img

Czy Twój salon fryzjerski posiada atest higieniczny?

Teraz bardziej niż kiedykolwiek ważne jest, aby głośno mówić o swoich rygorystycznych metodach higienicznych i udowadniać, że higiena jest sexy. Rozmawialiśmy z Andym Willisem, właścicielem salonu fryzjerskiego Andy's Barbers w Bicester, Oxfordshire, który właśnie to robi.

Co robisz inaczej od czasu COVID-19?

Szczerze mówiąc, utrzymujemy te same wysokie standardy higieny, które zawsze mieliśmy, z kilkoma zmianami na plus. Widziałam wiele postów w mediach społecznościowych z salonów fryzjerskich i filmów, na których widać, jak sprzątają salon, co jest dobre i słuszne, ale skłania mnie do zastanowienia "co robiliście wcześniej?". Skrupulatna higiena powinna być utrzymywana przez cały czas. Nie powinno to wymagać pandemii, aby ludzie to robili! Jestem w branży od 27 lat i myślę, że zawsze byliśmy słabą relacją w zakresie usług i higieny do fryzjerstwa.

Po pandemii jednym z moich największych życzeń dla branży jest to, aby lokalne samorządy przejęły kontrolę nad oceną higieny w barber shopach. Powinniśmy mieć pięciogwiazdkowy system oceny, tak jak ma to miejsce w przemyśle spożywczym. Jeśli z tej strasznej sytuacji możemy wyciągnąć jakiś pozytyw, to musi nim być zwrócenie uwagi na higienę, ponieważ jestem głęboko przekonana, że klienci i szersze media będą bardziej świadome tego, jak higienicznie czysty powinien być barber shop. Naprawdę nie ma żadnego usprawiedliwienia dla braku czystego i świeżego słoika Barbicide, codziennie nowych fartuchów, nowych ręczników i ostrzy przy każdym goleniu, itd.

Dlaczego uważasz, że oficjalne oceny są ważne?

Jestem zwolennikiem "wyników na drzwiach". Pokaż swoje certyfikaty z dumą, mówię. Skontaktowałem się z marką o nazwie Salon Standards Agency i dowiedziałem się, że uzyskanie certyfikatu jest całkowicie bezpłatne. Proces polega na półtoragodzinnej rozmowie wideo z intensywnymi pytaniami i oprowadzaniu agencji po salonie. Zostałam zapytana o to, co noszą fryzjerzy w ramach PPE, jak często zmieniam swój Barbercide, czy mamy ubezpieczenie od odpowiedzialności publicznej, jak często korzystamy z profesjonalnej firmy sprzątającej i czy moje toalety są przystosowane zarówno dla męskiego jak i żeńskiego personelu.

Jaka była informacja zwrotna?

Otrzymaliśmy ocenę 5*, która jest najwyższą z możliwych. Powiedziano mi, że jesteśmy "najczystszym salonem fryzjerskim, jaki kiedykolwiek widziałam", co sprawiło, że byłam naprawdę dumna.

Salony fryzjerskie są tak bardzo dumne ze swoich salonów i czystości, a klient jest zawsze królem. Chciałabym zobaczyć to samo w całym barberingu. Każdy powinien otrzymać ocenę. Nawet jeśli nie dostaniesz 5*, dostaniesz listę ulepszeń, które możesz wprowadzić. To sytuacja, w której wygrywają wszyscy.

Czytaj dalej

Jak oglądać pokaz męskich fryzur na żywo w wykonaniu Kevina Luchmun?

Dlaczego decyduję się zatrudniać pracowników zamiast wynajmować krzesła

Historia tego walijskiego fryzjera jest naprawdę inspirująca

Maciej

Redakcja steskal-gastro.pl

Zobacz również