img

Fryzjerzy z Windermere otwierają sklep na Scafell Pike

1 lipca Keith Dewhurst i James Scott, współzałożyciele The Barbers of Windermere, zabrali swój zespół na szczyt majestatycznej kumbryjskiej góry Scafell Pike, aby wykonać fryzjerstwo wysokościowe w ramach pomocy Cancer Research. Pomysł powstał w marcu, gdy zespół zastanawiał się, jak uczcić swoją roczną rocznicę. "Spojrzeliśmy na rekord świata w najwyższym strzyżeniu włosów, ale okazało się to niedorzeczne. Scafell Pike znajduje się na naszym progu, więc postanowiliśmy spróbować, dla celów charytatywnych" - mówi James.

Grupa wspięła się na górę o wysokości 3 207 stóp (978 m) po tym, jak klient za klientem opowiadał, jak rak na nich wpłynął. "Tak wiele osób jest dotkniętych tym problemem. Nasz klient, dobry przyjaciel, przechodzi przez to po raz drugi, więc wydawało się to oczywistym powodem."

Pierwszy dzień lipca został wybrany w nadziei, że dostarczy trochę dobrej pogody, i nie zawiódł. Pięciu fryzjerów, każdy z klientem, wyruszyło o 8.30 rano. "Każde 100 metrów w górę powoduje spadek temperatury o jeden lub dwa stopnie, więc kiedy dotarliśmy na szczyt, co zajęło nam trzy i pół godziny, było około piętnastu lub szesnastu stopni, ale nadal było bardzo gorąco" - mówi James. Brat Jamesa, projektant stron internetowych, nakręcił film z tego wydarzenia. Zespół chce osiągnąć swój cel w wysokości 2000 funtów, po czym zamierza zaplanować kolejną wspinaczkę, mając na uwadze Ben Nevis i Snowdon. Darowizny na rzecz Cancer Research poprzez stronę Just Giving Jamesa i Keitha można przekazywać tutaj:

https://fundraise.cancerresearchuk.org/page/jamess-giving-page-331

Maciej

Redakcja steskal-gastro.pl

Zobacz również