img

Kontrola środków pieniężnych w centrum medycznym jest równie ważna jak generowanie sprzedaży.

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro Health
  3. Kontrola środków pieniężnych w placówce medycznej jest ...

Jeśli prowadzisz centrum medyczne, zapewne wiesz, co to jest przepływ środków pieniężnych, warto jednak odświeżyć to pojęcie, zanim wyjaśnimy, jak ważne jest utrzymywanie dodatniego przepływu środków pieniężnych.

Według portalu economipedia.com "Przepływy pieniężne to wpływy i wypływy pieniężne netto przedsiębiorstwa lub projektu w danym okresie".

Przepływy pieniężne dostarczają istotnych informacji na temat zdolności przedsiębiorstwa do spłaty zobowiązań. Jest to zatem informacja niezbędna do zrozumienia stanu przedsiębiorstwa.

Bez dobrego oprogramowania do zarządzania prawie niemożliwe jest sprawowanie dokładnej kontroli nad poborami i płatnościami należnymi firmie w czasie rzeczywistym.

Jeśli Twoja firma jest mała, być może przyzwyczaiłeś się do żmudnego śledzenia wszystkiego w arkuszach kalkulacyjnych, notatkach, a nawet polegania na pamięci; te zasoby można obecnie uznać za przestarzałe i szkodliwe. Aby proces ten stał się aktem kontroli, który pozwala analizować zalety i wady każdego ruchu, a także tworzyć prognozy, konieczne jest wykorzystanie oprogramowania do zarządzania.

Krótko mówiąc, dokładna kontrola przepływów pieniężnych i finansowania firmy daje nam możliwość, aby środki pieniężne działały na korzyść firmy, co pozwala nam mieć aktywną i rozwijającą się firmę.

Dlaczego ważne jest dobre zarządzanie przepływami pieniężnymi?

  • Zarządzanie przepływami pieniężnymi pozwala z odpowiednim wyprzedzeniem określić zdolność centrum medycznego do wywiązywania się ze zobowiązań płatniczych wobec dostawców, wierzycieli, instytucji finansowych i pracowników, w oparciu o przewidywane wpływy.
  • Pozwala to zapobiec sytuacji, w której firma znajdzie się na liście podmiotów zalegających z płatnościami, ponieważ z powodu braku płynności finansowej nie może spłacić zobowiązań zaciągniętych z tytułu kredytów, podatków czy wypłat wynagrodzeń.
  • Można kontrolować zapasy (sterowanie zapasami), zapobiegając spadkowi sprzedaży z powodu niewystarczających zapasów lub, przeciwnie, nadmiernych zakupów, co oznacza wiązanie zasobów.
  • Jednocześnie oprogramowanie do zarządzania pozwala kontrolować przepływy pieniężne, zapobiegając opóźnieniom w spływaniu faktur. System w porę powiadamia użytkownika o terminie płatności od klientów.
  • Unikniesz nadmiernych wydatków. Gdy zyskujesz nowych klientów, pokusa wydania pieniędzy na nowy sprzęt lub meble jest ogromna. Musisz jednak pamiętać, że nie otrzymujesz wynagrodzenia, dopóki płatność nie zostanie zrealizowana. Wydawanie pieniędzy, których się nie ma, nigdy nie jest dobrym pomysłem. Oprogramowanie do zarządzania pomaga utrzymać wydatki pod kontrolą.

Jak widać, istnieje wiele zalet, które technologia oferuje, aby firma mogła się rozwijać i osiągać większe korzyści, należy tylko zrównoważyć inwestycję, jaką stanowi oprogramowanie do zarządzania, ze wszystkimi korzyściami, jakie można dzięki niemu uzyskać.

Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości dotyczące tego artykułu, zapraszam do wyrażenia ich w sekcji komentarzy, a my z przyjemnością na nie odpowiemy.

Karolina

Redakcja steskal-gastro.pl

Zobacz również