? "Aby pokazać im korzyści płynące z moich usług; aby zaprezentować moje umiejętności jako kosmetyczki; aby pokazać im, jak wspaniałe są produkty, których używamy; aby pokazać im coś nowego; aby podzielić się czymś, co właśnie odkryłam..." itd.

Jeśli wiesz, do kogo mówisz, użyjesz języka i stylu, który wzbudzi empatię u tego odbiorcy. Jeśli określisz, po co się dzielisz, unikniesz zbędnych i nudnych informacji. Będziesz w stanie przejść do sedna sprawy i utrzymać uwagę.

Zdarzają się osoby, które zaczynają tworzyć opowiadanie i gubią się, ponieważ nie mają jasności co do struktury, jaką powinno mieć opowiadanie. Należy pamiętać, że historia to to, co się wydarzyło, a narracja to sposób, w jaki opowiadamy o tym, co się wydarzyło.

Jak uczyliśmy się w szkole, opowiadanie składa się z trzech głównych części: wstępu, środka i zakończenia.

 • W prezentacji należy krótko wyjaśnić, o czym jest opowiadanie, nie zagłębiając się w szczegóły.
 • W rozwinięciu lub sednie - jak to się potocznie mówi - "opowiadasz historię", wyjaśniając dogłębnie, co robisz, czego używasz, dlaczego robisz to w taki, a nie inny sposób. Staraj się nie być zbędny i utrzymuj dynamikę, aby nie zanudzać.
 • W zakończeniu powinieneś zamknąć pomysł i dać jasno do zrozumienia, że doszedłeś do końca historii.

Teraz już wiesz, jak wykorzystać Instagram, aby zwiększyć liczbę swoich klientów! Ważne jest, abyś był konsekwentny i zorganizowany, abyś planował swoje wpisy, stworzył kalendarz i określił, co będziesz publikował każdego dnia. Musisz być przygotowany na liczbę klientów, którzy będą przychodzić do Twojego salonu kosmetycznego, dlatego ważne jest, abyś używał oprogramowanie AgendaPro, która upraszcza zarządzanie klientami i operacje biznesowe, np.

Korzystaj z metryk udostępnianych przez samą aplikację, aby uzyskać informacje o wpływie każdego z Twoich postów, dzięki czemu będziesz mógł codziennie wprowadzać ulepszenia i w pełni wykorzystać możliwości Instagrama.

Powiązane artykuły

 1. Eleganckie nazwy dla salonów kosmetycznych
 2. Logo spa: jak stworzyć idealne logo dla swojego ośrodka
 3. Promocje w uzdrowiskach

Ewelina

Redakcja steskal-gastro.pl

Zobacz również