img

Designerskie aranżacje salonu fryzjerskiego

Jeśli chodzi o kreowanie wizerunku salonu fryzjerskiego należy dbać o to, by odpowiedzieć na gusta jakie ma fryzjer jak i też na to co będzie chciał zobaczyć klient. Obecnie klienci na pewno szukają wyjątkowego klimatu w salonie oraz nowych trendów.

Dosłownie każdy po zmianie fryzury będzie chciał czuć się wyjątkowo. I nie chodzi tylko o proces realizacji takiej usługi, ale również o miejsce, gdzie będzie to realizowane.

Aranżacja wnętrza pracowni 

Przestrzeń sztuki fryzjerskiej powinna być oczywiście oazą relaksu oraz komfortu, do której klienci będą chętnie wracać. Często zdarza się niestety, że właściciele salonów chcą oszczędzać i sami przygotowują wnętrza. Wybierają ulubioną estetykę dla siebie. Jednak tworzenie takiej samodzielnej wizji niestety najczęściej nie przynosi efektu i niestety nie będzie to dobre rozwiązanie dla salonu. Ważne będzie również to, by strefa salonu oraz jego wyposażenie było dopasowane do całej koncepcji usług jakie będą tam realizowane.

Wnętrza obecnie mogą być stylizowane w różny sposób i wydaje się, że każdy będzie mógł szukać dla siebie czegoś odpowiedniego. Właściciele wychodzą z założenia, że wchodząc do salonu klient od razu musi czuć prestiż miejsca, powinien się tam dobrze czuć i jednocześnie powinna być dobra atmosfera dla każdego. Ważnym elementem są meble fryzjerskie, które są najważniejszą częścią wyposażenia.

Fotele fryzjerskie 

Wygodne fotele to podstawa do tego, by zapewnić klientom wygodę. Warto także myśleć o podzieleniu salonu na strefy. Musi tam być miejsce na poczekalnie, recepcję stanowiska fryzjerskie, myjnię oraz część socjalną. Najpopularniejsze style, jakimi kierują się właściciele to glamour, modern, minimal, rustic, industrial i retro. Coraz częściej wprowadza się obecnie połączenie drewna oraz cegły. Pojawiają się blaszane pokrycia, ramki na ścianie czy też duże plakaty, na których będą się pojawiać znaki sztuki fryzjerskiej. Oczywiście ważne będzie także odpowiednie oświetlenie, o które będzie trzeba zadbać. Aranżacja musi iśc w parze z miłą obsługą i atmosferą w salonie.

Karolina

Redakcja steskal-gastro.pl

Zobacz również