img

Diagnostyka kolorymetryczna: czynności do wykonania i możliwe zastosowania

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro Uroda
  3. Diagnostyka kolorymetryczna: etapy ...

Zmiana fryzury może być trudną decyzją, ale dzięki pomocy specjalistów w tej dziedzinie i metodom takim jak diagnostyka kolorymetryczna możemy mieć pewność, że będziemy wyglądać świetnie. Po niektórych zabiegach fryzjerskich, takich jak farbowanie, nasze włosy różnie reagują na nowe kolory i odcienie. Dlatego też sięgamy po diagnostykę kolorystyczną, dzięki której mamy realną wizję tego, jak będą wyglądały nasze włosy po zastosowaniu danego koloru.

Diagnoza koloru lub test koloru to proces przeprowadzany w salonach kosmetycznych w celu określenia, jak włosy klienta zareagują na dany kolor. Ten etap ma zasadnicze znaczenie przed zastosowaniem jakiegokolwiek zabiegu mającego na celu zmianę odcienia włosów, ponieważ daje przybliżony obraz efektu końcowego.

Należy pamiętać, że barwniki są substancjami chemicznymi i jak każda inna substancja tego rodzaju reagują w różny sposób w zależności od elementów, z którymi się zetkną. Dotyczy to poprzednich farb, zabiegów fryzjerskich, grubości włosów itp.

Kroki do diagnozy kolorów

Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, jest zawsze rozmowa ze specjalistą w dziedzinie koloryzacji włosów. Przedyskutuj, co masz na myśli, i zapytaj, czy test kolorów jest dobrą alternatywą. Jeśli uzna, że jest to najlepsza alternatywa, rozpocznie diagnozowanie.

Zanim zostaną zadane jakiekolwiek pytania, należy określić naturalny kolor włosów. Można to zrobić w bardzo prosty sposób, po prostu sprawdzając nowe włosy, które wyrosły. Na tym etapie specjalista będzie mógł polecić pewne kolory w stosunku do innych. Następnie należy spisać wszystkie zabiegi, które zostały wykonane w ostatnim czasie. Obejmuje to między innymi farbowanie, wybielanie, prostowanie lub ondulację.

Należy również wziąć pod uwagę takie czynniki, jak gęstość włosów, porowatość włosów, ilość siwych włosów u klienta, ewentualne uszkodzenia spowodowane rozjaśnianiem itp. Cała ta analiza, choć może wydawać się obszerna, jest niezbędna, aby upewnić się, że życzenia klienta są realistyczne i możliwe do zrealizowania przy pomocy włosów, którymi dysponuje.

Może się zdarzyć, że klientka chce rozjaśnić włosy i przefarbować je na żółto lub biało, ale podczas diagnozy kolorystycznej okazuje się, że była już wcześniej poddawana rozjaśnianiu, ma czarną farbę i bardzo zniszczone włosy. W takim przypadku należy zalecić rozwiązania alternatywne, które są odpowiednie dla zdrowia włosów. Niezależnie od tego, czy chodzi o przeprowadzenie procesu w kilku sesjach w ciągu kilku miesięcy, czy też o dołączenie do niego środków nawilżających w celu przywrócenia włosom zdrowia, czy też o rozjaśnienie włosów za pomocą różnych procesów.

Jest to najważniejszy powód, dla którego salony kosmetyczne i fryzjerskie powinny oferować tę usługę. Jest to sposób na zarządzanie oczekiwaniami klienta poprzez profesjonalne zalecenia, które pomagają ukierunkować jego życzenia na coś bardziej osiągalnego.

Inne zastosowania kolorymetrii diagnostycznej

Oprócz zapewnienia najlepszych możliwych rezultatów, diagnostyka kolorystyczna może być również techniką pozwalającą określić, jaki odcień jest najlepszy dla danego klienta. Proces ten obejmuje badanie stanu włosów, o którym mowa powyżej, oraz proces, który należy przeprowadzić, aby uzyskać pożądane przez klienta rezultaty. Na tej podstawie specjalista będzie w stanie ukierunkować efekt końcowy na coś, co sprawi, że będziesz wyglądać dobrze i co w jak najmniejszym stopniu uszkodzi Twoje włosy.

Zdarzają się klientki, które chcą przejść od czarnych włosów do platyny w ciągu zaledwie dwóch sesji. Diagnoza koloru pozwoli specjaliście określić najlepszy sposób na osiągnięcie takiego rezultatu, ale w ramach osiągalnych standardów, które pozwolą zachować zdrowie włosów klientki.

Każdy człowiek jest inny, dlatego też Twoje włosy również będą się różnić. Dlatego tak ważne jest, aby każdemu klientowi poświęcić indywidualną uwagę i wziąć pod uwagę jego sytuację przed podjęciem decyzji o konkretnym zabiegu.

Powiązane artykuły:

Obrazy kolorymetrii włosów2.

2. Stopnie uniesienia do strzyżenia włosów

3. Co to jest oprogramowanie fryzjerskie i jak z niego korzystać?

4. Rodzaje pasemek w kolorymetrii

Maciej

Redakcja steskal-gastro.pl

Zobacz również