img

Jak zaprojektować odpowiednio salon fryzjerski?

Dobry projekt salonu może przyczynić się do sukcesu. W końcu to także od dobrze urządzonego wnętrza może zależeć czy klienci będą chcieli do nas powrócić oraz korzystać z naszych usług.

Aranżacja wnętrza 

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że przygotowanie salonu to konieczność kupowania takich elementów jak meble fryzjerskie. To również kwestia dbania o cały wygląd zewnętrzny naszego salonu. Chodzi o to, by przyciągał wzrok klientów, tak by gwarantować również klientom profesjonalną obsługę. Salon musi posiadać piękny szyld, który od razu sprawi, że będziemy zauważeni. Aby przyciągać wzrok i obiecywać profesjonalną obsługę salon musi dbać o wiele różnych elementów. Twój salon powinien zachęcać klientów do tego, by wejść do środka. To bardzo ważna kwestia. Inaczej należy urządzić witryny, gdy jesteśmy blisko korporacji i centrum miasta a zupełnie inaczej, jeśli jesteśmy w małym miasteczku.

Warto zwracać uwagę na wiele różnych elementów. Fasada salonu z jednej strony musi nas wyróżnić, ale z drugiej oczywiście będzie trzeba zadbać również o to, by być podobnym do tych budynków, które będą blisko. Z tymi wyróżnikami jakie będzie się stosować nie można przesadzić. Trzeba się także zastosować do ogólnego zagospodarowania tego miejsca, w którym będziemy się znajdować. Po obejrzeniu fasady salonu klient będzie się kierował do wnętrza i tutaj trzeba dalej pociągnąć to co było na wejściu. Należy zadbać oczywiście o to, by te kolejne elementy dalej miały znaczenie i gwarantowały, że klient pozytywnie będzie nas oceniał. To pierwsze wrażenie może mieć bardzo duże znaczenie i oczywiście warto je wziąć pod uwagę.

Poczekalnia 

Na początku klient będzie oczywiście spotykał poczekalnię. To pierwszy element, na jaki będzie trzeba zwrócić uwagę. Tutaj trzeba zrobić dobre wrażenie, dlatego odpowiednie uporządkowanie będzie rzeczywiście bardzo ważne. Przy poczekalni może też znaleźć się strefa recepcji, ponieważ dzięki temu klienci będą mogli się tam pojawić i dowiedzieć czegoś czego nie będą pewni. Ostatecznie będzie można również przygotować stanowiska fryzjerskie i tutaj już może nas puścić prawdziwa wodza fantazji. To jak się wydaje takie rozwiązanie, które sprawi, że będziemy wyglądać wyjątkowo. Pracownicy na pewno będą cieszyć się z hokerów, natomiast klienci z wygodnych foteli oraz stanowisk myjni fryzjerskiej.

To wszystko będzie można oczywiście uzupełnić przez zastosowanie różnych elementów związanych między innymi z lustrami, które będą wizualnie mogą zwiększyć pomieszczenie i sprawią, że ta ocena salonu będzie faktycznie wyjątkowa.

Maciej

Redakcja steskal-gastro.pl

Zobacz również