img

Znaczenie dziennika internetowego w zarządzaniu pacjentem

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro Health
  3. Znaczenie dziennika internetowego dla ...

Zima to bardzo krytyczny czas dla pracowników służby zdrowia, ponieważ załamanie konsultacji lekarskich następuje nie tylko ze względu na wzrost zachorowań na przewlekłe choroby układu oddechowego, ale także na te grupy wiekowe, które znajdują się w grupie ryzyka (dzieci, osoby starsze i kobiety w ciąży), które są znacznie bardziej narażone na zachorowanie i nasilenie objawów czy to przez niskie temperatury, czy przez wysoki poziom zanieczyszczeń.

Rozwiązania technologiczne dla zdrowia

Niektóre z rozwiązań, które zostały zaproponowane w obliczu tej niepokojącej sytuacji jest to, że wiele centrów medycznych i prywatnych lekarzy zdecydowało się na stworzenie harmonogramu online, rozwiązanie zgodne z nowymi technologiami i nowymi czasami, w których wszyscy użytkownicy komunikują się za pomocą urządzeń dostarczanych przez komputery i telefony komórkowe.

Dzięki tego typu narzędziu centrum medyczne wie dokładnie, ilu pacjentów będzie miało na co dzień, dzięki czemu lekarze mogą być na bieżąco informowani o obciążeniu pracą. Ponadto pomaga zarządzać nieprzewidzianymi zdarzeniami, takimi jak odwołanie wizyty, zmiana harmonogramu godzin i unikanie overbookingu, co sprzyja utrzymaniu przyjaznej atmosfery w obrębie konsultacji lekarskich, dzięki czemu pacjenci nie czują się lekceważeni, a lekarze mogą bez większych problemów wykonywać swoje obowiązki lub załatwiać nieprzewidziane sprawy.

Korzyści z prowadzenia dziennika internetowego

Kolejna korzyść z dziennik internetowy polega na tym, że wszystkie istotne informacje o pacjencie, takie jak m.in. dane osobowe, schorzenia, wskazania medyczne, mogą być zgrupowane w taki sposób, aby zarówno centrum medyczne, jak i sam specjalista znał wszystkie informacje, które ułatwią mu pracę. Dzięki niej pacjenci są również informowani o dniach, w których mają umówione wizyty, co pozwala im na uczestniczenie w nich lub zmianę ich terminu w zależności od potrzeb.

Z tego powodu wygenerowanie dziennika online może być świetnym rozwiązaniem, które pozwoli na odbarczenie gabinetów lekarskich, zorganizowanie wizyt u lekarzy w domu oraz przypomnienie pacjentom, kiedy i o której godzinie powinni stawić się na wizytę.

Maciej

Redakcja steskal-gastro.pl

Zobacz również